Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крома 2.4 започна да пуши черно.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Крома 2.4 започна да пуши черно.

    Привет колеги. От доста време не съм се включвал, но нямаше за какво. Та вече има от около месец-два забелязах, а и ми казаха, че Кромата ми е започнала да пуши сериозно дори при леко настъпване на газта, да не говорим при рязко или пълно подаване. Тя винаги е припушвала (доста леко и при сериозно натоварване), но никога не е било в толкова сериозни размери, каквито видях миналата седмица. Започва да "кади" дори при леко подаване на газ и при ниски обороти.
    Търся съвети и препоръки каква би могла да е причината за горното?
    Благодаря предварително.

    #2
    Първо най -лесното,въздуховоди,вакууми и т.н.
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      Благодаря за съвета. Прегледах до колкото може основните въздуховоди и се оказа, че единия маркуч към кулера е с пукнатина от около 2см. ... прекрасна цепка Та ще се търси друг такъв. След смяната му ще видя дали има разлика и ще пиша.

      Коментар


        #4
        Смених, но колата продължава да пуши. Също забелязах, че е по-мудна в ниските обороти. След 2000 тръгва супер, но преди това се тормози, нещо, което не бе така. Идеи ?

        Коментар


          #5
          Дебитомер ?
          Nuova Croma - so far...so good
          Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
          Fiat BRAVA JTD - ex love

          Коментар


            #6
            Как да проверя дали дебитомера работи коректно?

            Коментар


              #7
              dolarcho написа: Преглед на мнението
              Как да проверя дали дебитомера работи коректно?
              С диагностика. Има "очаквани" стойности и текущи стойности. Ако има разминавания е ясно.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Блокирала променлива геометрия на турбината, в комбинация с не особено добри дюзи.

                Коментар


                  #9
                  Кофти нафта .

                  Коментар


                    #10
                    Ако имаш съмнения за дебитомер му откачи буксата и пробвай.Ще запише грешка но ще усетиш разликата от към вървеж.От към кадене на колата не и стига въздух,така че там е кучето зарито.Филтър,дебитомер,маркучи от и до кулер,запекла геометрия която няма кой знай каква връзка.А и дежурния виновник AGR,ако не е затапен.Аз бих го затапил само за проба
                    Последна редакция от GeletoFIATbravo; 26.02.2020, 20:46.
                    198mjet Bravo

                    Коментар

                    Working...
                    X