Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на дехидратор и радиатор за климатик, Пунто Мк2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на дехидратор и радиатор за климатик, Пунто Мк2

    Привет колеги,
    налага ми се смяна на радиатора на климатика на Пунтото и ми се иска да спестя разхода и за тази дейност, извършвайки я сам.
    Заедно с това искам да сменя и дехидратора, но преди да се хвърля искам да попитам дали са необходими специални инструменти за това?
    Прилагам две снимки на дехидратора и не ми е съвсем ясно как се разкачат маркучите, които влизат в него?
    Може би излиза цялата горна част посредством двата болта до разширителния съд или не е съвсем така?
    Прикачени файлове
    _________________________
    FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

    #2
    punto_11 написа: Преглед на мнението
    Привет колеги,
    налага ми се смяна на радиатора на климатика на Пунтото и ми се иска да спестя разхода и за тази дейност, извършвайки я сам.
    Заедно с това искам да сменя и дехидратора, но преди да се хвърля искам да попитам дали са необходими специални инструменти за това?
    Прилагам две снимки на дехидратора и не ми е съвсем ясно как се разкачат маркучите, които влизат в него?
    Може би излиза цялата горна част посредством двата болта до разширителния съд или не е съвсем така?
    Точно така,тръбите се държат от тези болтове,развиваш ги и издърпваш тръбите.
    Fiat Marea 1.8 16v HLX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

    Коментар


      #3
      campain написа: Преглед на мнението
      Точно така,тръбите се държат от тези болтове,развиваш ги и издърпваш тръбите.
      Мерси - а има ли някакви специфични уплътнения, за които да се внимава там?
      _________________________
      FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

      Коментар


        #4
        О пръстени би трябвало да са,по старите,нови,маслоустойчиви ставащи за фреони.
        Fiat Marea 1.8 16v HLX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI

        Коментар


          #5
          Внимателно вади тръбите,че с времето може би са клеясали и се късат
          Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

          Коментар


            #6
            Не работи ли климатика та ще ги сменяш
            Радиатора счупен ли е
            Какво очакваш като ги сменш
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              kluchar написа: Преглед на мнението
              Не работи ли климатика та ще ги сменяш
              Радиатора счупен ли е
              Какво очакваш като ги сменш
              Хич даже не работи, грам фреон няма, защото радиаторът е пробит.
              Онзи ден се сборихме с тоя радиатор и общо взето не е сложно обаче болтът в долната му част се оказа кошмар.
              Това е 6 мм / 25 мм месингов болт, който държи едната тръбичка за корпуса на радиатора.
              Та този болт минава през накрайника на тръбичката (в който няма резба) и се завива в корпуса.
              Няма развиване, ви казвам - свалих радиатора заедно с тръбичката, отрязах му главата на болта надявайки се просто да го избия - разстоянието е 10 мм.
              Не помръдва. Занесох го в сервиз, понеже нямах инструменти и техник се мъчи близо половин час за да го отдели - то беше блъскане и рязане, цяла епопея.
              Клеясва с нещо, което прилича на котлен камък и беше буквално като заварен.
              Обаче с дехидратора не постигнах успех, защото изглежда е различен. На новия има има три отвора за тръбите и в единия от тях има някакъв вентил - вътре в корпуса.
              Старият обаче няма вентил вътре в него, а вместо това вентилът е в нещо като накрайник, в който се включва кабелната букса, която се вижда на снимката.
              Понеже не разбирам, оставих стария и ще питам в сервиза, когато ида да го напълнят.
              _________________________
              FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

              Коментар

              Working...
              X