Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 20 от 20

Тема: Акумулатора се изтощава за 20км.

Фиат фанатик Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Цитат teodor111 написа: Преглед на мнението
    ... последният път и волана стана твърд, започват да светят масово лампи по таблото. И съм до там. Спра ли няма палене. Сега съм я оставил на слънце два-три дни, но и аз не вярвам да се оправи. Ще търся сервиз с уговорен ден и час, защото отида ли, може и да не се върна.
    Колега, имах абсолютно същия проблем на Гранде Пунто 1.4 2005 г. - карах в едни коловози след проливни дъждове на бул. България, корпуса на алтернатора явно отпреди това е тръгнал да се пука, и щях там да си остана. И аз съм на мнение (непрофесионално), че е алтернатор. Нямах радио, волана стана много твърд, едвам паркирах. Сложен е много ниско и ако я няма кората под мотора, която да го пази, е нормално да се случи. Майстора, при когото бях, каза, че ако корпуса не е бил толкова пукнат, можело да се ремонтира, трябва да се види при теб как е. Взех след това алтернатор от кола на части, и не ми е създавал никакви проблеми, след смяната всичко се оправи. Кората, която да го пази (защото при мен липсваше), си намерих от ударено Гранде в ОЛХ. Гледай по-скоро да решиш проблема, да не ви остави някъде на пътя. Успех!
    Последна промяна от blue_coconut : 01.07.2019 в 09:43

Кара велосипед
    Регистр. на
    29.07.2018
    [QUOTE=blue_coconut;1372405]Колега, имах абсолютно същия проблем на Гранде Пунто 1.4 2005 г. - карах в едни коловози след проливни дъждове на бул. България, корпуса на алтернатора явно отпреди това е тръгнал да се пука, и щях там да си остана. И аз съм на мнение (непрофесионално), че е алтернатор. Нямах радио, волана стана много твърд, едвам паркирах. Сложен е много ниско и ако я няма кората под мотора, която да го пази, е нормално да се случи. Майстора, при когото бях, каза, че ако корпуса не е бил толкова пукнат, можело да се ремонтира, трябва да се види при теб как е. Взех след това алтернатор от кола на части, и не ми е създавал никакви проблеми, след смяната всичко се оправи. Кората, която да го пази (защото при мен липсваше), си намерих от ударено Гранде в ОЛХ. Гледай по-скоро да решиш проблема, да не ви остави някъде на пътя. Успех! [/QU

Благодаря колега. Днес бях при майстора. Оставих му колата. Според него е алтернатора ( аз му викам динамо). Труд и ремонт според него 200-250лв. Ще пиша като я взема.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Няма ли да ти излезе по-евтино да си намериш 2ра ръка алтернатор?
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Кара велосипед
    Регистр. на
    29.07.2018
    Възможно е, но после да не стане по-скъпо.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    При положение, че новите без отстъпка са в границите 150-200 лв. с гаранция. Има ли смисъл да правиш твоя, ако ще ти излиза 200-250 лв. ремонта?
    А 2ра ръка ще са 60-80 в този порядък....
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Кара велосипед
    Регистр. на
    29.07.2018
    Здравейте колеги. Дойде и развръзката на моя проблем. Днес ми се обади майстора и ми каза всичко е ОК. Динамото зарежда. Утечка нямаш. Ремонт не е правен. Направо шах и мат. Най-много се страхувам от такива думи. Ходих и на второ мнение. Пак замерване, пак същият отговор. Май наистина нещо е било мокро и за два дена на слънце се е оправило. Извод: Аз съм 250лв напред, отивам да си купя кайсии за ракия. Успех на всички.

Браво на честни майстори си попаднал ...на един приятел разхлабена свещ и плати за основен ремонт на двигател ...

Кара велосипед
    Регистр. на
    29.07.2018
    Малко спам по темата с майсторите. Когато купих фиата ми препоръчаха и майстора, който е поддържал колата доста години. Изключително честен и коректен човек. За ремонтите си плащам за елементарните неща не.Няма да пиша кой е и къде работи за да не излезе като реклама. И сега в другата крайност: Имам пежо 307. Появи се чукане в предницата. Когато отидох в пежо сервиз-Русе искаха да ми сменят абсолютно всичко по предницата. Оказа се ЕДИН разбит шарнир. Така че всеки сам си избира къде да ходи. Аз в пежо-сервиз никога вече.

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    По прицип като сменяш нещо по предницата е желателно да смениш и от двете стран, з/о като е тръгнал от едната в скоро време ще се обади и от другата, друг е въпроса дали искаш да си подновиш всичко, аз така направих на моята смених 4-те амортисьора т.к. бяха тръгнали левите и отперд и отзад, лявата къса щанга и тя беше пътник, и т.к. ги бях купил преди време смених комплект всичко, вътрешни и външни накрайници, биелетки /и те бяха пътници/ и амортисьори с изключение на носачите. Сега се надявам че скоро няма да имам проблем.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Акумулатора се изтощава за 20км.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •