Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Невъзможност регулиране температура и самодиагностика полуавтоматичен климатик

Фиат фанатик Аватарът на campain
    Регистр. на
    24.11.2011

Невъзможност регулиране температура и самодиагностика полуавтоматичен климатик

Здравейте колеги,от известно време имам едно необяснимо за мен явление с полуавтоматичният климатик на моята Мареа.
    Понякога ми излиза съобщение erorr cli и в този момент не мога да регулирам градусите в купето духа само хладно,топло не иска,освен това в този момент не мога да си направя и самодиагностиката за да видя кода на грешката,още като дам на контакт почва да духа вентилаторът,а не както трябва след като изтекат десетте секунди и съответно не дава никакъв код,пише си ерорр кли и толкова.В моментите в които нямам този проблем и мога да си регулирам градусите,диагностиката си протича както си му е реда и ми изписва ерорр кли 00,демек грешка няма.Кое управлява този процес,някакъв компютър ли има,къде се намира?Някоя маса ли да се губи,сензора който е в купето може ли да прави такива поразии,слаба връзка нещо?
    Последна промяна от campain : 30.06.2019 в 14:37 Причина: грешка
    Fiat Marea 1.8 16v HLX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

Регистр. на
    24.11.2011
    Явно никой не се е сблъсквал с подобен проблем,днес разглобих централната конзола,сензорчето и малкото вентилаторче работят.Къде е компютъра управляващ климатика?
    Fiat Marea 1.8 16v HLX

Сензорa ако е чист, няма прахоляци и вентилаторчето работи, насочи се към клапите. Възможно е някоя да заяжда в определена позиция, имал съм такъв проблем, но не на Мареа.
    Ето тук ти се намира модула за управление на климатика:
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	AC_ECU.PNG
Преглеждания:	21
Размер:	91,9 KB
ID:	107364
    Последна промяна от JTR : 01.07.2019 в 10:40

Регистр. на
    24.11.2011
    Цитат JTR написа: Преглед на мнението
    Сензорa ако е чист, няма прахоляци и вентилаторчето работи, насочи се към клапите. Възможно е някоя да заяжда в определена позиция, имал съм такъв проблем, но не на Мареа.
    Ето тук ти се намира модула за управление на климатика:
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	AC_ECU.PNG
Преглеждания:	21
Размер:	91,9 KB
ID:	107364
    Проблем с клапите изкарва ли надписа еррор кли?Утре ще погледна,какво се случва там,интересното е,че се плоявява от време на време,явно нещо се размества из траповете на нашите пътища.
    Fiat Marea 1.8 16v HLX

Цитат campain написа: Преглед на мнението
    Проблем с клапите изкарва ли надписа еррор кли?Утре ще погледна,какво се случва там,интересното е,че се плоявява от време на време,явно нещо се размества из траповете на нашите пътища.

Не мога да кажа на 100% дали е така, но Error Cli е грешка в климатичната система, така че би трябвало да може да се появява от клапи. На колата, която на мен ми направи този проблем с клапите, имаше грешка като я закачих на диагностика.

Регистр. на
    24.11.2011
    Днес разбрах защо не става самодиагностиката при мен,когато ми излиза еррор кли,ами в тоя момент не ми работи функцията ауто на врътката със скоростите на вентилатора....
    Другите скорости работят само ауто не и така като разсъждавам според мен понякога нещо се случва със сензорчето за температурата в купето и прекъсва,климатика си работи,но охлажда все едно съм намалил градусите на най ниско,сякаш работи по някаква аварийна таблица...Дали е така не съм сигурен,май трябва пак да махам централната конзола и да разбутам всичките връзки.Другият вариант да си купя конзолката с двата бутона и вентилаторчето със сензора и да пробвам?
    Fiat Marea 1.8 16v HLX

Тема: Невъзможност регулиране температура и самодиагностика полуавтоматичен климатик

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •