Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 24

Тема: Пак датчик на запалването

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Нищо не сме постигнали, днес запали с чукването и отидохме на едно струване на мой приятел, за зла участ ме остави на гробищата, НЯМА ПАЛЕНЕ. Дръпнаха ме и по пътя за да имам спирачка по надолнището включвах на скорост и в един момент запали, зарязах я у дома. Преди малко се прибрах, но пак не запали. Искра има, помпата бълва гориво, но инжекциона не пуска гориво, ако успее да запали работи перфектно. Откачах датчика в/у термостата както ме посъветва JTR, но не запали, а светна дюзата за грешка, още не съм я качвал на компа, че е доста горещо. И следва въпроса, кое не му пречи при първоначално запалване? Започвам да чета.
    Последна промяна от NikMar : 26.07.2019 в 14:31
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    Нищо не сме постигнали, днес запали с чукването и отидохме на едно струване на мой приятел, за зла участ ме остави на гробищата, НЯМА ПАЛЕНЕ. Дръпнаха ме и по пътя за да имам спирачка по надолнището включвах на скорост и в един момент запали, зарязах я у дома. Преди малко се прибрах, но пак не запали. Искра има, помпата бълва гориво, но инжекциона не пуска гориво, ако успее да запали работи перфектно. Откачах датчика в/у термостата както ме посъветва JTR, но не запали, а светна дюзата за грешка, още не съм я качвал на компа, че е доста горещо. И следва въпроса, кое не му пречи при първоначално запалване? Започвам да чета.
    Аз лично бих огледал около датчика на коляновия вал (RPM). Да не би да има някой износен зъб или нещо зацапано?

Регистр. на
    29.11.2006
    Ако е така защо като запали работи като часовник? Закачих я на компа и даде пак двете грешки, но нали разкачих датчика и ги очаквах. Обаче установихме, че инжекторът не пуска гориво, той се командва заедно с бобината, едно реле им дава + и си имам искра, значи за мен инжекторът блокира при стартиране, може би залепва от натрупани смоли. Как се вади това чудо? Дали ще се получи почистването без разглабяне? Идеята е да изключа помпата, изваждам маркуча и в щуцера пръскам WD40 или кореселин, завъртам и би трябвало да почисти смолите.
    Последна промяна от NikMar : 27.07.2019 в 09:11
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Закон на Мърфи.

Регистр. на
    29.11.2006
    ЕВРИКА! Най сетне твърдо разбрах къде е проблема. Сутринта я загрях и после изчаках 20-тина минути и няма палене, измерих бобината на инжектора и ядец съпротива=0. На компа пък ми показа грешка пак на температурния датчик, май EuSkan-a послъгва за грешките. Преди малко /16:00 ч./ мернах бобината и си показа 6 Ома и колата си запали, така че се търси инжектор, ако някой има приемам предложения. Мамка му наринах маса пари да си я стегна и сега трябва още, пък не ми се разделя с нея. Ако знаех, че след подновяване на окачването ще последва и инжектора щях да се замисля дали да я правя. И за да е пълна картинката от каръщини ми изгоря ъглошлайфчето.
    Закон на Мърфи.

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    Тази бегачка е с моноинжекция Бош.С такава моноинжекция са и Голфовете,Аудита,Шкодa,Peugeot.
    Слагаш един прецизен мултицет в джоба и тръгваш по моргите като търсиш коли с моноинжекция Бош.Според кода на мотора от долната картинка си намираш дюза.Добре е да се уговориш с продавача да я върнеш ако не стане.Ако колата донор е била с газ е твърде вероятно дюзата да е запекла!

find mobil gas station
    Последна промяна от ivan_pop : 29.07.2019 в 08:32
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Регистр. на
    29.11.2006
    Така! Вчера позвънях на няколко морги и се оказа, че нямам проблем с намирането, имам познати които са ме спасявали не веднъж, само дето трябваше да запиша номера на дюзата, не знаех как се вади, а то се оказа доста лесно. Занесох си номерчето и ми намериха дюза за 20 лв., запали от раз, за сега мисля, че реших двуседмичния проблем. На EcuScan-а вече не се доверявам на 100%, ама не се сетих да пусна и Алфата да видя тя какво щеше да даде. През EcuScan-а при изваден куплунг на инжектора ми дава грешка 02 - Air temperature sensor, но не и за инжектора. А знаете ли колко струва една нова? Започва от 568,21 лв https://www.avto.bim.bg/Vsmukatelen-...m115e5719.html има и по-скъпи.
    Последна промяна от NikMar : 30.07.2019 в 10:45
    Закон на Мърфи.

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    Извади куплунга и завърти на стартер.След това виж какво ще даде ЕкуСкан!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    На почти всички моноинжекции куплунга е с 4 пина, като 2 са за инжектора и другите 2 за температурния сензор.
    Така, че е абсолютно нормално като откачиш буксата, то да ти дава проблем в температурата.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Регистр. на
    29.11.2006
    Нали точно това направих, откачих буксата и Скана ми даде само грешка в температурния датчик, но не и в инжекторът.
    Някои колеги четат по диагонал.
    Закон на Мърфи.

Фиат идол Аватарът на spark
    Регистр. на
    30.10.2005
    Евала, че си намерил дюза.. Аз последно като беше колата в сервиз заради скапан бензин онея бяха търсили дюзи из всичките морги в областа и не намериха, мегапартс и те нямаха. Дюзи в ебай имаше по 200 евро, което пак не е хич малко де. На Хонда Акорд 2.2 комън-рейл дюзите бош са по около 380лв, това моно изби рибата. От един пич тук от форума и от олх взех 2 монота по 20-25лв барабар с ТПС-а, регулатора за налягане и т.н.. да има за всеки случай
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Пак датчик на запалването

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •