Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за скорост по мрежата между 2 устройства

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за скорост по мрежата между 2 устройства

    Ето на тази картинка, ако искам да прехвърля файл по кабела между 2 компютъра от вътрешната мрежа, които са с гигабитови карти и са свързани през гигабитов суич, с каква скорост ще премине файлът - с гигабитова или със 100-мегабитова? Ако не става ясно, да кажа, че 100-мегабитова е само връзката между рутера и суича.

    Click image for larger version

Name:	Untitled.png
Views:	1
Size:	8,5 KB
ID:	2170307

    #2
    Мисля, че със 100mb, понеже суичера само разпределя сигнала, подаван от рутера. Ама само така си мисля
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Компютрите свързани със switch-а ще прехвърлят с 1 гигабит помежду си. 1 гигабит обаче ти е 125 mb/s скорост на прехвърляне. Ако си със старинен хард диск 5400 RPM, скоростта на писане може да е около 95 mb\s и то в добрият случай.

      П.С. Както знаем производителите тестват в лабораторни условия и дават параметри трудно достижими за повечето обикновенни хард-дискове и това може да те лимитира, да не се учудваш, ако не можеш да достигнеш пълната скорост.
      Последна редакция от yeksuh; 01.08.2019, 15:19.

      Коментар


        #4
        Абе и само с 50 да прехвърля, пак е по-добре от 9.4, каквото е положението в момента :D

        Фактически мога да не си купувам гигабитов рутер (Шаоми 4A, разбира се ), а мога да мина само с гигабитов суич. Ама ей го (в) на - китайците са решили, че няма нужда от 4-портов суич и са сложили само 2 на иначе хубавия рутер.

        Коментар


          #5
          И да не забравяме кабелите. Високата скорост иска добри кабели. Със смотан пачкорд, каквито и да са картите и суича, все тая.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #6
            Със стария тъп-линк 1043 и два компютъра, единият на 9, другият на 13 години, но с гигабитови карти, с най-долнопробните кабели от 5 категория, си прехвърлях филмите със 110-115 МБ/с. Сега прехвърлям едва с 9 - 9.5. С колкото и да прехвърлям, ще е по-добре.

            Коментар


              #7
              Със стария тъп-линк 1043 и два компютъра, единият на 9, другият на 13 години, но с гигабитови карти, с най-долнопробните кабели от 5 категория, си прехвърлях филмите със 110-115 МБ/с. Сега прехвърлям едва с 9 - 9.5. С колкото и да прехвърлям, ще е по-добре.
              Прехвърляш с 9-9.5 MB/s защото връзката ти е 100 Mb/s, със загубите е нормално. При 1000 Mb/s теоретично ще е 10 пъти по-бързо или около 100 MB/s, както са писали колегите, много зависи от хардуера.
              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

              Коментар


                #8
                Това исках да кажа, че дори и без топ-хардуер скоростта е завидна и с обикновени, стари кабели, 10 пъти по-бърза. Дали ще прехвърлям със 112 или със 119 мегабайта в секунда - няма значение, няма да си играя със смяна на кабели за 5 % разлика.

                Коментар


                  #9
                  Аз имам подобни проблеми във вътрешната мрежа, някаква гъша хуйня е ама...
                  При мен на ви-фито е отчайващо бавно, 3 мбайта в най - добрия случай.
                  Рутера е доста стар, 5 годишен и може вече да се предава ама за сега не мисля да го сменям.

                  Коментар


                    #10
                    todorakiggg написа: Преглед на мнението
                    Аз имам подобни проблеми във вътрешната мрежа, някаква гъша хуйня е ама...
                    При мен на ви-фито е отчайващо бавно, 3 мбайта в най - добрия случай.
                    Рутера е доста стар, 5 годишен и може вече да се предава ама за сега не мисля да го сменям.
                    На какво устройство отчиташ тези 3 MB/s? Най-вероятно си на TP-Link WR740N, дето е 150 Mb/s или еквивалентен. Ако са вързани доста устройства и ги използваш едновременно може да ти дава такава скорост. Ако използваш по-стар лаптоп, там WiFi-то е 54 Mb/s (аз на стария лаптоп, дето е от 2008 докарвам 3.5 MB/s). 3-ти вариант е хард диска да се предава и да не може да поеме и скоростта пада застрашително. Трябва да видиш точно какви устройства връзваш и какви са им параметрите, че да направиш що годе добра мрежата и всичко да ти е ОК. Всички устройства след 2014, ползват Wi-Fi 802.11 ac стандарт, дето трансфера на данни е до 1.3 Gb/s. От тази година има и ах стандар, който вече позволява 10-12 Gb/s - което си е 1.25-1.5 GB/s - умопомрачителна скорост.
                    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                    Коментар


                      #11
                      Аз съм с тъп линк 1043N дето уж е 300Mbps. Качих wifi speed test на андроид TВ-то (4К топ модел от 2018 ) и на телефона - макс вдигна към 45Mbps. Като рутера е на 2-3м от устройствата. Тея 300Mbps са сигурно ако рутера е в някоя поляна и наоколо няма никакви други устройства, но пак се съмнявам да ги вдигне. Ако тоя рутер сгъне следващия ще е 5Ghz. Телефона ми открива сигурно към 30 сигнала и само един на 5Ghz, много е пренаселено.
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        Аз съм с тъп линк 1043N дето уж е 300Mbps. Качих wifi speed test на андроид TВ-то (4К топ модел от 2018 ) и на телефона - макс вдигна към 45Mbps. Като рутера е на 2-3м от устройствата. Тея 300Mbps са сигурно ако рутера е в някоя поляна и наоколо няма никакви други устройства, но пак се съмнявам да ги вдигне. Ако тоя рутер сгъне следващия ще е 5Ghz. Телефона ми открива сигурно към 30 сигнала и само един на 5Ghz, много е пренаселено.
                        Това по-скоро ти е скоростта на интернета. Отиди на Signal Meter опцията на wifi speed test и там ще видиш каква е скоростта на връзката между устройствата. При мен е между 114 и 144 Mbps при макс за рутера 150. За да видиш колко ти е реалната връзка, трябва да закачиш 2 устройства през рутера и да мериш даден обем от данни за какво време е преминал.
                        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                        Коментар


                          #13
                          Не е скоростта на нета, на локалния трафик по wifi e. На PC-то се инсталира някакво програмче като сървър, което се пуска и на wifi speed test му даваш да тества към това локално IP и порт, напр. 192.168.1.101
                          По wifi телевизора се мъчеше да завърти едно 4K MKV в локалната мрежа около 10GB. Сега го вързах с кабел и 80GB филми 10bit HDR не са проблем.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #14
                            Оги,
                            Скоростта на връзката между компютрите свързани със суитча трбябва да е 1 гбит/с.
                            Провери си от самите машини дали реално са свързани обаче на гигабит или поради кофти окабеляване имаш само 100мбит/с. На ситча също би следвало да има различни цветове на диодиде индикиращи даден порт с каква скорост оперира в момента
                            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                            Коментар


                              #15
                              Компютрите поддържат, до неотдавна ползвах тъпия линк 1043, който е гигабитов и там всичко се свързваше на 1.0 Gb. Т.е. кабелите са проверени и работят на такава скорост. Преди си прехвърлях с 100-на мегабайта в секунда. Суича е още в магазина и се чудех дали ще мина само със суич или ще трябва и рутер. С помощта на колегите установих, че само със суич ще мина. (Мерси, колегите! )МИ-рутера работи чудно и няма да го сменям при това положение. Има си 5G, ЮСБ, само това му е минусът - суича му не е гигабитов и е само с 2 порта.

                              Коментар

                              Working...
                              X