Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Croma II 1.8 грешки p0335 и p0170 молба за помощ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Croma II 1.8 грешки p0335 и p0170 молба за помощ

    Здравейте, от няколко дни съм владелец на посочената по-горе Croma - 1.8 бензин 2006г.
    В два поредни дни дни при шофиране се усеща "удар" светва чека на ECU то и колата влиза в сервизен режим.
    Първият път почни не разбрах какво става, понеже имах отбивка точно пред мен и веднага спрях, угасих и запалих и всичко изглеждаше нормално, само чек-а си светеше.
    Вчера обаче нямаше как да отбия от пътя и ми направиха впечатление следните симптоми.
    Светна чек-лампата, оборотите отидоха на 0 , двигателя като че ли заработи по-грубо и мисля . че беше ограничен и в скоростта( така или иначе не съм изпробвал - мисля, че повече от 70км/ч. не можеше да вдигне) и това което ме тревожи най-вече е , че втвърди волана все едно е изключил хидроусилвателя.
    След спиране, гасене и палене на двигателя всичко си беше наред.
    Диагностиката вади тви грешки
    P0335 Сензор за обороти на двигатвля - прекъсва
    P0170 Трайност на смес 1 (добавяща) - прекъсва
    P0480 - която не мисля, че е релевантна в случая.
    Доста почетох и не открих подобен проблем. В случая най-ме притеснява изключването на хидравликата на какво се дължи.
    От прочетеното стикнах до извода, че при проблем с датчика на коляновия вал ЕКУ-то не знае положението на цилиндрите и не може да осигури правилната горивна смес и оттам и другата грешка Р0170. Но защо "втвърдява" волана?
    Ще се радвам на всякаква помощ и мнения. Благодаря.

    #2
    Провери си на първо време акумулатора и то с товарна вилка,при тръгнал такъв е възможно да прави така.

    Коментар


      #3
      Може защото е в авариен режим да го втвърдява или както каза колегата от акумулатора. Мен лично малко ме съмнява другите грешки да идват от акумулатора или пък и двете повреди да се проявяват точно по едно и също време, но пък може и да греша.

      Коментар

      Working...
      X