Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавка за почистване на катализатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добавка за почистване на катализатор

    Привет!

    Жегите започнаха, работата в офиса намаля и като следствие започнах да си мисля за глупости . При усиленото ми ровене из мрежата и гледане на youtube попаднах на този продукт на Mannol - Catalytic System Cleaner, и се оказа че може да се закупи тук.

    Dedra-та от подписа навърши 23 години и откакто я имам (11-та година) винаги е получавала похвали при минаване на ГТП по отношение на изгорели газове. С оригиналния катализатор си е и никога не е карана на друго гориво освен бензин. Нямам никакво намерение да я сменям за нещо друго и искам да и продължа живота колкото се може повече... Тази добавка би могла да ми помогне за това.

    Питането ми е: Някой ползвал ли е това чудо на химията? Някакви отзиви от прилагането и? Не намерих отзиви при ровенето ми в интернет, само едно видео как се ползва.

    От една страна мога да се доверя на производителя (Mannol), (над 5 години ползвам [за Fiat-чето вече трета] добавката им "Motor Doctor" при всяка смяна на маслото на дигателя и смятам да продължавам така), от друга (според мен) съществуват известни рискове при ползването на този препарат (очевидно се развива много висока темперaтура на изгорелите газове, защото е написано процедурата да се прекрати, ако изпускателния колектор почервенее...) и искам да събера мнения от първа ръка.

    Наздраве!
    Последна редакция от sclera_bg; 31.07.2019, 12:56.
    ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
    ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
    ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::


    #2
    Моят съвет е щом си работи, не го ремонтирай! Подобни добавки не мисля биха помогнали много на здрав катализатор, най-много да го развалят.

    Коментар


      #3
      Мечка страх, мене не!

      Току-що куриера ми го донесе и най-вероятно през уикенда ще проведа манипулацията. Най-много да остана без двигател.




      Ще споделя резултата.
      ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
      ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
      ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

      Коментар


        #4
        Това го предупреждават защото искат подържане на 1500-1800 оборота за около 20-30 мин на едно място. Аз лично не бих го причинил на колата в тая жега с тези оборти за това време.

        Коментар


          #5
          Вчера проведох операцията без никакви (лоши) последици. Дали има ефект - един господ знае. Субективно (може би си внушавам) усещането е за добре работещ катализатор - не мирише почти на нищо от ауспуха при работещ и загрял двигател.

          Прилагам няколко снимки:


          това е системата за вливане на препарата в двигателя


          това е преди да започна процедурата, оставил съм двигателя да позагрее.


          така се забожда иглата в бутилката


          другия край (с нещо като разпръсквател е) го поставих съгласно инструкциите - след въздушния филтър. В моя случай отхлабих скобата, поиздърпах въздухопровода от накрайника на кутията на филтъра и можах да набутам накрайника.


          това е "модифицирания" вид на установката, с която всъщност завърших процедурата. Реших, че е по-добре да скъся маркучите, защото са прекалено дълги и (според мен) течността не тече със скоростта, която исках.

          Самата течност е силно летлива, почти без мирис. След като почнах да я "вливам" във въздуховода нищо в работата на двигателя не се промени. Повечето време оборотите бяха на празен ход (850-900), около 10 минути я държах на 1500. Не съм доволен от самите маркучета и чатите по тях - много "афиф" са. Игличката (на снимка 3) е като за подкожна инжекция на бебенца. Самата игличка е с едно тънко маркуче завършващо с пластмасов накрайник, в който влиза филтърче (бялото нещо на последната снимка) и след него диаметъра на тръбичката е като на медицинска система за вливане. Докрая си е като такава система.

          Не можах да завърша процедурата за 45 минути, както пише в упътването - отне ми поне час и половина. Отдавам го на тънката игличка и маркученце. Ако някога повтарям процедурата - със сигурност ще си купя една медицинска система от аптеката - със сигурност ще изтича по-бързо, а на самата система си има устройство за регулиране на скоростта на изтичане (капане).

          Както казах по-горе - обективно не мога да кажа нищо за ефекта от препарата. Иначе съм доволен, имам чувството че върши работа.

          Наздраве!
          Последна редакция от sclera_bg; 13.08.2019, 08:28.
          ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
          ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
          ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

          Коментар

          Working...
          X