Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.3 multijet бавно гасне лампата на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.3 multijet бавно гасне лампата на маслото

    Колата я имам от скоро и не съм се заглеждал особено до сега , но след като мина време и взех да я опознавам ми направи впечатление че при първо палене след престой повече от 1 час лампата на маслото гасне след точно 2,5 секунди и през това време се чува тракане на клапаните особено рано сутрин при първият старт . Всичко е сменено , масло , филтри , верига , масло Кастрол 5W40 . Въпросът ми е дали и други са се сблъсквали с подобен проблем , как е при други от колегите ситуацията с лампата и има ли някакво решение по проблема ? Предварително се извинявам ако темата не е в правилният раздел !
    Колата е Гранде Пунто 1.3 multijet 75 . 2007 г.
    Последна редакция от mimiomimov; 23.06.2019, 18:39.
    Фиат Гранде Пунто 1.3 multijet 75кс

    #2
    Сложи друг филтър
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      А каква е разлисата между двата филтъра , и как да разбера на 100% кой е за моя мотор / дали и двата ше паснат в корпуса / ?
      Номерата им по каталога на MANN са HU 713/1 x , HU 712/7 x !
      Фиат Гранде Пунто 1.3 multijet 75кс

      Коментар


        #4
        А сигурен ли си че маслото трябва да е 5W/40 ? И другият възможен проблем е цедката на помпата да е задръстена .
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Маслото трябва да е 5W40 ! Цедката може да е задръстена но се надявам като са сменяли веригата да са я почистили , така и така се сваля картера .
          Фиат Гранде Пунто 1.3 multijet 75кс

          Коментар


            #6
            Не знам откъде си сигурен че това масло е твоето но според аутодата и скромния ми опит твоето е 5W/30
            koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

            Коментар


              #7
              Може и така да е , но 5W40 в момента / лятото / не би трябвало да прави подобен проблем освен ако не е някое голямо менте което също не е изключено за съжаление ! Днес взех нов филтър MANN събота или неделя ще гледам да го сменя , дано има промяна че няма друг по безболезнен вариянт май , май .
              Фиат Гранде Пунто 1.3 multijet 75кс

              Коментар


                #8
                Та , смених , маслото и филтъра !!! И "изплакване" с 2 литра масло за 15 минути работа на празен ход , направих . Сложих ново масло 5W40 Petronas 3000 AV и лампата гасне по същият начин , 2 секунди след като е запалил мотора . Ще съм благодарен ако някой със същият мотор сподели как е при него лампата при първият старт сутрин ?
                Фиат Гранде Пунто 1.3 multijet 75кс

                Коментар


                  #9
                  Някои филтри нямат или не работи добре възвратния клапан който е вграден в тях.Магистралата след като колата е в престой се изпразва и цялото масло се стича в картера.Когато запалиш първо се пълни филтъра и магистралата и тогава гасне лампата .Това са тези 2 секунди.Чува се тракане от клапаните защото тогава имат по-лошо мазане.Не е опасно това не се притеснявай.Аз ползвам филтри на MAN и този проблем при мен не съм го забелязвал.Те пък леко омазват от долу не лягат перфектно.Сега съм попаднал на едни които ми се струва че са по ментета BLUE PRINT но пък тяхното уплътнение е обло като О пръстен и няма и сълза масло около тях .
                  АЛ.ПЕТРОВ
                  FIAT PUNTO 1.2 8V

                  Коментар


                    #10
                    Този тип е с филтърен елемент който влиза в чаша и се стяга капачката на чашата . Смених го с МАН и е горе доло същата работа . Клапанче за маслото не видях по схемите да има някъде / това на Фиат Епер / та за сега ще е така пък ще видим какво ще стане .
                    Фиат Гранде Пунто 1.3 multijet 75кс

                    Коментар


                      #11
                      mimiomimov написа: Преглед на мнението
                      Колата я имам от скоро и не съм се заглеждал особено до сега , но след като мина време и взех да я опознавам ми направи впечатление че при първо палене след престой повече от 1 час лампата на маслото гасне след точно 2,5 секунди и през това време се чува тракане на клапаните особено рано сутрин при първият старт . Всичко е сменено , масло , филтри , верига , масло Кастрол 5W40 . Въпросът ми е дали и други са се сблъсквали с подобен проблем , как е при други от колегите ситуацията с лампата и има ли някакво решение по проблема ? Предварително се извинявам ако темата не е в правилният раздел !
                      Колата е Гранде Пунто 1.3 multijet 75 . 2007 г.
                      Купих си ново Добло със същия двигател но е 95 коня в момента е на 8600 км. и имам същия проблем. Обяснявам си го с проблем в клапана за задържане на маслото.

                      Коментар

                      Working...
                      X