Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не върви и изписва "недостатъчно налягането на маслото"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    При брат ми на Стило 115 коня правеше така ,когато си иска гасне и работи лошо,гасиш палиш няма проблем ,докато не угасна завинаги.Оправи се с нова помпа втора употреба.Не е задължително случая да е същия но прилича. На диагностика би трябвало да се види по налягането на горивото- желано и действително,когато проблема е наличен би следвало да има голяма разлика, пак казвам ако е помпата.

    Коментар


      #17
      Налягането и количеството на желано и действително гориво са идентични. Предполагам, че няма да е помпа. А, може ли да е от геометрията на турбото?
      Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

      Коментар


        #18
        Ако е клапана управляващ геометрията- ще има записана грешка. А за проверка на геометрията- един гледа актуатора, другия пали. Потъне ли пръчката на актуатора,- работи.
        Последна редакция от dobrujanetza; 06.07.2019, 11:59.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #19
          Лошото е, че в момента всичко работи перфектно. Направи ли ми този номер и аз реша ли да тръгна към сервиз, веднага колата се оправя. Това не мога да си обясня. Онзи ден пак загасна и при четене излезе грешка p010f air mass/air flow meter incongruence. И тук на правих грешка аз, че я изтрих. Тръгнах след това към сервиза и след известно време колата се оправи. В сервиза я четоха, гледаха и ми казаха, че е ок.
          Последна редакция от gaiska; 07.07.2019, 08:47.
          Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

          Коментар


            #20
            Преди седмица смених горивния филтър и за сега няма проблем. Дали е било от него, не знам все още?!
            Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

            Коментар


              #21

              Това се чува от мотора. Предполагам е от турбото. Въпроса ми е колко мога да карам така, защото съм на път?
              Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

              Коментар

              Working...
              X