Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 11

Тема: Камера в кола

Кара Фиат Аватарът на eacan
    Регистр. на
    13.10.2011

Камера в кола

Здравейте колеги,
    случаят е следния. На различни места ми се случват дребни на пръв поглед но дразнеши и свързани с пари неща. Знаете , че всеки си дава от нервите, времето и парите да си приведе колите в добро състояни , да му е кеф да се вози в тях. Та случи ми се да ми режат гумите и онази вечер ми изкурубиха задната чистачка и добре ,че имам аларма та тоя/тая ( макар, че си трябва сила ивероятно е Тоя) се е стреснал и само с нея минах. Беше вдигната и предната. Та мишкарска работа е но все пак ... Та интересувам се от някакъв видеорегистратор или камера , която да презаписва пруимерно на 24-48 часа и да е знам ли и аз да снима на 360* И да не че не ми липсва желание за саморазправа но по-скоро да имам някаква основа да заведа дело. Не че ще стане кой знае какво но ммишкаря би се нас*ал от съд. Казвам го защото само мишкар би се занимавал с такива неща Та ще съм благодарен ако някой знае нешо за такъв вид камери

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Имай предвид, че заради широкия ъгъл на снимане на камерите за коли, за да виждаш нещо смислено в нощния режим, резолюцията трябва да е не по-малко от 720p, като дори и с такава е почти сигурно, че и на 2 метра да е от камерата - трудно ще му познаеш лицето в нощта. После, на такава камера трябва да сложиш много голяма карта памет, защото 32 ГБ се пълни за грубо 6 часа на 1080p. На 720 може да успее да напълни 12 часа, но не е сигурно. Така че търси камера, която поддържа най-малко 64 ГБ карти, щом ще я ползваш за такова нещо, да не казвам дори и 128 ГБ. Моята 32 се пълни за 4 часа и 40 минути.

Също така - камерата по време на работа хаби енергия и ако я оставиш да снима нощем, някой ден просто няма да можеш да запалиш без изобщо да го очакваш. В крайна сметка ще си дал много пари, а някоя вечер ще паркираш някъде не съвсем като хората, 5 минути след теб ще мине някоя леличка с бебешка количка, на която пречиш и ще ти надере колата от край до край, а ти ще я видиш чак след 15 часа, примерно, и голяма работа, че имаш камера, като тя не е записала нищо (т.е. вече е запълнила мястото и е изтрила важния запис).

Затова щом ти се случват разни неща, може би е по-добре да се замислиш къде и как паркираш, защото е възможно да пречиш на някого.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Отделно дори да ги заснемеш хубаво и ясно, нищо не можеш да направиш с тези записи. Нито можеш да издириш лицата, нито полицаите ще го направят, освен ако не живееш на село или в малък град, където всички се познавате.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат маниак Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Имах същия проблем - неколкократно (без да преча на абсолютно никого, макар да нямам доказателство за това) ми бяха вдигани предните чистачки. След това паркирах във вътрешния двор на блока, в който живея, който се отваря от 6 човека, чрез дистанционно, и някой кретен ми беше изкъртил рамото на чистачката (пак не пречих на никого, достатъчно широко е човек да си извърши маневрите за влизане/паркиране/излизане). Извод - живеем не сред хора, а сред маймуни, с които дори един нормален разговор не можеш да проведеш.
    Не е до 5-те лева за ново рамо (при теб с гумите е друга бира), въпроса е принципен - като знае чия е колата, да дойде и смело да каже в лицето какъв му е проблема, или любезно (може и не чак толкова любезно) да каже да си я преместя. Бях си навила да го хвана кой е с идея, подобна на твоята, но какво щях да постигна?
    Както Оги изтъкна - първо, трябва да си вземеш камера, която да поддържа за тези часове много памет, и пак не ти дава гаранция, че ще видиш кой е. Второ - на другия ден може и да не запалиш. Трето - мисля, че в съда такива записи не биха ти послужили като доказателство да осъдиш някого за дребно хулиганство. И накрая сметката не ти излиза... Ще си набил един куп пари, време, нерви, и накрая може да няма желания от теб ефект.
    Моят съвет е да ги преглътнеш тези случки, колкото и неприятни да са, и да внимаваш повече къде паркираш, дори и да не си бил в нарушение, защото идиоти вече дебнат отвсякъде. Или поне си оставяй на таблото лист с телефонния номер. Ти поне имаш аларма, за разлика от мен, по-скоро в това бих инвестирала, барем ги подплаши.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Аз бих инвестирал в кафеварка и въздушна пушка с оптика. Иначе каско, което включва и покритие на гумите.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Едва ли някоя камера ще скапе АБ. Моята не я изключвам и досега нямам проблем. Също така при мен 16гб ги пълни с над 4-часа. Като има още два дяла върху картата, един за снимки и друг за записи когато е имало "контакт" с автомобила. Камерата има сензор с настройка за чувствителност и може да го гласиш при удар или нещо от този сорт записа да го прехвърли върху другия дял. Така записа няма да се загуби от презаписване.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    09.06.2008
    И аз се замислям за нещо подобно, че напоследък колата пострада от набези ..... Но ме спира това, което каза Оги - недостатъчната резолюция ... а пък при 360* хептен се обезмисля цялото начинание май

Фиат фанатик Аватарът на PSG
    Регистр. на
    01.10.2015
    Преди време хванах за врата един отворен "чистачковдигач" и "огледалообръщач" насред пътя пред кварталния магазин. От тогава никой не ми е барнал колата.

Senza cuore saremmo solo macchine.... FIAT Marea Weekend ELX TD100

На въпрос във фирма занимаваща се с подобни шпионски мурафети, ми казаха следното: истинските камери с автономно захранване, с добра резолюция, с достатъчна памет са скъпи ... по-скъпи от Пежо-то ти! И се отказах, защото освен разходите, но някой по-нервен човек би си навлякал големи проблеми ако реши да се саморазправя.
    Ходих до районното за деруги и млад, възпитан и интелигентен полицай ми обясни, че за таквизи щети нищо не мож да направят. Пием студена вода и си чоплим носа, т.е. каското който има.
    иноишес турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F ... за сега _ http://www.keepfighting.ms

Охх, колега, оправия няма...какво ли не са ми правили докато почнах да паркирам на платен паркинг в близост до вкъщи! Не е същото като да ти е близко и пред входа колата, но си заслужава. Ако имаш такъв в близост я премести там. Успех!

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Камера в кола

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •