Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 32

Тема: Фиат Брава 1.6 гасне !!

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.11.2007
    Датчик за температура на въздуха.Я дай снимка на маркучите които си откачил.От долу единия е вентилация на резервоара
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	6JmUuPz.jpg
Преглеждания:	26
Размер:	320,9 KB
ID:	107360
    Цитат янко написа: Преглед на мнението
    Датчик за температура на въздуха.Я дай снимка на маркучите които си откачил.От долу единия е вентилация на резервоара
    Тези сините във ляво които съм очертал с червено и другият с червена точка той е един от тях

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.11.2007
    Двата са вентилация на резервоара,от това с тънкото червено кръгче течеше ли бензин?

Двата са вентилация на резервоара,от това с тънкото червено кръгче течеше ли бензин?
    Това долу в дясно му отрязах краищата че се бяха прокъсали и не течеше никакъв бензин,и на другите също нямаше бензин само единият от двата миришише и беше влажен при работещ двигате.

Момчета стана чудо !! Реших да почистя стъпковото моторче на фиата .Взех ацетон накиснах го малко и го почистих.През това време махнах клемата на акумулатора.След 30 мин сложих моторчето завих го но не на цяло,завих клемата на аком и давах само на контакт 5-6 пъти без да паля.След това стегнах болчета на моторчето запалих колата и ооооо чудо!!!Колата започна да работи все едно е след основен ремонт не се чува.Реших да я оставя без да е форсирам за 10 минутки и направих едно кръгче из квартала(бях си забравил документите),колата си вървеше не вдигаше и не сваляше обороти ,не забиваше муцуна и си викам.Дали съм я оправил?Ще пиша утре когато започне истинският тест а именно посока Сливен за започващото рали Сливен >>Поздрави на всички и мерси за коментарите!!

Цитат vesko1971 написа: Преглед на мнението
    Момчета стана чудо !! Реших да почистя стъпковото моторче на фиата .Взех ацетон накиснах го малко и го почистих.През това време махнах клемата на акумулатора.След 30 мин сложих моторчето завих го но не на цяло,завих клемата на аком и давах само на контакт 5-6 пъти без да паля.След това стегнах болчета на моторчето запалих колата и ооооо чудо!!!Колата започна да работи все едно е след основен ремонт не се чува.Реших да я оставя без да е форсирам за 10 минутки и направих едно кръгче из квартала(бях си забравил документите),колата си вървеше не вдигаше и не сваляше обороти ,не забиваше муцуна и си викам.Дали съм я оправил?Ще пиша утре когато започне истинският тест а именно посока Сливен за започващото рали Сливен >>Поздрави на всички и мерси за коментарите!!
    Браво, колега! Дано само това да е бил проблема! Иначе за това за вдигането и свалянето на оборотите наистина звучи като проблем със стъпковото моторче. Попринцил на 1.6 така прави като се регулира жилото на газта, без да се направи адаптация после, а именно да се откачи и пак закачи акумулатора и да се остави на празен ход малко. При теб може моторчето ако се е заклещило в определена позиция да е предизвикало този проблем. Ако пак така ти направи, можеш да пробваш да опънеш жилото с един зъб повече, колкото да се прибереш, но дано не се налага!

Цитат JTR написа: Преглед на мнението
    Браво, колега! Дано само това да е бил проблема! Иначе за това за вдигането и свалянето на оборотите наистина звучи като проблем със стъпковото моторче. Попринцил на 1.6 така прави като се регулира жилото на газта, без да се направи адаптация после, а именно да се откачи и пак закачи акумулатора и да се остави на празен ход малко. При теб може моторчето ако се е заклещило в определена позиция да е предизвикало този проблем. Ако пак така ти направи, можеш да пробваш да опънеш жилото с един зъб повече, колкото да се прибереш, но дано не се налага!
    Абе то и жилото трябва да му сложа по хубав държач че и там го пипа МАЙСТОР и му изгуби оригиналната скобичка.Моторчето сега се сетих днес че съм го сменял преди 3 год.Тогава сменихме оригиналното на магнети марели и всичко след катоп го покара и адаптира се оправи.Дано да съм го оправил .Кво по хубаво от това да си оправиш сам колицата!!

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.11.2007
    Следващия път да знаеш,откачаш акумулатора за 15-20 минути и компа се ресетва и забравя всички грешки.Внимавай с жилото,не трябва да е натегнато,дросела трябва да е затворен до упор

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Следващия път да знаеш,откачаш акумулатора за 15-20 минути и компа се ресетва и забравя всички грешки.Внимавай с жилото,не трябва да е натегнато,дросела трябва да е затворен до упор
    Това не е вярно, не всички грешки се махат с откачане на акомулатора. Откакто съм купил моята си държи една грешка, която уж програмно се изтрива, но после пак се появява, но пък не й пречи.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    Това не е вярно, не всички грешки се махат с откачане на акомулатора. Откакто съм купил моята си държи една грешка, която уж програмно се изтрива, но после пак се появява, но пък не й пречи.
    Вярно е!Ама като има проблем, грешката се появява пак.Откачането на акумулатора не е ремонт!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Тема: Фиат Брава 1.6 гасне !!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •