Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акумулатора се изтощава за 20км.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акумулатора се изтощава за 20км.

    Здравейте колеги. Втори път пускам тема и втори път е тока. Проблема е следният: Миналата седмица в най-големият дъжд, жена ми е карала през всички реки и езера образуващи се в Русе при по-силен дъжд. От тогава акумулатора пада за 20 км каране. Сложих друг, проверен и сигурен - същата работа. Или има голяма утечка или някое реле е заминало(според мен). Моля за съвети какво може да е и кой в Русе може да помогне.


    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Дай малко инфо за колата. Двигателя спира след 20 км? Или като заредиш акумулатора и след 2 дни не пали?
    Аз залагам на прецакан алтернатор в следствие на водата. Като си с фарове и радио, г/д толкова ще изкара акумулатора около 30-40 мин. Най-простия тест - хвани един мултиметър и виж дали напрежението на клемите на акумулатора при запален двигател и 2000-2500 оборота е над 13.5 волта.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

    Коментар


      #3
      Късо .утечка някъде отдолу където се е мокрило
      нали след тъж се е случило
      Виж буксите на алтернатора -акумулатора и наоколо.
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Колега, лампата за зареждане изгасва ли, и наистина провери с един уред колко ти зарежда. В този ред на мисли , да използвам темата. Вчера ми правиха ремонт на алтернатора понеже спря да зарежда и колко волта е нормално да е? Сега при мен без консуматори е 14.6V-14.5V , с включени консуматори пада малко - 14.2V - 14.3V. Друг е въпроса колко ми е верен мултицета. Колата е Крома 2 MJet 1.9 8V , 120 к.с.
        Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
        Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
        Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

        Коментар


          #5
          tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
          Дай малко инфо за колата. Двигателя спира след 20 км? Или като заредиш акумулатора и след 2 дни не пали?
          Аз залагам на прецакан алтернатор в следствие на водата. Като си с фарове и радио, г/д толкова ще изкара акумулатора около 30-40 мин. Най-простия тест - хвани един мултиметър и виж дали напрежението на клемите на акумулатора при запален двигател и 2000-2500 оборота е над 13.5 волта.
          Като сложа зареден акумулатор колата пали и върви без да дава никаква индикация за не зареждане или друго. След 15-20 км светва лампата на АБС и ми дава грешка EBD falure. Радиото спира само, последният път и волана стана твърд, започват да светят масово лампи по таблото. И съм до там. Спра ли няма палене. Сега съм я оставил на слънце два-три дни, но и аз не вярвам да се оправи. Ще търся сервиз с уговорен ден и час, защото отида ли, може и да не се върна.

          Коментар


            #6
            Алтернатор на 99%.
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #7
              vi4444o написа: Преглед на мнението
              Колега, лампата за зареждане изгасва ли, и наистина провери с един уред колко ти зарежда. В този ред на мисли , да използвам темата. Вчера ми правиха ремонт на алтернатора понеже спря да зарежда и колко волта е нормално да е? Сега при мен без консуматори е 14.6V-14.5V , с включени консуматори пада малко - 14.2V - 14.3V. Друг е въпроса колко ми е верен мултицета. Колата е Крома 2 MJet 1.9 8V , 120 к.с.
              Нормално е!
              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

              Коментар


                #8
                teodor111 написа: Преглед на мнението
                Като сложа зареден акумулатор колата пали и върви без да дава никаква индикация за не зареждане или друго. След 15-20 км светва лампата на АБС и ми дава грешка EBD falure. Радиото спира само, последният път и волана стана твърд, започват да светят масово лампи по таблото. И съм до там. Спра ли няма палене. Сега съм я оставил на слънце два-три дни, но и аз не вярвам да се оправи. Ще търся сервиз с уговорен ден и час, защото отида ли, може и да не се върна.
                Ами явно не зарежда , макар да не свети лампата за незареждане. И като караш само на акумулатор, той пада и компа почва да ти изключва различните системи, за да пести ток /това не е мой извод, ами го бях прочел в една друга тема/. Между другото и моя алтернатор като го свали майстора и го ремонтира , сложи го и лампата не светеше , но като му измери напрежението, се оказа че не зарежда и отново го демонтира и пак го прави.
                Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
                Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
                Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

                Коментар


                  #9
                  tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                  Алтернатор на 99%.
                  Колко може да ми струва ремонта или нов?

                  Коментар


                    #10
                    Сигурно 100 лв
                    или нов има на добри цени онлаин
                    Последна редакция от kluchar; 30.06.2019, 21:54.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      teodor111 написа: Преглед на мнението
                      ... последният път и волана стана твърд, започват да светят масово лампи по таблото. И съм до там. Спра ли няма палене. Сега съм я оставил на слънце два-три дни, но и аз не вярвам да се оправи. Ще търся сервиз с уговорен ден и час, защото отида ли, може и да не се върна.
                      Колега, имах абсолютно същия проблем на Гранде Пунто 1.4 2005 г. - карах в едни коловози след проливни дъждове на бул. България, корпуса на алтернатора явно отпреди това е тръгнал да се пука, и щях там да си остана. И аз съм на мнение (непрофесионално), че е алтернатор. Нямах радио, волана стана много твърд, едвам паркирах. Сложен е много ниско и ако я няма кората под мотора, която да го пази, е нормално да се случи. Майстора, при когото бях, каза, че ако корпуса не е бил толкова пукнат, можело да се ремонтира, трябва да се види при теб как е. Взех след това алтернатор от кола на части, и не ми е създавал никакви проблеми, след смяната всичко се оправи. Кората, която да го пази (защото при мен липсваше), си намерих от ударено Гранде в ОЛХ. Гледай по-скоро да решиш проблема, да не ви остави някъде на пътя. Успех!
                      Последна редакция от blue_coconut; 01.07.2019, 09:43.

                      Коментар


                        #12
                        [QUOTE=blue_coconut;1372405]Колега, имах абсолютно същия проблем на Гранде Пунто 1.4 2005 г. - карах в едни коловози след проливни дъждове на бул. България, корпуса на алтернатора явно отпреди това е тръгнал да се пука, и щях там да си остана. И аз съм на мнение (непрофесионално), че е алтернатор. Нямах радио, волана стана много твърд, едвам паркирах. Сложен е много ниско и ако я няма кората под мотора, която да го пази, е нормално да се случи. Майстора, при когото бях, каза, че ако корпуса не е бил толкова пукнат, можело да се ремонтира, трябва да се види при теб как е. Взех след това алтернатор от кола на части, и не ми е създавал никакви проблеми, след смяната всичко се оправи. Кората, която да го пази (защото при мен липсваше), си намерих от ударено Гранде в ОЛХ. Гледай по-скоро да решиш проблема, да не ви остави някъде на пътя. Успех! [/QU


                        Благодаря колега. Днес бях при майстора. Оставих му колата. Според него е алтернатора ( аз му викам динамо). Труд и ремонт според него 200-250лв. Ще пиша като я взема.

                        Коментар


                          #13
                          Няма ли да ти излезе по-евтино да си намериш 2ра ръка алтернатор?
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            #14
                            Възможно е, но после да не стане по-скъпо.

                            Коментар


                              #15
                              При положение, че новите без отстъпка са в границите 150-200 лв. с гаранция. Има ли смисъл да правиш твоя, ако ще ти излиза 200-250 лв. ремонта?
                              А 2ра ръка ще са 60-80 в този порядък....
                              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                              Коментар

                              Working...
                              X