Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Спрей за почистване на стенен климатик?

Фиат фанатик Аватарът на Hristian_Aleksiev
    Регистр. на
    31.01.2010

Спрей за почистване на стенен климатик?

Здравейте,

В сезона на охлаждане и двата ми климатика придобиват една неприятна миризма, свързана с влагата която не може да излезе. Фирмата която ми инсталира и поддържа климатиците не искат да ми ги чистят по средата на лятото с твърдението, че след тяхното почистване ефекта ще е 2 максимум 3 седмици и пак ще замиришат. Затова ми ги чистят края на септември - началото на октомври. Та след това цяла зима нямам драми. Знам че се продават разни спрейчета, които след пръскане стават на пяна и чистят питата на вътрешното тяло. Моля който се е борил с тоя проблем и има резултат да сподели какво да си купя и евентуално от къде.
    Горе долу ми е ясна технологията на чистене: пръскаш със спрея, чакаш необходимото време и след това климатика на тубро охлаждащ режим за да изпоти питата и да поизмие пяната.
    Играл съм го това със обезмаслител, но ефекта е доста краткотраен.

Благодаря на всички отзовали се
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Ползвал съм ей такъв.

Пръскам, чакам там колкото минути пише, пускам на охлаждане, но не на турбо, щото почва да попръсква. Идеята е да стане конденз по питата и да се поизмие, да изтече мизерията през дренажа. Но при мен никога не е било така както казваш, за 2-3 седмици след цялостна профилактика да замирише. Бяха ме посъветвали преди да напръскам със спрея, да напръскам с едно фъскало с вода. Така и правех. От Елитис го пазарях, но беше преди години, сега не ползвам климатик лятото.
    При мен имаше ефект, поне от гледна точка на това, че замирисваше приятно без да е натрапчиво.

Ако климатика има някакъв режим на подсушаване преди спиране - ползвай го. Моя беше така. Миризмата идва от мизериите, които се развиват в оставената влажна пита след спиране.

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Всичко би трябвало да изчезне само, само трябва при спиране да се пусне на вентилатор и да изсъхне бързо.

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    Вместо да разчитате на конденза да измие топлообменника, може да направите нещо друго. Видях го от техника, който ми почиства климатика. Напръсква се питата с обезмаслител Meglio, изчаква се няколко минути и после се мие с пулвелизатор. Такива пулвелизатори има в магазините, където се продава градинска техника, че даже и в Кауфланда има. Представляват една пластмасова бъчонка с дръжка, на която е монтирана помпа за нагнетяване на въздух вътре. Съответно отпреде има дюза и спусък, който задейства клапана. Нещо като умален модел на пръскачка за лозе. Но позволява дюзата да се приближи максимално до питата и да измие всичката мизерия вътре.
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	8816932782110.jpg
Преглеждания:	4
Размер:	8,5 KB
ID:	107444
    Fiat Multipla 105JTD

Фиат фанатик Аватарът на Hristian_Aleksiev
    Регистр. на
    31.01.2010
    Идеята да се ползва обезмаслител е добра, аз съм му фен. Но спрейчето за климатик се разпенва и изважда мизерията навън от питата особено в задния и край, където нямаме достъп. Спрейчето също си мисля че трябва да е с основен характер, за да избие гадините . Ще прескоча днес до елитиса да видя има ли го това и ще играя.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

След всяко почистване отвън трябва даима и вода иначе мизерията ще си седи там
    Вътре само механично

https://www.youtube.com/watch?v=d278KCnfVuI
    макар че и вътре ползват меглио
    https://www.youtube.com/watch?v=RvGnR15QWtY

Тема: Спрей за почистване на стенен климатик?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •