Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси за Bravo 1.6 mjet 90к.с

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпроси за Bravo 1.6 mjet 90к.с

    Колеги кажете накратко какви са кусурите на тая кола:

    - има ли го проблема с маслената помпа като при Opel Insignia и има ли решение, линк?
    - как е возията
    - с променлива геометрия ли е турбината
    - има ли DPF
    - има ли вихрови клапи и ако да проблемни ли са
    - други масови проблеми, кутия, помпа?

    За какво друго да се внимава и евентуално ако не става - някаква алтернатива за около 7000
    Последна редакция от spark; 20.07.2019, 16:31.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    #2
    - проблемът е с уплътнението на тръбата към маслото в картера. Сменя се лесно - сваляш картера и го сменяш, единствения проблем е, че трябва да се поразвие генерацията. Моята беше поръждясала. Освен това, също като при Opel Insignia, или какъвто и да е 2.0 мултиджет, се пука капакът на охладителя на изгорелите газове и антифриза изтича на секундата. Също се сменя лесно. След две години моя ще си го сменя превантивно.
    - Абе противна в сравнение с Брава, ама е по-добре от конкуренцията
    - не, естествено, само на 120 к.с. е.
    - Има
    - Никой не знае, което идва да покаже, че и да има, не са проблемни
    - не, само ония двата в първото тире

    Като се купи, трябва да се внимава с прекрачването на бордюри, че носачът е на ниско.
    За 7000 ще си вземеш Ситроен С5 на тия години - малко по-голям е и като размери, и като списък с тирета. И вози по-меко.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Мерси колега, май само 1.9 8V има без DPF.

      Друг въпрос - ако колата е с климатик, а не климатроник клапите пак ли се чупят? С жила ли са тогава?
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Честно казано, не знам дали са с жила. Не съм я свалял тая конзола. Би трябвало да са с жила, но я няма характерната промяна в усилието при въртене към различните позиции, или поне далеч не е толкова осезаема, като при бравата. Моите клапи са си ОК, а имам основания да смятам, че колата е на повече от 300 000 км.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          Да колега,с жила са на обикновенния климатик което е 100% плюс.Не се чупят защото командите са различни(управлява ги задкормилното у-во).
          198mjet Bravo

          Коментар


            #6
            Друг въпрос, мислех че се монтират еднакви кутии на всички модели 1.6, а ето от мобилето снимки:
            Дали е сменена само топката на лоста или наистина кутиите са различни?

            Click image for larger version

Name:	screenshot-www.cars.bg-2019.07.28-12-55-33.jpg
Views:	1
Size:	97,6 KB
ID:	2098553

            Click image for larger version

Name:	screenshot-www.mobile.bg-2019.07.28-12-53-33.jpg
Views:	1
Size:	126,0 KB
ID:	2098554

            Фейслифт със задна отляво:
            https://www.cars.bg/offer/c2863712

            Фейслифт със задна отдясно:
            https://www.cars.bg/offer/c3158052

            WTF?
            Последна редакция от spark; 28.07.2019, 13:56.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Има 2 кутии М32 (Опелска) и Фиатската C530 (ако не се бъркам за номера). На M32 е напред задната, на Фиат-ската си е назад към 6-та.
              Последна редакция от yeksuh; 30.07.2019, 09:35.

              Коментар


                #8
                M32 доколкото знам се монтира само на бензиновите, а на 1.6 - С530. Дизел с М32 наистина ли има?!
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  Има и още как. Даже рядко има дизел с Фиат-ската кутия (ако има то повечето са 1.6). Все пак mJET + M32 си е комбинация и в Опелите. Двигателите 1.4 90-коня атомесферките са само с Фиат-ски кутии и не съм виждал с M32 за сега. За турбо версиите е 50/50. Има бензинови с 5 степенна, която е много здрава, обаче рядко се среща.

                  Много вероятно е топката да е сменена, поради захабяване, така че няма как да разбереш докато не пробваш, но има вероятност и да е с Фиатската кутия. Реално тези с Фиатска-та кутия са същите като М32 кекави и вият след време.
                  Последна редакция от yeksuh; 31.07.2019, 09:39.

                  Коментар


                    #10
                    Да но на фиатската сменяш само лагери и масло малко над нивото и си ок,докато на опелската измама сменяш и капак и лагери и еб--ли го още какво.А и разликата в цените е плашеща.Поне преди време (2-3години)беше така,сега може и да са паднали цените
                    198mjet Bravo

                    Коментар


                      #11
                      GeletoFIATbravo написа: Преглед на мнението
                      Да но на фиатската сменяш само лагери и масло малко над нивото и си ок,докато на опелската измама сменяш и капак и лагери и еб--ли го още какво.А и разликата в цените е плашеща.Поне преди време (2-3години)беше така,сега може и да са паднали цените
                      Съгласих се.

                      Коментар


                        #12
                        Точно M32 се монтира и в Алфа 159 1.9 JTDm, както и в Опел дизеловите им курници.
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #13
                          На 1.4 90к.с. мисля, че слагат С514. Значи да се гледа задната скорост да вдясно, че с шоколадовите лагери е добре да нямаш взимане-даване.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #14
                            Слагат C530 и C514 (тази C514 има и 5-степенна версия и се слага от много време на старите модели като Пунто, Стило и т.н.) на 1.4 90к.с, които са почти идентични , поне от това което съм видял и чел. Не знам, коя е по-срещана.
                            На дизелите 1.6 120,105 и 90 и на 1.9 120, 150 слагат C530 или M32, какъвто ти е късметът.
                            На бензин турбо 1.4 120 и 150 слагат единствено и само почти МК32. Чувал съм за някакви модели с 5 степенна Фиатска, но явно са малко бройки.
                            2.0 165 дизела ползва F40.

                            Като цяло всички се развалят и почват да вият, само че М32 е наистина по-голямото го*но и там смяната е по-скъпичка. Най-тъпото на Фиатските кутии е че колкото и семеринги на полуоската да сменяш все текат от там по-малко и трябва да си следиш нивото на 1-2 години и да доливаш, че иначе ще влезеш по-рано за смяна на лагери и това го казвам от опит, не от чешане на зъби
                            Последна редакция от yeksuh; 31.07.2019, 16:48.

                            Коментар


                              #15
                              batproho написа: Преглед на мнението
                              Точно M32 се монтира и в Алфа 159 1.9 JTDm, както и в Опел дизеловите им курници.
                              И моята кутия е същата и няма проблем.Явно е до късмет.
                              Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                              Коментар

                              Working...
                              X