Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло за двигател 1.6 бензин на Suzuki

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло за двигател 1.6 бензин на Suzuki

    Здравейте ,
    От другата седмица ще съм собственик на Fiat Sedici с двигател и скористна кутия на S
    uzuki 1.6 107hp 4x4 бензин .
    Търся информация какво масло да сложа на двигатела 5w40 или 5w30 и не мога да намеря .
    В един магазин ми предложиха марка Selenia на цена около 20 лева литъра , но предпочитам по евтино . Също ми казаха , че маслото трябва да е C3 .
    А също на скоростите какво масло се слага като вискозитет .

    Грешен раздел -> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Последна редакция от cjboland; 11.07.2019, 14:07.

    #2
    Няма голямо значение кое от двете ще избереш, проблемът е че 5w30 върви малко по-скъпичко, така че ти си решаваш. Аз наливам само Castrol и съм много доволен, въпреки че другите казват, че било боклук и ментак. Наливал съм и Selenia и Motul и с 2-те нямах никакви ядове. За скоростите ти е 75W-90 препоръчвам Tutela.

    Коментар


      #3
      Благодаря ти yekush .
      Хотих в Ауто Плюс и от там изкараха по каталог за скоростната кутия 75w80 и за задния деференциал 75w90 .
      А за двигатела 5w40 .
      А периода на смяна на маслото за скоростите и за задния деференциял какъв трябва да бъде .

      Коментар


        #4
        Според мен 75w90 е подходящо и за скоростната и за задния диференциала, но щом за ти предложили 75w80 няма проблем, малко по-редичко като загрее. Аз слагам 75w90 на моята и предполагам колегите също. Иначе периода на смяна, всеки ще ти каже различно. Аз съм питал много добър механик от Ауто Италия, които в момента подържа Джулиeтите на софиянците и казва на механичната се сменя на всеки 50 000 - 60 000 километра, ако искаш да е както трябва. Маслото в задния диференциал също задължително се сменя с това на скоростната кутия по каталог. Повечето хора обаче от дискусии съм разбрал, че го сменят на 2 смени на маслото в кутията, понеже си мислят че няма какво толкова да стане, но аз не бих рискувал после да ми вие.
        Последна редакция от yeksuh; 11.07.2019, 17:40.

        Коментар


          #5
          Благодаря ти отново .
          Значи слагам 75w90 и на скоростите и на деференциала . И на двигатела слагам 5w30 .
          А другото което подочух , че се лагало някакво по спецялно 75w90 на деференциала ако бил с приплъзване .
          Не разбрам нищо от това . Знаеш ли дали е с приплъзване или не е .

          Коментар


            #6
            Ако говориш за LSD - Limited Slip Differential. Не мисля, че твоята кола го има. До колкото знам е с обикновен диференциал с 3 режима за регулиране. Заключване поравно на двата моста , само предно или автоматично предаване спрямо условията и преценката на системата.

            Коментар


              #7
              Не разбирам нищо и хал хабер си нямам . От 15 години карам един 25 годишен Опел и на него само съм му сменял двигателното масло и то с най - ефтиното наливно . А последните няколко години му сипвам едно безизвестно немско масло ADINOL .
              Даже сега ще сложа Адинол и на Седичито . Сигурен съм , че при него няма менте а и цената му е с 30 - 40 процента по ниска . 75w90 e към 18 лева литъра , а 5w30 е към 60 лева 4 литра . И смяната му е безплатна и на филтрите също .

              Коментар


                #8
                А коя година е това Седичи, че това е много важен въпрос ? Ако е след 2011, се иска low SAPS масло, препоръчително 5W40, с хомолгация ACEA C3. При нормална екслоатация, маслото на диференциала се сменя на 15000км или 1год. Ако кутията е със синхронизатори от цветни метали, твърдо се насочи към масло API GL-4.

                И немските масла ADDINOL не са никак безизвестни. Даже бяха ползвани в гаранционното обслужване на Шкода, ако не ме лъже паметта.
                Последна редакция от DJPOPA; 12.07.2019, 23:12.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #9
                  Стария двигател е 1.6 107 КС .
                  От много места чух , че е по здрав от новия двигател на фейсливтовата който е 120 КС .

                  Коментар


                    #10
                    Ми тогава няма специални изисквания за маслото на двигателя, спокойно слагаш хубаво 5W40 с пакет Full SAPS, аз от няколко години карам само с Ravenol VSI или VST. Мога от опит да кажа, че маслата са им страхотни. На кутията и дифа дават 75W90, аз ти препоръчвам да сложиш GL-4 на кутията, че да ти е мирна главата. Хубаво и евтино такова масло е Ravenol TSG, при вносителя е по 19лв/л. Не слагай 75W80, аз се излъгах да налея такова и съжалих. Като загрееше и почваше хъркане при включване на задна. Купих си от ato24 от американското Amsoil GL-4 75W90 и го смених.Като отвориха пробката на кутията в сервиза, отвътре изтече черна помия. Чак се зачудих тоя да не обърка и да отвори пробката на картера. Аз все съм сменял масла на кутии и винаги е било чисто и бистро маслото. А сега шах с пешката направо, отде тая чернилка в кутията... Единственият вариант е системно да е прегрявало маслото и да се е окислило. А беше на няма и 20хил.км. от смяната.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря ви ,
                      А знаете ли по колко масло събират , двигатела , скоростната кутия и задния деференциал .

                      Коментар


                        #12
                        Двигател - 3.9 литра и 0.2 във филтъра.
                        Задния диференциал - 0.8 литра
                        Раздатъчната кутия - 0.6 литра
                        Скоростната кутия - 2.5 литра
                        Антифриз - 7.7 литра

                        Коментар

                        Working...
                        X