Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Камера в кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Камера в кола

    Здравейте колеги,
    случаят е следния. На различни места ми се случват дребни на пръв поглед но дразнеши и свързани с пари неща. Знаете , че всеки си дава от нервите, времето и парите да си приведе колите в добро състояни , да му е кеф да се вози в тях. Та случи ми се да ми режат гумите и онази вечер ми изкурубиха задната чистачка и добре ,че имам аларма та тоя/тая ( макар, че си трябва сила ивероятно е Тоя) се е стреснал и само с нея минах. Беше вдигната и предната. Та мишкарска работа е но все пак ... Та интересувам се от някакъв видеорегистратор или камера , която да презаписва пруимерно на 24-48 часа и да е знам ли и аз да снима на 360* И да не че не ми липсва желание за саморазправа но по-скоро да имам някаква основа да заведа дело. Не че ще стане кой знае какво но ммишкаря би се нас*ал от съд. Казвам го защото само мишкар би се занимавал с такива неща Та ще съм благодарен ако някой знае нешо за такъв вид камери

    #2
    Имай предвид, че заради широкия ъгъл на снимане на камерите за коли, за да виждаш нещо смислено в нощния режим, резолюцията трябва да е не по-малко от 720p, като дори и с такава е почти сигурно, че и на 2 метра да е от камерата - трудно ще му познаеш лицето в нощта. После, на такава камера трябва да сложиш много голяма карта памет, защото 32 ГБ се пълни за грубо 6 часа на 1080p. На 720 може да успее да напълни 12 часа, но не е сигурно. Така че търси камера, която поддържа най-малко 64 ГБ карти, щом ще я ползваш за такова нещо, да не казвам дори и 128 ГБ. Моята 32 се пълни за 4 часа и 40 минути.

    Също така - камерата по време на работа хаби енергия и ако я оставиш да снима нощем, някой ден просто няма да можеш да запалиш без изобщо да го очакваш. В крайна сметка ще си дал много пари, а някоя вечер ще паркираш някъде не съвсем като хората, 5 минути след теб ще мине някоя леличка с бебешка количка, на която пречиш и ще ти надере колата от край до край, а ти ще я видиш чак след 15 часа, примерно, и голяма работа, че имаш камера, като тя не е записала нищо (т.е. вече е запълнила мястото и е изтрила важния запис).

    Затова щом ти се случват разни неща, може би е по-добре да се замислиш къде и как паркираш, защото е възможно да пречиш на някого.

    Коментар


      #3
      Отделно дори да ги заснемеш хубаво и ясно, нищо не можеш да направиш с тези записи. Нито можеш да издириш лицата, нито полицаите ще го направят, освен ако не живееш на село или в малък град, където всички се познавате.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Имах същия проблем - неколкократно (без да преча на абсолютно никого, макар да нямам доказателство за това) ми бяха вдигани предните чистачки. След това паркирах във вътрешния двор на блока, в който живея, който се отваря от 6 човека, чрез дистанционно, и някой кретен ми беше изкъртил рамото на чистачката (пак не пречих на никого, достатъчно широко е човек да си извърши маневрите за влизане/паркиране/излизане). Извод - живеем не сред хора, а сред маймуни, с които дори един нормален разговор не можеш да проведеш.
        Не е до 5-те лева за ново рамо (при теб с гумите е друга бира), въпроса е принципен - като знае чия е колата, да дойде и смело да каже в лицето какъв му е проблема, или любезно (може и не чак толкова любезно) да каже да си я преместя. Бях си навила да го хвана кой е с идея, подобна на твоята, но какво щях да постигна?
        Както Оги изтъкна - първо, трябва да си вземеш камера, която да поддържа за тези часове много памет, и пак не ти дава гаранция, че ще видиш кой е. Второ - на другия ден може и да не запалиш. Трето - мисля, че в съда такива записи не биха ти послужили като доказателство да осъдиш някого за дребно хулиганство. И накрая сметката не ти излиза... Ще си набил един куп пари, време, нерви, и накрая може да няма желания от теб ефект.
        Моят съвет е да ги преглътнеш тези случки, колкото и неприятни да са, и да внимаваш повече къде паркираш, дори и да не си бил в нарушение, защото идиоти вече дебнат отвсякъде. Или поне си оставяй на таблото лист с телефонния номер. Ти поне имаш аларма, за разлика от мен, по-скоро в това бих инвестирала, барем ги подплаши.

        Коментар


          #5
          Аз бих инвестирал в кафеварка и въздушна пушка с оптика. Иначе каско, което включва и покритие на гумите.
          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

          Коментар


            #6
            Едва ли някоя камера ще скапе АБ. Моята не я изключвам и досега нямам проблем. Също така при мен 16гб ги пълни с над 4-часа. Като има още два дяла върху картата, един за снимки и друг за записи когато е имало "контакт" с автомобила. Камерата има сензор с настройка за чувствителност и може да го гласиш при удар или нещо от този сорт записа да го прехвърли върху другия дял. Така записа няма да се загуби от презаписване.

            Коментар


              #7
              И аз се замислям за нещо подобно, че напоследък колата пострада от набези ..... Но ме спира това, което каза Оги - недостатъчната резолюция ... а пък при 360* хептен се обезмисля цялото начинание май

              Коментар


                #8
                Преди време хванах за врата един отворен "чистачковдигач" и "огледалообръщач" насред пътя пред кварталния магазин. От тогава никой не ми е барнал колата.

                Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                Коментар


                  #9
                  На въпрос във фирма занимаваща се с подобни шпионски мурафети, ми казаха следното: истинските камери с автономно захранване, с добра резолюция, с достатъчна памет са скъпи ... по-скъпи от Пежо-то ти! И се отказах, защото освен разходите, но някой по-нервен човек би си навлякал големи проблеми ако реши да се саморазправя.
                  Ходих до районното за деруги и млад, възпитан и интелигентен полицай ми обясни, че за таквизи щети нищо не мож да направят. Пием студена вода и си чоплим носа, т.е. каското който има.
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    #10
                    Охх, колега, оправия няма...какво ли не са ми правили докато почнах да паркирам на платен паркинг в близост до вкъщи! Не е същото като да ти е близко и пред входа колата, но си заслужава. Ако имаш такъв в близост я премести там. Успех!

                    Коментар


                      #11
                      Затова в БГ се карат коли дето може да си купиш с 2-3-5 заплати и да не ги мислиш. Все пак основната идея на автомобила е да те закара от т.А до т.Б. Виж ако си си надвил на масрафа, то ще имаш гараж, каско, камери и т.н. И на платен паркинг да си - пак може да ти пострада автомобила, има палежи, пък и там бачкат хора пенсионери за по 400-500 кинта на месец.
                      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                      Коментар

                      Working...
                      X