Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 24

Тема: Пак датчик на запалването

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006

Пак датчик на запалването

Не знам дали съм кърък или късметлия, но добичето все ме докарва до вкъщи и се инати. От миналата седмица взе да ми прави магарии. Отидох при сестра ми и на тръгване не запали както обикновено, а от втория път, спряхме на Кауфланд и същата работа, все пак ме докара до дома и няма палене. Мерих бобина, бензинова помпа, ток към бобината и всичко е ОК. Закачих я на компа и даде:

1: 02 - Water temperature sensor
    The Coolant Temperature signal is missing or out of the range. This may be caused by a signal circuit or sensor fault.
    Check the sensor resistance and the wiring to the ECU for opens, shorts and weak connections, before replacing parts.
    Причината за тази грешка е Късо съед. към маса
    Текущото състояние е
    Броячът на грешките е 158

2: 02 - RPM sensor
    Lack or wrong RPM or TDC information. Causes can be due to connections, the phonic wheel (broken teeth, dirt, excessive mechanic clearances) or the sensor itself (dirt, wrong air gap, damaged sensor).
    NOTE: Without this information the ECU cannot work and, consequently, the engine does not start. Moreover, the signal wires are equipped with antinoise shielding (sensor connector pin 3) which has to be grounded. The ECU disconnected, check the resistance value of the sensor - 500/1000 Ohm - between the Ecu connector pins and, between the pins by oscilloscope, the signal sent from the starting attempt sensor.
    Moreover, the fault can be shown in case of engine not running or if the operator did not attempt the cranking.
    Причината за тази грешка е Късо съед. към маса
    Текущото състояние е
    Броячът на грешките е 131

Това е след меренето като съм откачал някои куплунги, изчистих грешките и после никакви и до сега, като поизстина си пали от раз. Днес стана същото, но отказа пак на двора, на компа няма никакви грешки, след изстиване пак си пали само с чукването. А този филм съм го играл преди години, писах на времето затова. оказа се датчика, сега пак него съм го заплюл и утре ще го сменям, следва и теста на стария, сега не ми се занимава да го свалям и тествам.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Регистр. на
    29.11.2006
    Заради втората грешка смених датчика и си запали няколко пъти без проблем, седнахме на лафче и после при опита ми за запалване пак ми скрои номера, запали от 4-я път, след това си пали 5-6 пъти без проблем. Сега пак съм в зоната на здрача, какъв да го търся? Лошото е че проблемът не е постоянен.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Закон на Мърфи.

Фиат идол Аватарът на spark
    Регистр. на
    30.10.2005
    Ако имаш газово може да ти изтърва клапана.. или пък пикаеща дюза и да се дави. Масата добре ли е? Пускал ли си дублираща?
    Бобината с мерене може и да не я хванеш, при мен беше пробила и имаше една точка като от игла.
    Аз като вляза с МЕС и вътре има хиляди набити грешки, но колата си пали и върви без проблем, понякога наесесн и напролет свети и чека.. но никакви ядове, карам до последно..
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

Регистр. на
    29.11.2006
    Нямам газ, грешки няма. Кръв, урина добре, болния умреУтре ще се захвана с двигателя за празен ход, ще му ударя една профилактика, че не е виждал от години, пък знае ли човек? И ще сложа един прозрачен филтър за бензина, да съм сигурен, че си има питие.
    Закон на Мърфи.

Премери съпротивлението на температурния датчик
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

След смяна на RPM датчика грешката появявала ли се е пак?

Регистр. на
    29.11.2006
    Няма грешки, днес първия път запали от раз а после пак на два пъти запали към 4-5-ти път. За температурния ще го мерна, той как влияе на запалването? Не можах да открия каква стойност трябва да бъде.
    Последна промяна от NikMar : 25.07.2019 в 12:00
    Закон на Мърфи.

Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    Няма грешки, днес първия път запали от раз а после пак на два пъти запали към 4-5-ти път. За температурния ще го мерна, той как влияе на запалването? Не можах да открия каква стойност трябва да бъде.

Попринцип се използва за да знае компа колко да обогати сместа на студен мотор. Може да греша за 1.4 мотора, но 1.6 и 2.4 дизел палят и без сензор от първи опит, просто не държат стабилно обороти.
    Защо не пробваш някой път като не ще да запали да го откачиш просто сензора?

Не можах да открия каква стойност трябва да бъде.
    Стойноста зависи от температурата на сензора, ето ти графа:
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	14_temp.PNG
Преглеждания:	17
Размер:	11,7 KB
ID:	107436
    Последна промяна от JTR : 25.07.2019 в 14:23

Регистр. на
    29.11.2006
    Поиграхме си със сина да позачистим инжекциона и бутах там където не бях бутал досега. Както се очакваше имаше изненади които дойдоха от това че ми беше сефте, изхвърча една пружина и една чашка ме удари по очилата, но паднаха на видими места, изтървахме една гарнитурка вътре и тя беше на лесно място за вадене, бях сложил парцал, но като взех да сглобявам трябваше да го махна. Почистихме каквото можахме, както и куплунзите, сложихме филтър за горивото за да следя дали се черпи двигателя. За сега пали от раз 5-6 пъти, но немога да твърдя на 100%, че сме се справили, времето ще покаже. Грешки=0.
    А датчика един ли е или са два, имам някакъв спомен за 2, единия за стрелката на таблото, а другия не знам за какво е точно, може и да се заблуждавам за броя. В pdf-те които имам има малко инфо за температурен датчик.
    Последна промяна от NikMar : 25.07.2019 в 17:38
    Закон на Мърфи.

А датчика един ли е или са два, имам някакъв спомен за 2, единия за стрелката на таблото, а другия не знам за какво е точно, може и да се заблуждавам за броя. В pdf-те които имам има малко инфо за температурен датчик.
    Мисля, че на 1.4 са два. Единия за таблото, другия за компа на двигателя.

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Тема: Пак датчик на запалването

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •