Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ми нов монитор, но какъв ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трябва ми нов монитор, но какъв ?

    Колеги,

    ползвам един АСУС с диагонал 22 инча вкъщи на настолния компютър. Почна от време на време да трепти много дразнещо. Смених кабела, но не е от него. Не ми се занимава да го нося, да го чакам, да го ремонтират и като го взема да се чудя станал ли е, не е ли (не винаги трепти)...

    Драмата...

    Какъв монитор да взема?
    Иска ми се да е по-голям, но не прекалено и освен това да щади очите. Ползвам машината само за интернет и филми. Трябва ми нещо, което да е качествено от гледна точка на здраве.

    Парите...не съм решил още. Не искам да пестя, но със сигурност няма да е Айзо

    Идеи ?
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Слав написа: Преглед на мнението
    Колеги,

    ползвам един АСУС с диагонал 22 инча вкъщи на настолния компютър. Почна от време на време да трепти много дразнещо. Смених кабела, но не е от него. Не ми се занимава да го нося, да го чакам, да го ремонтират и като го взема да се чудя станал ли е, не е ли (не винаги трепти)...

    Драмата...

    Какъв монитор да взема?
    Иска ми се да е по-голям, но не прекалено и освен това да щади очите. Ползвам машината само за интернет и филми. Трябва ми нещо, което да е качествено от гледна точка на здраве.

    Парите...не съм решил още. Не искам да пестя, но със сигурност няма да е Айзо

    Идеи ?
    Dell U2412M
    По-цял ден зяпам в три такива и съм доста доволен. Единственият им недостатък, е че са само 60 херца. Иначе в работата имаме няколко EIZO и да ти кажа имам чувството, че не гледам монитор, а рисунка! Грам натоварване не съм усетил докато ги ползвам. Ако можеш да намериш някой такъв втора ръка, мисля че ще си доволен.

    Коментар


      #3
      Предполагам твоят монитор е LCD и лампите си заминават, затова трепти. Всеки един LED монитор 24+ инча ще ти свърши работа, стига да е с FULL HD резолюция щом ще го ползваш само за цъкане. Няма полезен монитор за очите, всички изморяват еднакво или ако има такъв, който е по-малко вреден, то цената му хич няма да е добра. Има някакви функции за автоматично регулиране на яркост/контраст и топли/студени цветове в зависимост от околната светлина, но аз не бих се доверил на подобни експериментални неща, защото моят има такова и си прави каквото иска. Другият бонус са ти повече херцовете, но там отиваш на бая пари, а няма да ги усетиш много, ако не играеш динамични игри. Аз лично бих се доверил на мониторите с марка AOC, Dell или BenQ, понеже съм имал най-малко проблеми с тях и най-ми допада картината, която вадят.
      Последна редакция от yeksuh; 16.07.2019, 13:41.

      Коментар


        #4
        Не съм фен на втора ръка неща, но хипотетично какво мислите за този:

        https://outletpc.bg/eizo-ev2436w-13189/

        Знам, че EIZO дават 35000 работни часа гаранция. Мисля, че в менюто имат опция да провериш колко е работил. Ако е на повече от 15000 часа има ли смисъл да се взима?


        Пари...знам ли и аз до колко ми се дават. По принцип нищо не ми се дава, ама ако е хубав монитора може да изкокна от джобовете. Аз съм особен чешит...както гледам в момента за до 300 лева, така като ми писне от боклуци може и 1000 да извадя. Всичко е според зависи.

        Тези ? :

        https://www.jarcomputers.com/EIZO-EV....html?ref=prod

        https://www.jarcomputers.com/Eizo-Fl....html?ref=prod

        П.П. Нали се дърпах да не е EIZO ??

        П.П.2 Препоръчаният от колегата @JTR DELL ми харесва също. Благодаря, колега!
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Ето ти сравнение на мониторите: https://www.displayspecifications.co...ison/cc8bbf212

          По параметри мисля, че EV2450 е най-добрият. Единственото, което не ми харесва в него, е че е 16:9, другите са 16:10. Не е болка за умиране, но аз лично си предпочитам 16:10.
          Според мен най-добре ще е ако ги имат в наличност някъде да отидеш, да ги видиш, да си прецениш на теб кой най-много ти харесва. Така по параметри може да се придобие обща представа, но докато не го видиш с очите си това са само цифри.

          Иначе за живота на мониторите само мога да кажа, че имаме EIZO модел 2007, които още работят. Колко от тях са сменени или ремонтирани, не мога да коментирам.

          Коментар


            #6
            Момента на истината както се казва...

            Този:

            https://edigital.bg/monitori/eizo-ev...onitor-p641145

            Или този:

            https://omni.bg/product/110020/monit...vot-white.html - това е препоръчаният модел от колегата @JTR


            Това са най-ниските цени, които успях да намеря за тези модели.
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              Иначе за живота на мониторите само мога да кажа, че имаме EIZO модел 2007, които още работят. Колко от тях са сменени или ремонтирани, не мога да коментирам.
              Асуса, който ще сменям е от 2008-ма година. Вярвам, че не е никакъв проблем и за Айзо-то да си работи безгрижно.
              Вероятно ако взема втора ръка ще върши безпроблемно работата си, но проблема идва от главата ми...
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                Странна ценова политика.
                В Германия:
                Dell U2412M - 170€
                EIZO EV2450 - 270€
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #9
                  Колега,
                  Имам ЛСД мониторBENQ fp73g s - 47см диагонал. Работеше до последно, но настолния умря и монитора само място ми заема . Ако имаш интерес- ще Ти пратя снимки на Вайбър. Номера ми е 0898 735360- Димитър.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    Слав написа: Преглед на мнението
                    Асуса, който ще сменям е от 2008-ма година. Вярвам, че не е никакъв проблем и за Айзо-то да си работи безгрижно.
                    Вероятно ако взема втора ръка ще върши безпроблемно работата си, но проблема идва от главата ми...
                    За очите и главата фактор е не само монитора, а и светлината в стаята. Ако можеш така да си организираш нещата, че максималкно по-голяма част от времето ти прекарано пред екрана да е през деня в добре и естествено (тоест да има голям прозорец) осветена стая ще е най-добре. Иначе ако ти се налага да работиш на изкуствена светнина, тя също е правилно да е достатъчно силна, но прекалено и с по-мек цвят. Даже може да се замислиш и за едно от онези осветления, които се лепят отзад на монитора и светят към стената за да не гледаш в ярък монитор на тъмен фон и да си натоварваш излищно очите. Имам такова на телевизора в хола и бих казал, че помага вечерно време като гледаме някой филм.

                    П.П. Също така може да обърнеш внимание и на разстоянието, на което седиш от монитора спрямо размерите му. Ако прекарваш доста време в четене или писане, можеш също така да си увеличиш една идея размера на буквите от настройките на Windows.
                    Последна редакция от JTR; 16.07.2019, 18:32.

                    Коментар


                      #11
                      Ползвам Benq GW2470, на цена от около 250 лв. Супер съм доволен - 3 години гаранция. VA панел е.
                      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                      Коментар


                        #12
                        За очите и главата фактор е не само монитора, а и светлината в стаята. Ако можеш така да си организираш нещата, че максималкно по-голяма част от времето ти прекарано пред екрана да е през деня в добре и естествено (тоест да има голям прозорец) осветена стая ще е най-добре. Иначе ако ти се налага да работиш на изкуствена светнина, тя също е правилно да е достатъчно силна, но прекалено и с по-мек цвят. Даже може да се замислиш и за едно от онези осветления, които се лепят отзад на монитора и светят към стената за да не гледаш в ярък монитор на тъмен фон и да си натоварваш излищно очите. Имам такова на телевизора в хола и бих казал, че помага вечерно време като гледаме някой филм.

                        П.П. Също така може да обърнеш внимание и на разстоянието, на което седиш от монитора спрямо размерите му. Ако прекарваш доста време в четене или писане, можеш също така да си увеличиш една идея размера на буквите от настройките на Windows.

                        Благодаря за съветите

                        Аз имах предвид, че проблема е психически (в главата) за покупката на втора ръка техника и пр.
                        Затова не бих си взел, а не защото няма да ми върши работа
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          #13
                          Слав написа: Преглед на мнението
                          Благодаря за съветите

                          Аз имах предвид, че проблема е психически (в главата) за покупката на втора ръка техника и пр.
                          Затова не бих си взел, а не защото няма да ми върши работа
                          Аз бях останал с впечатлението, че искаш да е щадящ очите, понеже беше писал нещо за здраве в първия пост. Явно не сме се разбрали. Нищо де, аз да си кажа. Няма излишна информация

                          Коментар


                            #14
                            За да щади очите (както си писал в първия пост) - трябва ти VA панел. Иначе, избор на монитори от 22 до 29 инча - бол.
                            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                            Коментар


                              #15
                              И това с очите е вярно и това, че не искам техника втора ръка.

                              Абе разбрахме се както се казва...

                              Все пак май ще е ето този:

                              https://polycomp.bg/poly/product-details/0006302602021

                              И закриваме драмата за момента

                              Ако някой има да казва нещо да го казва сега


                              П.П. Избрах IPS вместо VA , защото половинката е графичен дизайнер и много й бъркат нюансите на цветовете в здравето. Кафявото трябва да е точното, червеното и то и т.н.
                              Какво да се прави...професионално изкривяване
                              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                              Коментар

                              Working...
                              X