Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 22

Тема: Диагностика на Airbag (Мареа)

Цитат Константинов написа: Преглед на мнението
    Естествено че има риск , иначе кой би му се занимавало да я откача ей така за кеф ...

А знаеш ли каква е причината да може да гръмне? Стар сензор? Питам за да го сменя преди да предприемам действия по възтановяването на системата. Също така още се чудя наистина защо са вадили тези кабели, а не цялата букса. Като няма 12V все едно не работи, не виждам смисъл да се откача само този кабел а другите, които вече не изпълняват никаква функция, да останат. А този за лапмата пък ептен няма логика, тъй като без ток централата и без това не може да управлява лампата.
    Странно...

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Ами нареди буксата и прозвъни инсталацията.
    Тя е елементарна.
    Има един плюс на контакт, маса, плюс и минус до възглавницата на волана, ако има и на таблото, още един плюс и минус, и един или два кабела за диаг.буксата.
    Общо взето е 6-7 кабела.
    Сензорът е вътре в модула, не е външен.
    Представлява инерционен датчик.
    Трудно може да остарее и да се шашне, та да се отвори възглавница.
    Но като възстановиш инсталацията, просто демонтирай възглавницата/възглавниците и сложи пробна лампичка на буксата.
    Дай контакт, завърти пълен-ляв, пълен десен, покарай малко, и ако не светне лампичката - включвай!
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Цитат Tempras написа: Преглед на мнението
    Ами нареди буксата и прозвъни инсталацията.
    Тя е елементарна.
    Има един плюс на контакт, маса, плюс и минус до възглавницата на волана, ако има и на таблото, още един плюс и минус, и един или два кабела за диаг.буксата.
    Общо взето е 6-7 кабела.
    Сензорът е вътре в модула, не е външен.
    Представлява инерционен датчик.
    Трудно може да остарее и да се шашне, та да се отвори възглавница.
    Но като възстановиш инсталацията, просто демонтирай възглавницата/възглавниците и сложи пробна лампичка на буксата.
    Дай контакт, завърти пълен-ляв, пълен десен, покарай малко, и ако не светне лампичката - включвай!

Това с крушката си го мислех и аз, но какво ми дава гаранция, че няма да се самоактивират за в бъдеще? Другото, е че искам и да работят, защото на една Мареа преди време искахме да и гръмнем възглавниците за кеф просто, но явно бяха стари и нищо не стана. Не искам просто да огасне лампичката, пък всъщност системата или да се самоактивира или да не оспее да се активира при реална нужда. За това се надявам някой да информация за кои компоненти точно се сменяват. Самите възглавници? Газовите патрони, които ги надуват? И двете?

Така, закачих двата кабела обратно на буксата, хвана ме мързела и не съм закачал лампи, но нищо не гръмна, така че съм доволен до тук! Лампата сега светва като се даде контакт, гасне и след малко пак светва, явно ще трябва да се закача на диагностика.

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Щом лампата свети- няма да сработи.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Закачих я на диагностика вчера и откри доста грешки. Имам чувството, че всяка възможна грешка, която може да се запише я имаше Но това е сигурно, защото някой се е правил на майстор и е откачал кабели. Изчистих всичко и единственото, което остана е Driver side squib. Разгледах малко в нета и намерих такъв squib! Та, въпросът ми е, ако не е просто до някоя букса и трябва да се сменява това животно, това от линка ли само ми трябва и правилния модел ли е?

https://www.ebay.com/itm/46417246-Fi...temCondition=3

Като проблем дава че е кабла на волана.
    има много коли втора употреба може да вземеш от такава за донор
    Много се вдаваш в колата .

Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    Като проблем дава че е кабла на волана.
    има много коли втора употреба може да вземеш от такава за донор
    Много се вдаваш в колата .

Тук няма такива много и няма висок шанс да намеря донор, а и не искам. Тези коли са на по 20+ години, това което ще го сваля от донор ще е на същата възраст като моето. Идеята не е да сменя един боклук с друг малко по-малко боклук. Все пак става въпрос за въздушните възглавници, искам нещата да са както трябва.

Този кабел нов е толкова пари колкото колата .

Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    Този кабел нов е толкова пари колкото колата .

Кой кабел по-точно? Имаш ли снимка или линк? Иначе, ако е само до кабел, защо да го сменявам? Ако е прекъснал не може ли просто да се оправи?

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Диагностика на Airbag (Мареа)

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •