Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 20

Тема: Акумулатора се изтощава за 20км.

Бута детска количка
    Регистр. на
    29.07.2018

Акумулатора се изтощава за 20км.

Здравейте колеги. Втори път пускам тема и втори път е тока. Проблема е следният: Миналата седмица в най-големият дъжд, жена ми е карала през всички реки и езера образуващи се в Русе при по-силен дъжд. От тогава акумулатора пада за 20 км каране. Сложих друг, проверен и сигурен - същата работа. Или има голяма утечка или някое реле е заминало(според мен). Моля за съвети какво може да е и кой в Русе може да помогне.

Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Дай малко инфо за колата. Двигателя спира след 20 км? Или като заредиш акумулатора и след 2 дни не пали?
    Аз залагам на прецакан алтернатор в следствие на водата. Като си с фарове и радио, г/д толкова ще изкара акумулатора около 30-40 мин. Най-простия тест - хвани един мултиметър и виж дали напрежението на клемите на акумулатора при запален двигател и 2000-2500 оборота е над 13.5 волта.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Късо .утечка някъде отдолу където се е мокрило
    нали след тъж се е случило
    Виж буксите на алтернатора -акумулатора и наоколо.

Кара Фиатче 126 Аватарът на vi4444o
    Регистр. на
    27.03.2009
    Колега, лампата за зареждане изгасва ли, и наистина провери с един уред колко ти зарежда. В този ред на мисли , да използвам темата. Вчера ми правиха ремонт на алтернатора понеже спря да зарежда и колко волта е нормално да е? Сега при мен без консуматори е 14.6V-14.5V , с включени консуматори пада малко - 14.2V - 14.3V. Друг е въпроса колко ми е верен мултицета. Колата е Крома 2 MJet 1.9 8V , 120 к.с.
    Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
    Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

Бута детска количка
    Регистр. на
    29.07.2018
    Цитат tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
    Дай малко инфо за колата. Двигателя спира след 20 км? Или като заредиш акумулатора и след 2 дни не пали?
    Аз залагам на прецакан алтернатор в следствие на водата. Като си с фарове и радио, г/д толкова ще изкара акумулатора около 30-40 мин. Най-простия тест - хвани един мултиметър и виж дали напрежението на клемите на акумулатора при запален двигател и 2000-2500 оборота е над 13.5 волта.
    Като сложа зареден акумулатор колата пали и върви без да дава никаква индикация за не зареждане или друго. След 15-20 км светва лампата на АБС и ми дава грешка EBD falure. Радиото спира само, последният път и волана стана твърд, започват да светят масово лампи по таблото. И съм до там. Спра ли няма палене. Сега съм я оставил на слънце два-три дни, но и аз не вярвам да се оправи. Ще търся сервиз с уговорен ден и час, защото отида ли, може и да не се върна.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Алтернатор на 99%.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Цитат vi4444o написа: Преглед на мнението
    Колега, лампата за зареждане изгасва ли, и наистина провери с един уред колко ти зарежда. В този ред на мисли , да използвам темата. Вчера ми правиха ремонт на алтернатора понеже спря да зарежда и колко волта е нормално да е? Сега при мен без консуматори е 14.6V-14.5V , с включени консуматори пада малко - 14.2V - 14.3V. Друг е въпроса колко ми е верен мултицета. Колата е Крома 2 MJet 1.9 8V , 120 к.с.
    Нормално е!

Кара Фиатче 126 Аватарът на vi4444o
    Регистр. на
    27.03.2009
    Цитат teodor111 написа: Преглед на мнението
    Като сложа зареден акумулатор колата пали и върви без да дава никаква индикация за не зареждане или друго. След 15-20 км светва лампата на АБС и ми дава грешка EBD falure. Радиото спира само, последният път и волана стана твърд, започват да светят масово лампи по таблото. И съм до там. Спра ли няма палене. Сега съм я оставил на слънце два-три дни, но и аз не вярвам да се оправи. Ще търся сервиз с уговорен ден и час, защото отида ли, може и да не се върна.
    Ами явно не зарежда , макар да не свети лампата за незареждане. И като караш само на акумулатор, той пада и компа почва да ти изключва различните системи, за да пести ток /това не е мой извод, ами го бях прочел в една друга тема/. Между другото и моя алтернатор като го свали майстора и го ремонтира , сложи го и лампата не светеше , но като му измери напрежението, се оказа че не зарежда и отново го демонтира и пак го прави.
    Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
    Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

Бута детска количка
    Регистр. на
    29.07.2018
    Цитат tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
    Алтернатор на 99%.
    Колко може да ми струва ремонта или нов?

Сигурно 100 лв
    или нов има на добри цени онлаин
    Последна промяна от kluchar : 30.06.2019 в 20:54

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Акумулатора се изтощава за 20км.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •