Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква скорост вдигна с Фиата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква скорост вдигна с Фиата

    С моя вдигнах 200 на магистралата
    Но не смятам да повтарям упражнението.
    Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

    #2
    hifi_stereo написа: Преглед на мнението
    С моя вдигнах 200 на магистралата
    Но не смятам да повтарям упражнението.

    Аз съм вдигал 195 с Мареа 1.8 между Благоевград и София. Исках и още, ама дойде изкачване и километража тръгна на обратно За повтаряне не съм сигурен. Може би ако и сменя първо свещите, да видим дали ще успее да се докосне до 200. Иначе не ми е особена тръпка да карам с такава скорост, повече ме привлича самото ускорение.

    Коментар


      #3
      Интересна тема, обаче май е за общите приказки. С Браво 1.6 192 по скоростомер и просто не може повече, на същото място с Браво 1.4Т 215 по скоростомер преди чипосването. След чипа макс. скорост е неизвестна

      Коментар


        #4
        Вчера вдигнах 45 (четиридесет и пет) км/ч на околовръстното в Пазарджик!
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Вдигам достатъчно според обстановката и евентуално ако стане нещо да има поне малък шанс да оцелея. С тези коли, скорости над 150 са фатални. Нагледахме се и се наслушахме на пробвачи на колко ще вдигне по телевизията.

          Коментар


            #6
            Аз съм вдигал 195 с Мареа 1.8 между Благоевград и София. Исках и още, ама дойде изкачване и километража тръгна на обратно За повтаряне не съм сигурен. Може би ако и сменя първо свещите, да видим дали ще успее да се докосне до 200. Иначе не ми е особена тръпка да карам с такава скорост, повече ме привлича самото ускорение.
            Питай тиа с 1.8 мотор, колко вдигат по Витиня...Има и тема))

            Коментар


              #7
              Вдигам достатъчно според обстановката и евентуално ако стане нещо да има поне малък шанс да оцелея. С тези коли, скорости над 150 са фатални. Нагледахме се и се наслушахме на пробвачи на колко ще вдигне по телевизията.
              Попринцип си прав, но ако си сам на магистралата не виждам нищо лошо. Ако стане нещо и оцелееш, ощетяваш само себе си, осигуровките покриват лечението. Ако не оцелееш, пак само твоята глава си чупиш. Разбирам, че е дебилно да се силиш пиян, с 200 по булевардите, но на магистрала когато няма други около теб, прави каквото ти е на сърце!

              ivopifeca написа: Преглед на мнението
              Питай тиа с 1.8 мотор, колко вдигат по Витиня...Има и тема))

              Май се сещам за коя тема говориш. Но не са ми много интересни, повече ще ме впечатли добро време от 0-100.
              Последна редакция от JTR; 30.07.2019, 11:04.

              Коментар


                #8
                ivopifeca написа: Преглед на мнението
                Питай тиа с 1.8 мотор, колко вдигат по Витиня...Има и тема))

                Май се сещам за коя тема говориш. Но не са ми много интересни, повече ще ме впечатли добро време от 0-100.

                Коментар


                  #9
                  Съвсем съзнателно написах, че съм вдигнал 45 при разрешени 50. Дано сте ме разбрали. "Вдигайте" ги тези километри на писта. Ако сте решили да се избивате, не застрашавайте други хора.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    С 1.8 113 коня максимално съм вдигал 190 с педала до долу, но като видя баир скоростта започна да спада. Няма да повторя... след 140 не го усещам достатъчно стабилен.
                    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                    Коментар


                      #11
                      Аз па в Румъния карах с 80 при разрешени 100 И никой, ама никой не ме освирка.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа: Преглед на мнението
                        Аз па в Румъния карах с 80 при разрешени 100 И никой, ама никой не ме освирка.
                        Това е често срещан феномен след минаване на границата. Най-често се проявява при придвижване в посока Запад!

                        Коментар


                          #13
                          Аз спазвам ограниченията навсякъде - или поне се опитвам. И като стана дума за Румъния, през април направихме една разходка до там с колата. На връщане решихме да влезем в България с ферибота Калъраш-Силистра, макар че реално не е точно така, защото фериботът се движи само на румънска територия и после има едни 5 метра по суша до Силистра, но това е друга тема. Та като карахме от Букурещ към Калъраш се нахендрихме на някаква "магистрала". Такова съоръжение не знам дали има и в Сомалия, все едно караш по релси. И бяха ограничили скоростта от 130 (ако не бъркам) на 90. Добре - обаче изпреварващата лента на това подобие на път горе-долу ставаше и аз преминах в нея. И пак обаче: румънските дебили и мангали въпреки ограничението от 90, пердашеха с много повече. Аз разбира се невъзмутимо си карах с 90. Изпреварват ме отдясно, свирят ми, присветват ми, "режат глави", а аз им раздавах въздушни целувки.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            200 и малко с Мареа 1.6, натоварена, на Аутобана в Германия. Добре де, имах малко попътен вятър от един наклон... Интересното, е че колата си ускоряваше и над 200, но ме хвана страх и намалих

                            П.П. Километража е сверяван по GPS до 170, където показваше 1-2 км/ч по-малко от GPS-а.

                            Коментар


                              #15
                              След папарашка снимка от КАТ карам с максимум 10км/ч над ограниченията. Нямам желание да пълня бюджета от глупави постъпки.
                              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                              Коментар

                              Working...
                              X