Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адаптация ECU PUNTO 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Адаптация ECU PUNTO 2

    Здравейте. PUNTO 2 8V При окъсяване на датчика на коляновия вал след ремонти по главата на колата в компютъра се записаха грешки за този проблем.
    Карах 2 дни с въстановен кабел на датчика който се беше прекълцал близо до куплунга.Купих нов датчик който е с кабел комплект и го подмених
    Същевременно след изчистване на всички грешки остана да мига чека.Предположих че трябва да се пусне от програмата MULTIECUSCAN нулиране на данните от самоадаптация.Това е последния раздел -НАСТРОЙКИ от софтуера.
    Направих го горе долу както е описано форсирам двигателя 3 пъти като задържам по 3 секунди 5000-6000 оборота.Излизаше ми надпис че НЕ СА ИЗПЪЛНЕНИ УСЛОВИЯТА .Според мен процедурата не завърши успешно.Въпреки това чека ми угасна и е ОК.

    Може ли някой който го е правил да обясни последователноста защото явно бъркам нещо.
    Трябва да форсираме 3 пъти по 3 секунди и тогава да натиснем СТАРТИРАЙ - YES или да натиснем СТАРТИРАЙ - YES и чак тогава да форсираме 3 пъти ?

    И другия въпрос е трябва ли да се прави и второто нулиране в раздел настройки което е описано че се прави точно при смяна на сензор за обороти.Превода ми го дава като обучение на звуковото колело но не го разбирам правилно .Благодаря предварително
    Последна редакция от sacho; 09.07.2019, 18:16.
    АЛ.ПЕТРОВ
    FIAT PUNTO 1.2 8V

    #2
    Въпреки това чека ми угасна и е ОК.
    Карай си.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Абе за каране аз си карам ама ми се иска който го е правил да обясни точно как е процедурата.Все пак няма начин никой от форума да не е правил тази адаптация.Ако някой се притеснява може да сподели и на лично съобщение.
      АЛ.ПЕТРОВ
      FIAT PUNTO 1.2 8V

      Коментар


        #4
        Споделих ти, карай си и не го мисли. Не бъркаш ти, а МЕС-а. Всичко е наред. Има и опция на диагностиката, в която ще видиш, че ти пише, че е обучено.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Възможно е да е така просто не знам кога трябва да се изфорсира 3 пъти двигателя вероятно след като избереш да старираш тази функция и потвърдиш със YES ????
          АЛ.ПЕТРОВ
          FIAT PUNTO 1.2 8V

          Коментар

          Working...
          X