Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагностика на Airbag (Мареа)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Диагностика на Airbag (Мареа)

    Добър ден! Опитвам да прочета Airbag грешките с Delphi диагностика. ЕКУ-то и ABS ги чете без проблем, но на възглавниците изписва, че няма комуникация с модула (бушона е проверен и е здрав). Някой има ли опит с Delphi и Airbag-а на Мареа? Питам за да знам дали да търся поблем в модула или кабел за MES.
    И още един въпрос.
    Какъв кабел точно ми трябва за MES? Пробвах с един VAG-COM, който съм го видял как работи на Голф 4, но MES даже не го и засича, че е закачен.

    Колата е Мареа 1997.

    Благодаря предварително!

    Грешен раздел -> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Ако някога е текло радиаторчето на парното то е текло върху централата и е изгоряла
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

    Коментар


      #3
      нали буксата е на друго масто -зад жабката
      https://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx
      Последна редакция от kluchar; 17.06.2019, 21:29.
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        kluchar написа: Преглед на мнението
        нали буксата е на друго масто -зад жабката
        https://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

        Да там е.

        Alfa tuner написа: Преглед на мнението
        Ако някога е текло радиаторчето на парното то е текло върху централата и е изгоряла

        Мерси за информацията, ще гледам да намеря време утре да огледам малко. Лесно ли се стига до централата?

        Коментар


          #5
          Поразглобих и стигнах до централата!
          Някой нещо е правил и не знам какво. Има два кабела, които са извадени от буксата и трети, който не знам от къде идва и каква му е идеята. Прикачам снимки. Някой знае ли за какво са тези кабели и къде точно се закачат на буксата? Също така, сещате ли се за причина някой да ги откачи? Ако се закачат обратно на мястото си, има ли риск да гръмне някоя възглавница, без да има удър?

          Пак мерси!
          Click image for larger version

Name:	20190618_184211.jpg
Views:	1
Size:	245,2 KB
ID:	2098486Click image for larger version

Name:	20190618_184159.jpg
Views:	1
Size:	165,1 KB
ID:	2098485
          Последна редакция от JTR; 18.06.2019, 20:24.

          Коментар


            #6
            Вземи непипана букса от друга кола заедно с парче кабел, и я смени.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #7
              Tempras написа: Преглед на мнението
              Вземи непипана букса от друга кола заедно с парче кабел, и я смени.

              За съжаление тук не се карат много такива и малко трудно ще намеря донор. Иначе разгледах в един workshop manual за Мареа и мисля, че знам къде се закачат на буксата, но въпроса е защо са откачени и какво ще стане ако се закачат обратно. Не искам да ми гръмнат възглавниците просто ей така и за това искам да разуча нещата преди да възтановя системата.

              Иначе нов въпрос. Да речем, че до никъде не стигна и реша просто да закача модула. Какво трябва да се обслужи в подобен случей? Все пак колата е стара, знам че на определено време се сменят патроните, които се използват за "взривяване/надуване" на възглавниците. Нещо друго има ли? От къде могат да се намерят нужните неща? Модула как се ресетва след обслужването?

              Пак благодаря!

              Коментар


                #8
                Ако централата е наред би трябвало да не свети на таблото иначе с диагностика може да се види повече.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  След разглеждане на схемите вчера установихме, че единият кабел отива в таблото и управлява лампата. Тъй като е откачен, лампата си свети постоянно. Другият кабел изглежда, че е главното 12V захранване на централата. Още остават въпросите от предишния пост. Какво е нужно за обслужване на Airbag системата и какви са последствията, ако това не е извършено? Има ли риск да глъмне някоя възглавница ако централата се закачи заедно с двата извадени кабела?

                  Коментар


                    #10
                    Естествено че има риск , иначе кой би му се занимавало да я откача ей така за кеф ...
                    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                    Коментар


                      #11
                      Константинов написа: Преглед на мнението
                      Естествено че има риск , иначе кой би му се занимавало да я откача ей така за кеф ...

                      А знаеш ли каква е причината да може да гръмне? Стар сензор? Питам за да го сменя преди да предприемам действия по възтановяването на системата. Също така още се чудя наистина защо са вадили тези кабели, а не цялата букса. Като няма 12V все едно не работи, не виждам смисъл да се откача само този кабел а другите, които вече не изпълняват никаква функция, да останат. А този за лапмата пък ептен няма логика, тъй като без ток централата и без това не може да управлява лампата.
                      Странно...

                      Коментар


                        #12
                        Ами нареди буксата и прозвъни инсталацията.
                        Тя е елементарна.
                        Има един плюс на контакт, маса, плюс и минус до възглавницата на волана, ако има и на таблото, още един плюс и минус, и един или два кабела за диаг.буксата.
                        Общо взето е 6-7 кабела.
                        Сензорът е вътре в модула, не е външен.
                        Представлява инерционен датчик.
                        Трудно може да остарее и да се шашне, та да се отвори възглавница.
                        Но като възстановиш инсталацията, просто демонтирай възглавницата/възглавниците и сложи пробна лампичка на буксата.
                        Дай контакт, завърти пълен-ляв, пълен десен, покарай малко, и ако не светне лампичката - включвай!
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          #13
                          Tempras написа: Преглед на мнението
                          Ами нареди буксата и прозвъни инсталацията.
                          Тя е елементарна.
                          Има един плюс на контакт, маса, плюс и минус до възглавницата на волана, ако има и на таблото, още един плюс и минус, и един или два кабела за диаг.буксата.
                          Общо взето е 6-7 кабела.
                          Сензорът е вътре в модула, не е външен.
                          Представлява инерционен датчик.
                          Трудно може да остарее и да се шашне, та да се отвори възглавница.
                          Но като възстановиш инсталацията, просто демонтирай възглавницата/възглавниците и сложи пробна лампичка на буксата.
                          Дай контакт, завърти пълен-ляв, пълен десен, покарай малко, и ако не светне лампичката - включвай!

                          Това с крушката си го мислех и аз, но какво ми дава гаранция, че няма да се самоактивират за в бъдеще? Другото, е че искам и да работят, защото на една Мареа преди време искахме да и гръмнем възглавниците за кеф просто, но явно бяха стари и нищо не стана. Не искам просто да огасне лампичката, пък всъщност системата или да се самоактивира или да не оспее да се активира при реална нужда. За това се надявам някой да информация за кои компоненти точно се сменяват. Самите възглавници? Газовите патрони, които ги надуват? И двете?

                          Коментар


                            #14
                            Така, закачих двата кабела обратно на буксата, хвана ме мързела и не съм закачал лампи, но нищо не гръмна, така че съм доволен до тук! Лампата сега светва като се даде контакт, гасне и след малко пак светва, явно ще трябва да се закача на диагностика.

                            Коментар


                              #15
                              Щом лампата свети- няма да сработи.
                              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                              Коментар

                              Working...
                              X