Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Реставриране на fiat bravo td 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Реставриране на fiat bravo td 100

    Здравейте, понеже скоро ще започвам курса за кола, а не ми се даваха много пари за кола реших да поправя стария фиат.

    История на колата: fiat bravo 1.9 td 100hp, последно беше карана 2009-2010 година, тогава беше на чичо ми и започна да къса жила. След 3тото жило решили, че няма да стане нищо от колата и я зарязали под един навес.

    Реших се, че ще я вкарам в пътя като за начало имаше жило, 2ра употреба било 10лв и дал още 5 чичака да му го изкарат. Не ми изглежда много надеждно жилото, но реших да го сложа да видя поне как става.
    Събота взех 5 литра нафта, мултицета и към село. Изчистих нещата по колата, избутах я назад да се раздвижи малко, вдигнах едната страна на крик, сложих на 5та и започнах да въртя гумата, за да раздвижа ремъка ( малко борба беше, но всичко е точно)
    Неделята вече реших, че трябва да сменя жилото.Цял ден съм под колата да намеря от къде влиза в купето, но накрая намерих дупката. Закачих пластмасата на педала, после го прекарах до двигателя под една тръба за въздух (не съм сигурен дали е правилен пътя)
    казачих го и накрая вместо онази пластмасова гайка сложих шайба със желязна гайка.

    Сега вече става интересното. Преборих се с поставката на акумулатора закачих го и се молих да запали. Въртя ключа и бам запали. Не вярвах, но е факт не палена кола от 9 години тръгна от първия път. Натискам съединителя, но нито първа, нито задна влизат. Айде пак поставката, натягах гайката и пак пробвах, на 3тия път стана вече влизаха скоростите.
    Не съм я карал още, защото не знам как са спирачките, но и тях ще видя вероятно другата седмица.

    Та имам няколко въпроса:
    Дръпнах щеката на маслото и гледам, че е над максимума. И без това следващия път ще го сменям, дали е било проблем, че е повече?
    Другия въпрос е за ремъка и ролките, не се чуваха да свистят, но как да съм сигурем, че са наред?
    Имам 2 жила, на които им е счупена само пластмасата, която се закача на прдала, дали ще може да стане нещо от тях?
    Ако има друи неща, които са важни да направя моля да ги кажите.

    #2
    Поздравления за ентусиазма!

    Маслото ако е стояло 10 години, го смени веднага, в никакъв случай не карай с него.

    Ремъците също остаряват, без значение дали се движат или не. Ако не се движат даже е по-неприятно, защото материалът, който е по завоите на ролките вече има много различни качества от този в правите участъци. Аз бих ги сменил. Ако ще я продаваш, може и така да остане, щом работи двигателят, с уговорката, че купувачът трябва да е информиран. Но щом искаш да си я стегнеш - смяна.

    Коментар


      #3
      За маслото, сменявай! Няма мин, няма макс! Както каза колегата щом е на 10г. си е изпяло песента. Ремъците няма как да разбереш в какво състояние са. Те даже като се скъсат понякога на външен вид са като нови. Ролките могат да се проверят дали не играят наляво-надясно, нагоре-надолу, но и това е относително. Най-добре и направи едно пълно обслужване. Масла, ремъци, ролки, антифриз и т.н. Жилата могат да се използват, стига да не са ръждясали, се продават универсални накрайници.
      Иначе моите препоръки са следните:
      Масло двигател, скорости и хидравлика.
      Антифриз и спирачна течност.
      Ремъци, ролки и филтри.
      Накладки и дискове отпред.
      Накладки отзад (може и спирачни цилиндърчета, ако ти се занимава).
      Оглед на спирачни тръбички и маркучи.
      Оглед на окачването, че след толкова време седене няма да ме изненада да е изпуснал някой амортисъор.
      Задължително гуми.
      Късмет с проекта!

      Коментар


        #4
        Колега, за да не ти къса жилата си сложи късо жило. Аз докато бях с дългото жило на съединителя ми го късаше на около година - две. От 5 години съм с късо жило и не е мръднало, пък и педала по-лесно се натиска.
        1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
        2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

        Коментар


          #5
          Punto_II_HGT написа: Преглед на мнението
          Колега, за да не ти къса жилата си сложи късо жило. Аз докато бях с дългото жило на съединителя ми го късаше на около година - две. От 5 години съм с късо жило и не е мръднало, пък и педала по-лесно се натиска.
          Четох, че късото жило било по-добре, но не разбрах дали се продава по магазините или трябва да се свали от спецефичен двигател

          Коментар


            #6
            Продава се по магазините. Като го монтираш дългата шпилка с пластмасовата гайка за регулиране ще легне на вилката на съединителя (т.е. обратно спрямо застопоряването на дългото жило)
            1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
            2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

            Коментар


              #7
              Punto_II_HGT написа: Преглед на мнението
              Продава се по магазините. Като го монтираш дългата шпилка с пластмасовата гайка за регулиране ще легне на вилката на съединителя (т.е. обратно спрямо застопоряването на дългото жило)
              https://www.autodoc.bg/nk/2008296
              Това ли трябва да е късото ?

              Коментар


                #8
                Да. Точно това е.
                1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                Коментар


                  #9
                  Вчера смених маслото, масления филтър, въздушния филтър и ангренажния ремък. Проверих ролките и изглеждаха добре, покарах я малко и нямаше проблеми.

                  Забелязах, че хидравличната течност беше черна и мисля, че е за смяна, знаете ли какъв цвят трябва да взема?

                  Случи се и нещо много интересно. Когато сваля капака на ремъка видях, че на него е написано, че е сменян на 173 хиляди, а сега на таблото пише 148 , по мойте изчисления излиза, че е приблизително на 210 хиляди

                  Коментар


                    #10
                    Червена на цвят е хидравличната течност. ATF, Dextron 3 или 4 ще свършат работа.
                    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                    Коментар


                      #11
                      Колата къса ли ти жила е за съединител! Новият съединител на тези коли е мек като перо - не можеш да разбереш, че го натискаш. Който е сменял ще ти каже.

                      Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                      Коментар


                        #12
                        Фиата за сега не е скъсал жилото, но въпреки това взех едно късо на TRW да си имам, единствения му проблем е, че когато е студен двигателя пуши бяло, като се стопли започва черно и вече като я изфорсирам няколко пъти се оправя

                        Коментар

                        Working...
                        X