Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати 21 до 27 от 27

Тема: Свирене от турбо?!

Фиат идол Аватарът на donnna
    Регистр. на
    12.07.2006
    Като се махне "-" клемата на акумулатора няма ли да стане???
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

Цитат donnna написа: Преглед на мнението
    Като се махне "-" клемата на акумулатора няма ли да стане???

Не, по две причини. Едната, е че е дизел и ако работи на масло идващо от турбо/клапани, ток не му трябва. Втората, е че динамото върти и прави ток.

Кара Фиат
    Регистр. на
    08.04.2018
    Доста материал се е насъбрал в темата без да съм видял. Най-накрая приключих с ремонта на турбината. Сменени са цялата "средна част" и геометрията. Всичко ми струваше седем стотака заедно с новото масло. До тук добре, но имам малки притеснения. Като форсирам мотора, при установяване след това на оборотите, се чува нещо като тънко просвирване. Не е вече шума от виещ чакал, но пак има нещо, което преди сякаш не се чуваше. Този, който прави турбото, каза, че може да е пропуск на въздух, но проверихме внимателно и не се констатира нещо такова. Та, сега си карам, пък да видим.
    Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

Цитат gaiska написа: Преглед на мнението
    Доста материал се е насъбрал в темата без да съм видял. Най-накрая приключих с ремонта на турбината. Сменени са цялата "средна част" и геометрията. Всичко ми струваше седем стотака заедно с новото масло. До тук добре, но имам малки притеснения. Като форсирам мотора, при установяване след това на оборотите, се чува нещо като тънко просвирване. Не е вече шума от виещ чакал, но пак има нещо, което преди сякаш не се чуваше. Този, който прави турбото, каза, че може да е пропуск на въздух, но проверихме внимателно и не се констатира нещо такова. Та, сега си карам, пък да видим.
    След ремонта проверихте ли турбината за луфтове? Възможно е да имаш изонсване на самия корпус, не само на "средната част".

Кара Фиат
    Регистр. на
    08.04.2018
    Целия турбокомпресор беше изпратен за ремонт в София. Не знам какво са гледали там.
    Последна промяна от gaiska : 04.09.2019 в 08:07

Фиат фанатик Аватарът на PSG
    Регистр. на
    01.10.2015
    Лопатка сигурно няма да мине, но ще минат стружки. Счупи ли се оста, пускаш котва.
    Иначе, че свири не значи, че ще се строши. На служебната кола свири вече 120 000 км. Турбината надува, не губи масло.
    Ако те дразни - ревизия на турбото и смяна на касетата. Около 800 кожи е цялото удоволствие.

Senza cuore saremmo solo macchine.... FIAT Marea Weekend ELX TD100

Кара Фиат
    Регистр. на
    08.04.2018
    Цитат PSG написа: Преглед на мнението
    Лопатка сигурно няма да мине, но ще минат стружки. Счупи ли се оста, пускаш котва.
    Иначе, че свири не значи, че ще се строши. На служебната кола свири вече 120 000 км. Турбината надува, не губи масло.
    Ако те дразни - ревизия на турбото и смяна на касетата. Около 800 кожи е цялото удоволствие.
    Там е работата, че касетата е сменена.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Тема: Свирене от турбо?!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 2 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •