Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 17

Тема: Въпрос за скорост по мрежата между 2 устройства

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007

Въпрос за скорост по мрежата между 2 устройства

Ето на тази картинка, ако искам да прехвърля файл по кабела между 2 компютъра от вътрешната мрежа, които са с гигабитови карти и са свързани през гигабитов суич, с каква скорост ще премине файлът - с гигабитова или със 100-мегабитова? Ако не става ясно, да кажа, че 100-мегабитова е само връзката между рутера и суича.

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	Untitled.png
Преглеждания:	8
Размер:	8,5 KB
ID:	107453

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Мисля, че със 100mb, понеже суичера само разпределя сигнала, подаван от рутера. Ама само така си мисля
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Компютрите свързани със switch-а ще прехвърлят с 1 гигабит помежду си. 1 гигабит обаче ти е 125 mb/s скорост на прехвърляне. Ако си със старинен хард диск 5400 RPM, скоростта на писане може да е около 95 mb\s и то в добрият случай.

П.С. Както знаем производителите тестват в лабораторни условия и дават параметри трудно достижими за повечето обикновенни хард-дискове и това може да те лимитира, да не се учудваш, ако не можеш да достигнеш пълната скорост.
    Последна промяна от yeksuh : 01.08.2019 в 14:19

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Абе и само с 50 да прехвърля, пак е по-добре от 9.4, каквото е положението в момента :D

Фактически мога да не си купувам гигабитов рутер (Шаоми 4A, разбира се ), а мога да мина само с гигабитов суич. Ама ей го (в) на - китайците са решили, че няма нужда от 4-портов суич и са сложили само 2 на иначе хубавия рутер.

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    И да не забравяме кабелите. Високата скорост иска добри кабели. Със смотан пачкорд, каквито и да са картите и суича, все тая.
    Fiat Multipla 105JTD

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Със стария тъп-линк 1043 и два компютъра, единият на 9, другият на 13 години, но с гигабитови карти, с най-долнопробните кабели от 5 категория, си прехвърлях филмите със 110-115 МБ/с. Сега прехвърлям едва с 9 - 9.5. С колкото и да прехвърлям, ще е по-добре.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Със стария тъп-линк 1043 и два компютъра, единият на 9, другият на 13 години, но с гигабитови карти, с най-долнопробните кабели от 5 категория, си прехвърлях филмите със 110-115 МБ/с. Сега прехвърлям едва с 9 - 9.5. С колкото и да прехвърлям, ще е по-добре.
    Прехвърляш с 9-9.5 MB/s защото връзката ти е 100 Mb/s, със загубите е нормално. При 1000 Mb/s теоретично ще е 10 пъти по-бързо или около 100 MB/s, както са писали колегите, много зависи от хардуера.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Това исках да кажа, че дори и без топ-хардуер скоростта е завидна и с обикновени, стари кабели, 10 пъти по-бърза. Дали ще прехвърлям със 112 или със 119 мегабайта в секунда - няма значение, няма да си играя със смяна на кабели за 5 % разлика.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Аз имам подобни проблеми във вътрешната мрежа, някаква гъша хуйня е ама...
    При мен на ви-фито е отчайващо бавно, 3 мбайта в най - добрия случай.
    Рутера е доста стар, 5 годишен и може вече да се предава ама за сега не мисля да го сменям.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Цитат todorakiggg написа: Преглед на мнението
    Аз имам подобни проблеми във вътрешната мрежа, някаква гъша хуйня е ама...
    При мен на ви-фито е отчайващо бавно, 3 мбайта в най - добрия случай.
    Рутера е доста стар, 5 годишен и може вече да се предава ама за сега не мисля да го сменям.
    На какво устройство отчиташ тези 3 MB/s? Най-вероятно си на TP-Link WR740N, дето е 150 Mb/s или еквивалентен. Ако са вързани доста устройства и ги използваш едновременно може да ти дава такава скорост. Ако използваш по-стар лаптоп, там WiFi-то е 54 Mb/s (аз на стария лаптоп, дето е от 2008 докарвам 3.5 MB/s). 3-ти вариант е хард диска да се предава и да не може да поеме и скоростта пада застрашително. Трябва да видиш точно какви устройства връзваш и какви са им параметрите, че да направиш що годе добра мрежата и всичко да ти е ОК. Всички устройства след 2014, ползват Wi-Fi 802.11 ac стандарт, дето трансфера на данни е до 1.3 Gb/s. От тази година има и ах стандар, който вече позволява 10-12 Gb/s - което си е 1.25-1.5 GB/s - умопомрачителна скорост.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Въпрос за скорост по мрежата между 2 устройства

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •