Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Брава 1.6 гасне !!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Брава 1.6 гасне !!

    Колеги карам вече 6 год фиат брава 1,6 16 в 103 кс.Понякога не съм имал достатъчно гориво и където се вика съм карал на изпарение.Преди 3 дни заредих за 40 лв безин и след 40 км колата започна да гасне да предърпва и харчи като луда.Сменил съм свещи,кабели,всичките бубини,нов съединител,жило ,гърнета-абе всичко.Преди време пак ми направи същия номер но се оправи.Питането ми е следното.Дали когато съм имал много малко бензин не съм засмукал боклуците от резервоара,или става дума за друг проблем.Преди час поне можеше и да върви сега я пробвах,запалвам почва да тресе и гасне.И да спомена че от аспуха мирише на бензин.Помагайте иначе прежалвам даденото за ремонти и отива на бо...ка !! Мерси предварително!! Кои каквото каже слизам и го пробвам на колата.Който е познал пращам бутилка хубаво винце!!

    #2
    Проверка на налягането на горивото от помпата и адаптация на ЕКУ.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      Проверка на налягането на горивото от помпата и адаптация на ЕКУ.
      Мерси колега но на компа не ми чете колата.Преди светеше постоянно червената дюза и ходих на елкон.Майстора кво ли не прави не можа да е прочете изобщо.Утрер ще я водя на друг да видим какво ще кажат.Иначе язък за парите дето съм потрошил по нея.Искам да кажа че преди да се случи това газех едни високи треви ,след това ми изгоря бушона за ел,стъклата и след час като я запалих започна да прекъсва и да харчи като луда

      Коментар


        #4
        Коя година е бравата?Провери да не си ударил нещо отдолу,също и ангренажа
        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

        Коментар


          #5
          vesko1971 написа: Преглед на мнението
          Мерси колега но на компа не ми чете колата.Преди светеше постоянно червената дюза и ходих на елкон.Майстора кво ли не прави не можа да е прочете изобщо.Утрер ще я водя на друг да видим какво ще кажат.Иначе язък за парите дето съм потрошил по нея.Искам да кажа че преди да се случи това газех едни високи треви ,след това ми изгоря бушона за ел,стъклата и след час като я запалих започна да прекъсва и да харчи като луда
          За този мотор мога да потвърдя от личен опит, че Delphi диагностика с адаптор за фиат чете ЕКУ-то.

          Коментар


            #6
            По-новите версии на мултиекускан четат и 1.6 без проблеми
            Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

            Коментар


              #7
              vesko1971 написа: Преглед на мнението
              Колеги карам вече 6 год фиат брава 1,6 16 в 103 кс.Понякога не съм имал достатъчно гориво и където се вика съм карал на изпарение.Преди 3 дни заредих за 40 лв безин и след 40 км колата започна да гасне да предърпва и харчи като луда.Сменил съм свещи,кабели,всичките бубини,нов съединител,жило ,гърнета-абе всичко.Преди време пак ми направи същия номер но се оправи.Питането ми е следното.Дали когато съм имал много малко бензин не съм засмукал боклуците от резервоара,или става дума за друг проблем.Преди час поне можеше и да върви сега я пробвах,запалвам почва да тресе и гасне.И да спомена че от аспуха мирише на бензин.Помагайте иначе прежалвам даденото за ремонти и отива на бо...ка !! Мерси предварително!! Кои каквото каже слизам и го пробвам на колата.Който е познал пращам бутилка хубаво винце!!
              А как смени всичките "бубини" като е само една ???
              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

              Коментар


                #8
                Майстора ми показа че е сменил бобините.Аз не разбирам но се вижда в дясно от блога че часта е нова.Към тя са цвключени кабелите от свещите.

                Коментар


                  #9
                  Всеки път когато минавам през това място и газя големи треви всеки път се получава същото.Непременно ще я видя ,че тук в Пловдив каналите са рядкост.

                  Коментар


                    #10
                    Колата е 1997

                    Коментар


                      #11
                      янко написа: Преглед на мнението
                      Коя година е бравата?Провери да не си ударил нещо отдолу,също и ангренажа
                      Е кво може да съм одарил отдоло за да прекъсва така и да забучва муцуна и да гасне????

                      Коментар


                        #12
                        Константинов написа: Преглед на мнението
                        А как смени всичките "бубини" като е само една ???

                        Всъщност са две в един корпус, ако трябва да издребняваме.

                        Коментар


                          #13
                          За бившата ми Брава свалих с.к, от брава 1,6 с 4 бубини.Може да си ударил някой горивопровод.Провери регулатора на налягане
                          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                          Коментар


                            #14
                            янко написа: Преглед на мнението
                            За бившата ми Брава свалих с.к, от брава 1,6 с 4 бубини.Може да си ударил някой горивопровод.Провери регулатора на налягане

                            Сигурен ли си, че не е била от някое Стило? Не че е невъзможно, просто си мисля, че този мотор 1.6 с 4 бубини го пускат първо със Стило.

                            Коментар


                              #15
                              Как да го проверя??

                              Коментар

                              Working...
                              X