Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 23

Тема: Труден старт на Фиат браво 2, дизел 1.9 150 к.с.

Фиат маниак Аватарът на charliii
    Регистр. на
    28.05.2008

Труден старт на Фиат браво 2, дизел 1.9 150 к.с.

Труден старт,като това е само при първо стартиране на двигателя.Следващите стартирания в момента който завърта двигателя и пали.Колата е Фиат браво 2, дизел 1.9 150 к.с.Ще ходя до Енчо но не ми остава време,чухме се,има някакви предложения но колата трябва да е студена,а това е време.Та питането ми е просто за насока,а някой може и да познае.Благодаря на всички, които пишат.
    Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05

Фиат маниак Аватарът на GeletoFIATbravo
    Регистр. на
    26.02.2011
    На първо време може да дърпа от някъде въздух.Провери си маркучетата за обратната нафта.Провери си също двата куплунга за вход,изход гориво към горивния филтър защото има едни о-пръстени и може и от тан да дърпа въздух.И най вече трябваше да започна с диагностика но това са само ориентировъчни насоки за проверка за които не се изисква Харвард.Успех
    198mjet Bravo

Фиат маниак
    Регистр. на
    04.12.2010
    И моето Браво е в същото положение,тъкмо да запали и все едно се дави
    Понякога се налага да въртя по четири пет пъти и в момента като запали става страшен облак зад колата,Става въпрос за Браво 1.9 120коня

Фиат маниак Аватарът на GeletoFIATbravo
    Регистр. на
    26.02.2011
    Генко,има много голямо значение какъв цвят(черен,сив,бял) е облака.Най добре е като начало една диагностика от разбиращ специалист.Там си показва в 90/100 от случаите какво я мъчи колата.Ако и това не помогне се търсят мнения на изпатили колеги или добър дизелджия.Ако не е затапен егра можеш да му сложиш една пластина и да видиш дали ще има ефект.Чисто профилактично, ще ти запише грешка но не е болка за умиране.Ти си в София,потърси помощ на сбирките на форума
    198mjet Bravo

Фиат маниак Аватарът на charliii
    Регистр. на
    28.05.2008
    И при мен става облак бЯл на цвят,чак ме хваща срам.След това вече няма ядове.Другата седмица ще я закарам до Енчо,но ще отида по рано,за да може да е студена,като дойде.
    Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05

Фиат маниак
    Регистр. на
    04.12.2010
    Здравеи колега,има ли някакво развитие при теб с трудното палене

Бута детска количка
    Регистр. на
    03.09.2019
    Дай на контакт 2-3 пъти за по 4-5 секунди. Ако след това запали лесно... системата смуче въздух от някъде. Най-често около нафтовия филтър или обратната нафта.

Фиат фанатик Аватарът на PSG
    Регистр. на
    01.10.2015
    1) Проверка на налягането в рейла преди първоначално палене и по време на първоначално паляне.
    2) Проверка на дюзи

Налягането в рейла трябва да се задържа поне около 200-300 bar. при престой. Някоя от дюзите е възможно да не затваря добре и да изпуска налягането докато колата е в покой. Съответно при студен старт трябва да въртиш повече докато ГНП набере достатъчно налягане. По спомени е около 400bar. Добре познат проблем при CR моторите - последно борихме същия проблем с Avensis D4-D на мой колега. След рециклиране на дюзи и ревизия на ГНП колата заспа.

Senza cuore saremmo solo macchine.... FIAT Marea Weekend ELX TD100

Фиат маниак
    Регистр. на
    04.12.2010
    Сега ще обясня по подробно точно как се държи колата и какво съм правил по нея
    Ставам сутрин отивам пали от раз, минавам десет километра гася и след пет минути паля я с зор,започва да върти много мудно все едно акумулатора умира после се съвзема и завърта както трябва но тъкмо да запали и все едно нещо я дави и пак продължаваме а въртенето на стартер докато запаля и от ауспуха става димна черна завеса,на следващия ден още с първото палене се получава тоя проблем,а в някои от случаите докато въртя на стартер стрелката на температурата отведнъж отива в червено и после си се връща в нормални граници
    Проверил съм дюзите,гнп отремонтирано защото един клапан пускаше нафта когато иска и гаснеше колата в движение, свещите са ок,обслужвам си я наи редовно и не мисля горивния филтър да е запушен защото и със старите беше по същия начин паленето
    Наи добре ще е да учеля момента и да и направя клипче за да видите точно за какво говоря,а само да добавя че така си я купих с надеждата че като сменя свещите ще се оправи

Цитат genko1982 написа: Преглед на мнението
    Сега ще обясня по подробно точно как се държи колата и какво съм правил по нея
    Ставам сутрин отивам пали от раз, минавам десет километра гася и след пет минути паля я с зор,започва да върти много мудно все едно акумулатора умира после се съвзема и завърта както трябва но тъкмо да запали и все едно нещо я дави и пак продължаваме а въртенето на стартер докато запаля и от ауспуха става димна черна завеса,на следващия ден още с първото палене се получава тоя проблем,а в някои от случаите докато въртя на стартер стрелката на температурата отведнъж отива в червено и после си се връща в нормални граници
    Проверил съм дюзите,гнп отремонтирано защото един клапан пускаше нафта когато иска и гаснеше колата в движение, свещите са ок,обслужвам си я наи редовно и не мисля горивния филтър да е запушен защото и със старите беше по същия начин паленето
    Наи добре ще е да учеля момента и да и направя клипче за да видите точно за какво говоря,а само да добавя че така си я купих с надеждата че като сменя свещите ще се оправи
    Само предположение, но да не се окаже датчика за температура на водата? Пробвал ли си да запалиш без него?

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Тема: Труден старт на Фиат браво 2, дизел 1.9 150 к.с.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •