Резултати 1 до 7 от 7

Тема: Low oil pressure грешка

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013

Low oil pressure грешка

Колеги,оня ден на връщане от морето карах с една идея по-бързо от нормалното за мен и колата ,с около 130-140км.Беше и малко топло 34 градуса .Колата е Стило 1.6 ,16V 2001

Оттогава почна да ми изписва "Low oil pressure" .Долях и половин литър щото съм почти пред смяна ,без резултат.Маслото е почти на макс в момента.
    При студен двигател паля и тръгвам и си карам около 10 мин и чак тогава почва да се появява тази грешка.Паднат ли оборотите под около 2000 я изписва грешката.Дам ли газ и съм над 2000 оборота изчезва.
    Колата няма абсолютно никаква промяна откъм вървеж или пък нещо да спира и гасне.
    Диагностиката ми даде 2 грешки

P0201 -Powertrain

injector circuit -cylinder 1

B34D7 -Body
    Tap "Web" for more information
    Първата може и да е от преди време ,когато ми изгоря една бобина на първи цилиндър и я смених,за втората не намирам информация никъде.След изчистване на грешките ,продължава да изписва "Low oil pressure" като загрее двигателя,а грешки при диагноза вече няма.Като инфо съм и пред смяна на ангренаж и на масло/филтър.

Къде може да е проблема?

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013
    Мисля да сменя първо датчика за налягане на маслото,но къде се намира той на Стило 1.6 16 103 коня.Някой знае ли?

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Защо първо не смениш маслото и филтъра, щом казваш, че е наближил моментът за смяна?

Първата грешка ти е отпреди време, както сам отбеляза. Вторaта грешка не е свързана с двигателя и работата му, но не мога да ти кажа за какво се отнася. Само е сигурно, че е свързана с някоя друга система по колата.

Може би е нормално да не можеш да видиш други грешки на диагностика, защото такива просто няма. Това е информационно съобщение, което ти показва, че налягането на маслото е ниско. Разбира се, това съобщение може да идва заради сигнал от датчика, който следи налягането, и този сигнал просто да е грешен, но все още - в нормата. Затова компютрът няма как да знае дали информацията е вярна или не, просто я приема за вярна и изписва съобщението. Ако е зададено в компютъра, че сигналът трябва да е между 1.5 и 4 волта, примерно, и върне сигнал 1.2 волта - тогава е извън нормата и ще ти запише грешка за това, тогава най-лесно е да пробваш с нов сензор. Но ако е 1.6 волта - това е в нормата, а за нормално налягане може да се приема стойност от поне 2 волта. Тогава изписва въпросната грешка. Числата са само примерни за илюстрация на това, което казвам.

Съобщението за ниско налягане може да се появява заради проблеми в електрическата система и окабеляването до сензора, грешно отчитане на самия сензор. А ако наистина налягането е ниско, може да е заради повреда в помпата, може да е заради влошени характеристики на маслото и други такива механични повреди.

В твоя случай аз лично бих започнал със смяна на маслото, така или иначе. Съмнително е да се оправи само от това, но кой знае...

Фиат фанатик Аватарът на lubo_Y10
    Регистр. на
    07.05.2009
    Премери налягането с механичен манометър, сипвай по-гъсто масло /10 и нагоре/.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013
    Смених масло,филтър и датчика и проблема изчезна.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    А ясно ли е 100 % заради кое от трите е?

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013
    Не

Тема: Low oil pressure грешка

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •