Резултати 1 до 9 от 9

Тема: Ремонт на ECU Фиат Стило

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013

Ремонт на ECU Фиат Стило

Колеги ,мисля че 2 пина и то съседни са ми леко потънали на ECU-то и във влажно време дава обичайните и до болка известни "asr failure" "car security" и т.н.
    Акумулатора ми е нов,грешки няма никакви при диагноза и се оправя само ако извадя двете букси към ECU-то и ги върна и то даже не винаги помага вече.Днес го свалих ecu-то и огледах и мисля че два пина са лекo потънали.

Колата е Фиат Стило 1.6 16V 2002 .Къде могат в Пловдив и областа да му направят ремонт ? Или пък да го пратя по куриер ако е софииски или друг майстора? За нов ECU как стой въпроса,скъп ли е?

Цитат dan4op5 написа: Преглед на мнението
    Колеги ,мисля че 2 пина и то съседни са ми леко потънали на ECU-то и във влажно време дава обичайните и до болка известни "asr failure" "car security" и т.н.
    Акумулатора ми е нов,грешки няма никакви при диагноза и се оправя само ако извадя двете букси към ECU-то и ги върна и то даже не винаги помага вече.Днес го свалих ecu-то и огледах и мисля че два пина са лекo потънали.

Колата е Фиат Стило 1.6 16V 2002 .Къде могат в Пловдив и областа да му направят ремонт ? Или пък да го пратя по куриер ако е софииски или друг майстора? За нов ECU как стой въпроса,скъп ли е?

Всеки читав електротехник би трябвало да може да ти свърши работа. Иначе за в бъдеще, можеш да преместиш ЕКУ-то по-далече от мотора за да не грее толкова и да няма същия проблем след година-две.

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    22.10.2009
    Ако се оправи от пиновете е добре и лесно , но ако не стане можеш да го изпратиш в София на Михаил Пешев . Ако искаш пиши на лични той се справя много добре и аз съм го правил при него ще ти дам телефона му .
    Стило 1.6

Мишо ще го оправи сигурен съм
    0888966014 ама след понеделник

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013
    Колеги ,имам 2 пина в ECU-то който са потънали,вероятно заради големите тем. амплитуди и великата инженерна италианска мисъл, да сложи ECU-то баш там където най не трябва !
    Както и да е.400лв на Мишо за ремонт не ми се дават/а и съм пред ангренаж/ така че, мисля да я закарам на някой електричар да презапои и ако стане стане.... по подобие на https://www.youtube.com/watch?v=J_oA3mcWqHo

Въпроса е ,има ли нещо за което да му кажа да внимава на електричаря, и какъв е тоя силикон с който е затворена кутията? И ако препоръчате някой в Пловдив няма да е зле.

Ето и пиновете (средните два) : https://i.imgur.com/5vXMP8u.jpg

https://i.imgur.com/3it8sEo.jpg

Иначе при мен се оправя само ако извадя двата кабела от ECU-то и ги вкарам пак.Забелязах ,че при влажно време или ако влезна в някоя дупка и разтресе,на другата сутрин (като изстине колата и ECU-то ) почват грешките car security и т.н. Точно затова и мисля,че имам само лоши връзки и с презапояване ще се оправя.
    Последна промяна от dan4op5 : 07.09.2019 в 13:02

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013
    За протокола ,отидох в ТВ сервиз "София" на бул.Дунав Пловдив (ходил съм и друг път и съм доволен) https://www.google.com/maps/@42.1625...7i13312!8i6656

Освен тези две разхлабени връзки ,излезнаха още 3-4 под лупата.Хората ми презапойха всички спойки,сложиха отгоре някви работи и всичко заспа.За мен остана да го капсуловам с някъв силикон.15 лв ми взеха.
    Даже паркирах до сервиза,свалих ЕКУ-то,ремонтираха го,сложих го и си тръгнах като пич .....След няколко седмици ще пиша дали всичко продължава да е е ОК.но мисля че ще е.

Така че за хората с подобни грешки "asr failure" и "car security" и т.н. при влажно време,при завой и т.н.
    99% проблема е от разхалбени спойки в ЕКУ-то заради производствения дефект да го сложат над двигателя и от там големите температури му разказвеат играта.Не е Д4 конектор или слаб акумулатор или друго.Първо идете в някой сервиз да ви презапоят спойките и си премесете ЕКУ-то на друго място /аз още не съм/
    Последна промяна от dan4op5 : 09.09.2019 в 14:14

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013
    да чукна на дърво 2 месеца вече нищо не се е обадило.Верно,по-студени месеци и няма толкова нагряване,но все пак...

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013
    Да не се бях похвалил След 2 нощи на големия студ ,какво стана не знам но почна да дава ASR Failure ,car security и няма палене.Акумулатора е нов,но го проверих и всичко е ОК.Понякога като сваля конектортите към еку-о или разместя някви жици, минава донякъде проверката,без грешки,но и без да пише ОК,чакам 20сек. въртя да паля и не може, или пали за 10сек и гасне и на следващото въртене ASR Failure ,car security толкова псувни съм им теглил на тея италианци че направо няма накъде
    Последна промяна от dan4op5 : 10.12.2019 в 14:02

Има и немски части да това ти е проблема
    Направи диагностика като не пали
    Виж буксите на ECU

Тема: Ремонт на ECU Фиат Стило

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •