Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Low oil pressure грешка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Low oil pressure грешка

    Колеги,оня ден на връщане от морето карах с една идея по-бързо от нормалното за мен и колата ,с около 130-140км.Беше и малко топло 34 градуса .Колата е Стило 1.6 ,16V 2001

    Оттогава почна да ми изписва "Low oil pressure" .Долях и половин литър щото съм почти пред смяна ,без резултат.Маслото е почти на макс в момента.
    При студен двигател паля и тръгвам и си карам около 10 мин и чак тогава почва да се появява тази грешка.Паднат ли оборотите под около 2000 я изписва грешката.Дам ли газ и съм над 2000 оборота изчезва.
    Колата няма абсолютно никаква промяна откъм вървеж или пък нещо да спира и гасне.
    Диагностиката ми даде 2 грешки

    P0201 -Powertrain

    injector circuit -cylinder 1


    B34D7 -Body
    Tap "Web" for more information
    Първата може и да е от преди време ,когато ми изгоря една бобина на първи цилиндър и я смених,за втората не намирам информация никъде.След изчистване на грешките ,продължава да изписва "Low oil pressure" като загрее двигателя,а грешки при диагноза вече няма.Като инфо съм и пред смяна на ангренаж и на масло/филтър.

    Къде може да е проблема?

    #2
    Мисля да сменя първо датчика за налягане на маслото,но къде се намира той на Стило 1.6 16 103 коня.Някой знае ли?

    Коментар


      #3
      Защо първо не смениш маслото и филтъра, щом казваш, че е наближил моментът за смяна?

      Първата грешка ти е отпреди време, както сам отбеляза. Вторaта грешка не е свързана с двигателя и работата му, но не мога да ти кажа за какво се отнася. Само е сигурно, че е свързана с някоя друга система по колата.

      Може би е нормално да не можеш да видиш други грешки на диагностика, защото такива просто няма. Това е информационно съобщение, което ти показва, че налягането на маслото е ниско. Разбира се, това съобщение може да идва заради сигнал от датчика, който следи налягането, и този сигнал просто да е грешен, но все още - в нормата. Затова компютрът няма как да знае дали информацията е вярна или не, просто я приема за вярна и изписва съобщението. Ако е зададено в компютъра, че сигналът трябва да е между 1.5 и 4 волта, примерно, и върне сигнал 1.2 волта - тогава е извън нормата и ще ти запише грешка за това, тогава най-лесно е да пробваш с нов сензор. Но ако е 1.6 волта - това е в нормата, а за нормално налягане може да се приема стойност от поне 2 волта. Тогава изписва въпросната грешка. Числата са само примерни за илюстрация на това, което казвам.

      Съобщението за ниско налягане може да се появява заради проблеми в електрическата система и окабеляването до сензора, грешно отчитане на самия сензор. А ако наистина налягането е ниско, може да е заради повреда в помпата, може да е заради влошени характеристики на маслото и други такива механични повреди.

      В твоя случай аз лично бих започнал със смяна на маслото, така или иначе. Съмнително е да се оправи само от това, но кой знае...

      Коментар


        #4
        Премери налягането с механичен манометър, сипвай по-гъсто масло /10 и нагоре/.
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          Смених масло,филтър и датчика и проблема изчезна.

          Коментар


            #6
            А ясно ли е 100 % заради кое от трите е?

            Коментар


              #7
              Не

              Коментар

              Working...
              X