Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Баланс на полуоска

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Баланс на полуоска

    скъсан ми е балансиращия тампон на дългата полуоска и явно се е преместил малко настрани и между 80-100км ми тресе.Става въпрос за стило 1.6. Та въпроса ми е ако го отрежа с флекса да го махна тампона, ще стане ли по зле или подобре, понеже е несменяем и трябва цяла полуоска да се сменя.

    #2
    За първи пат тук чета този тампон да е правил проблем
    може да е другаде
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      А баланса на гумите как е ?
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        На гумите е добре то иначе щеше постоянно да тресе. А сега тресе само от 80 до 100км

        Коментар


          #5
          Тук вече си в грешка - точно от гуми тресе само при определена скорост . 80-100 означава че проблема е в предните а 100-120 задните
          koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

          Коментар


            #6
            На моята беше същото положение и се чуваше едно тъпо тупане, отрязахме го и сега всичко си е ОК.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Ще ги проверя но те са нови исъответно са балансирани. Тресе ми от миналото лято,а от тогава съм сменял зимни и после пак летни гуми винаги се балансирват. Така че мисля че няма да е от баланс. Питах за този тампон защото го въртя и местя на ръка а би трябвало да не мърда. И нали това му е работата да балансира понеже полуоската е по дълга. На 100% съм сигурен че е от него и за това питах ако някой зане дали ако го махна няма да се влоши още повече тресенето. Иначе всичко друго по предницата си е здраво

              Коментар


                #8
                А тресеше ли преди да го махнеш или са лопаше леко и след като го махна спря ли да тресе ако е тресяло

                Коментар


                  #9
                  Резни го и виж как се държи, по-добре може да стане но не по-зле, нищо не губиш и ако е нужно търси друга.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    Като го срежеш и не стане нищо купувай едно вътрешно каре и го смени

                    Моли се само да не е разбита и чашата, че ще трябва да търсиш друга полуоска...


                    П.П. Пиша от опит. Какво ли не правих докато най-накрая не се прежалих и смених карето Включително смених десен носач, но той си беше разбит и без това с надеждата да е от него (тампоните), но не би.
                    Съмнявах се в карето през цялото време на различните смени на части, но все не ми се захващаше с процедурата Нали знаеш, че човек като го мързи да направи нещо си намира причини да отлага
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      #11
                      За тампона незнам при мен беше разбита чашка на вътрешно каре и тресеше яко особенно при поемане 2-ра - 3-та ....3-та - 4-та скорост

                      Коментар


                        #12
                        За тампона незнам при мен беше разбита чашка на вътрешно каре и тресеше яко особенно при поемане 2-ра - 3-та ....3-та - 4-та скорост

                        Именно за това говоря
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          #13
                          Не го махайте този тампон! На мен ми го отряза един "майстор" и се появи едно треперене, което се усеща на педалите и пода все едно краката са ми изтръпнали. В друг форум четох за този тампон, че предпазва от резонанс, който се получава заради дължината на полуоската. Аз сега търся вариянт за нов такъв тампон, но май не може и ще трябва да сменя полуоската.
                          FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

                          Коментар


                            #14
                            Тампонът(ако може така да се нарече) не е проблем дори и да се махне. Новите полуоски от магазина са без тази гуменярка и са перфектни. Съмнява ме да разчита на това нещо за балансиране, понеже всякакви боклуци и кал може да полепнат. Ако има нужда се слага лагер като на Алфите. Порблемът ви е в карето.

                            Коментар


                              #15
                              Аз не че пиша глупости за да дразня, ама все пак сме уж технически форум. Оста НЕ предава въртящ момент. Валът предава. Та, полуоски имат триколките, дето само търкалят колелата, задвижващите колела са коплирани за полувалове! Престанете с тия полуоски!
                              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                              Коментар

                              Working...
                              X