Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 15 от 15

Тема: Проблем с адаптацията на бензин 1.6 16V

Фиат фанатик
    Регистр. на
    06.09.2007
    Цитат ivan_pop написа: Преглед на мнението
    Възможно е да се адаптира към по-лошо компа.А тези адаптации виждаш ли ги с какви стойности са и знаеш ли какви трябва да бъдат?
    Ами точно за това пуснах темата. Незнам къде да гледам стойности на адаптация и изобщо дали с ФЕС може а и какви да са. Мога да проверя бензиновите времена преди и след нулиране, гледам ламбда интегратор( в момента се колебае около 1-ца или 0,99%), което смятам че е ок. Ако кажете какво друго да гледам?
    не подценявайте италианските коли
    Tipo 1.6 (149.C2.046)

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.11.2007
    На моята Марея адаптацията я правех на студен двигател,нулирам и тръгвам да карам,нормално, без запържване.Пробвах и със форсиране 3 пъти но не ми хареса
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Форсирането не е за Мареата,с форсиране се обучава датчик колянов вал ,при нея не е нужно. Самоадаптацията не еку то е за да може двигателя при всякакви проблеми ,например неработеща свещ да спазва еконормите,затова при проблем по някоя система може да се адаптира към по-лошо.Това е съвсем общо и накратко казано. Иначе от личния ми опит с една Мареа с газ ,най -добре работи като се омаже тотално и зареди готови настройки.Тогава вади грешка p0170 и разхода и вървежа стават поносими.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.11.2007
    Моята така се беше омазала,че нямаше никакъв празен ход,и в един момент отказа да пали,и на газ и на бензин,добре че лаптопа беше в багажника
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

Фиат фанатик
    Регистр. на
    06.09.2007
    Ами аз по -принцип нулирането го правя както е написано във самия ФЕС. Там го дават двигателя да загреее и тогава да се форсира 3 пъти. Инъче остава да мига лампата за инжекцията. Тя мига още след процедурата по нулирането. Може да я пробвам на студено да видя какво ще стане, ама тия дни понеже имаме много домашни ангажименти (мебели , и бояджилък ) изобщо не съм се занимавал с колата. За сметка на това последните няколко дена разхода взе да пада, хем се наложи да обикалям повече в града по магазини и насам натам. Единствено което ми е на ума е че времето е по-хладно, нищо че пак си пускам климата, нещата отиват на добре. Пак загадка....
    не подценявайте италианските коли
    Tipo 1.6 (149.C2.046)

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Проблем с адаптацията на бензин 1.6 16V

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •