Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Marea 1.6 проблем с газта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Marea 1.6 проблем с газта

    Колата започна да се държи странно. В началото на проблема палеше нормално. На студено работеше също без индикации за проблем. Но след като загрееше двигателя, започваше да губи прехода от средни към високи обороти. С други думи - "забиваше нос", като подам газ. При задържане на газта, започва да "хълца". Смених бензиновата помпа(само помпичката). С новата започна да пали лошо. Може би се случи така случайно. Купих друга - нова, но и с нея паленето остана трудно. Симптомите в момента са подобни на първоначалните, с тази разлика, че неколкократно ми се случва да заработва нормално на топъл двигател. Първия път стана след добавяне на средство за чистене на дюзи. Но проблемите на топъл двигател си продължават. При подаване на газ, когато заглъхне, започват да се чуват детонации(колата е доста добре обезшумена, но все пак се чува пукане в ауспуха). Ако задържа педала на газта в положението на заглъхване, започва да губи скорост, все едно съм отнел газ. Излиза се от ситуацията с педал до ламарината. Първоначално придърпва неколкократно, а след това започва да ускорява, но като че ли с намалена мощност. Свещите са нови. Ангренажен ремък - в комплет с ролките е сменян преди 2-3 хил. км. Сменян е регулатор на газта преди половин година, заради подобно поведение тогава(във вакуумната тръба на новия не се вижда гориво). Не гори масло - от смяна до смяна не доливам. Някакви идеи?

    #2
    Диагностика.

    Коментар


      #3
      Много прилича на бобина
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        Днес ме изненада - изгасна. Оказа се, че няма ток до бензиновата помпа. Колата имаше метан, но го свалиха миналата седмица. Оттогава започнаха и проблемите. Забелязах, че след свалянето не светва лампата на чека. Днес премахнах по-голямата част от останалата инсталация и свързах кабелите, както трябва. Запали, но сега чекът постоянно свети. Ще се ходи на диагностика. Ясно, че при свалянето се е случило нещо.

        Коментар

        Working...
        X