Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Невъзможност регулиране температура и самодиагностика полуавтоматичен климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Невъзможност регулиране температура и самодиагностика полуавтоматичен климатик

    Здравейте колеги,от известно време имам едно необяснимо за мен явление с полуавтоматичният климатик на моята Мареа.
    Понякога ми излиза съобщение erorr cli и в този момент не мога да регулирам градусите в купето духа само хладно,топло не иска,освен това в този момент не мога да си направя и самодиагностиката за да видя кода на грешката,още като дам на контакт почва да духа вентилаторът,а не както трябва след като изтекат десетте секунди и съответно не дава никакъв код,пише си ерорр кли и толкова.В моментите в които нямам този проблем и мога да си регулирам градусите,диагностиката си протича както си му е реда и ми изписва ерорр кли 00,демек грешка няма.Кое управлява този процес,някакъв компютър ли има,къде се намира?Някоя маса ли да се губи,сензора който е в купето може ли да прави такива поразии,слаба връзка нещо?
    Последна редакция от campain; 30.06.2019, 15:37. Причина: грешка
    Fiat Marea 1.8 16v HLX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

    #2
    Явно никой не се е сблъсквал с подобен проблем,днес разглобих централната конзола,сензорчето и малкото вентилаторче работят.Къде е компютъра управляващ климатика?
    Fiat Marea 1.8 16v HLX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

    Коментар


      #3
      Сензорa ако е чист, няма прахоляци и вентилаторчето работи, насочи се към клапите. Възможно е някоя да заяжда в определена позиция, имал съм такъв проблем, но не на Мареа.
      Ето тук ти се намира модула за управление на климатика:
      Click image for larger version

Name:	AC_ECU.PNG
Views:	1
Size:	91,9 KB
ID:	2098508
      Последна редакция от JTR; 01.07.2019, 11:40.

      Коментар


        #4
        Сензорa ако е чист, няма прахоляци и вентилаторчето работи, насочи се към клапите. Възможно е някоя да заяжда в определена позиция, имал съм такъв проблем, но не на Мареа.
        Ето тук ти се намира модула за управление на климатика:
        [ATTACH=CONFIG]107364[/ATTACH]
        Проблем с клапите изкарва ли надписа еррор кли?Утре ще погледна,какво се случва там,интересното е,че се плоявява от време на време,явно нещо се размества из траповете на нашите пътища.
        Fiat Marea 1.8 16v HLX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI

        Коментар


          #5
          campain написа: Преглед на мнението
          Проблем с клапите изкарва ли надписа еррор кли?Утре ще погледна,какво се случва там,интересното е,че се плоявява от време на време,явно нещо се размества из траповете на нашите пътища.

          Не мога да кажа на 100% дали е така, но Error Cli е грешка в климатичната система, така че би трябвало да може да се появява от клапи. На колата, която на мен ми направи този проблем с клапите, имаше грешка като я закачих на диагностика.

          Коментар


            #6
            Днес разбрах защо не става самодиагностиката при мен,когато ми излиза еррор кли,ами в тоя момент не ми работи функцията ауто на врътката със скоростите на вентилатора....
            Другите скорости работят само ауто не и така като разсъждавам според мен понякога нещо се случва със сензорчето за температурата в купето и прекъсва,климатика си работи,но охлажда все едно съм намалил градусите на най ниско,сякаш работи по някаква аварийна таблица...Дали е така не съм сигурен,май трябва пак да махам централната конзола и да разбутам всичките връзки.Другият вариант да си купя конзолката с двата бутона и вентилаторчето със сензора и да пробвам?
            Fiat Marea 1.8 16v HLX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI

            Коментар


              #7
              Така моя проблем продължава,ту го има ту е наред,сега като застудя когато излезе ерор кли клапата за топло студено,постоянно се отваря и затваря,както духа топличко изведнъж обръща към студено,почва да духа студено и обратното,смених сензора в огледалото,сензора за купето,сензора за клапите,разлика няма,остана ли нещо друго което да контролира моторчето за клапата освен управлението за климатроника и може ли то да прави такава мизерия?
              Fiat Marea 1.8 16v HLX
              Hyundai Terracan 2.9 CRDI

              Коментар


                #8
                Проблема-реше,виновник модула на климатроника,смених го и се оправи!Ако някой го интересува,кое как и защо с прецакано управление е НЕВЪЗМОЖНА самодиагностиката,да пита.
                Fiat Marea 1.8 16v HLX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                Коментар

                Working...
                X