Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 22

Тема: Диагностика на Airbag (Мареа)

Question Диагностика на Airbag (Мареа)

Добър ден! Опитвам да прочета Airbag грешките с Delphi диагностика. ЕКУ-то и ABS ги чете без проблем, но на възглавниците изписва, че няма комуникация с модула (бушона е проверен и е здрав). Някой има ли опит с Delphi и Airbag-а на Мареа? Питам за да знам дали да търся поблем в модула или кабел за MES.
    И още един въпрос.
    Какъв кабел точно ми трябва за MES? Пробвах с един VAG-COM, който съм го видял как работи на Голф 4, но MES даже не го и засича, че е закачен.

Колата е Мареа 1997.

Благодаря предварително!

Грешен раздел -> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg

Ако някога е текло радиаторчето на парното то е текло върху централата и е изгоряла
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

нали буксата е на друго масто -зад жабката
    https://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx
    Последна промяна от kluchar : 17.06.2019 в 20:29

Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    нали буксата е на друго масто -зад жабката
    https://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

Да там е.

Цитат Alfa tuner написа: Преглед на мнението
    Ако някога е текло радиаторчето на парното то е текло върху централата и е изгоряла

Мерси за информацията, ще гледам да намеря време утре да огледам малко. Лесно ли се стига до централата?

Поразглобих и стигнах до централата!
    Някой нещо е правил и не знам какво. Има два кабела, които са извадени от буксата и трети, който не знам от къде идва и каква му е идеята. Прикачам снимки. Някой знае ли за какво са тези кабели и къде точно се закачат на буксата? Също така, сещате ли се за причина някой да ги откачи? Ако се закачат обратно на мястото си, има ли риск да гръмне някоя възглавница, без да има удър?

Пак мерси!
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	20190618_184211.jpg
Преглеждания:	93
Размер:	245,2 KB
ID:	107330Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	20190618_184159.jpg
Преглеждания:	77
Размер:	165,1 KB
ID:	107329
    Последна промяна от JTR : 18.06.2019 в 19:24

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Вземи непипана букса от друга кола заедно с парче кабел, и я смени.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Цитат Tempras написа: Преглед на мнението
    Вземи непипана букса от друга кола заедно с парче кабел, и я смени.

За съжаление тук не се карат много такива и малко трудно ще намеря донор. Иначе разгледах в един workshop manual за Мареа и мисля, че знам къде се закачат на буксата, но въпроса е защо са откачени и какво ще стане ако се закачат обратно. Не искам да ми гръмнат възглавниците просто ей така и за това искам да разуча нещата преди да възтановя системата.

Иначе нов въпрос. Да речем, че до никъде не стигна и реша просто да закача модула. Какво трябва да се обслужи в подобен случей? Все пак колата е стара, знам че на определено време се сменят патроните, които се използват за "взривяване/надуване" на възглавниците. Нещо друго има ли? От къде могат да се намерят нужните неща? Модула как се ресетва след обслужването?

Пак благодаря!

Ако централата е наред би трябвало да не свети на таблото иначе с диагностика може да се види повече.

След разглеждане на схемите вчера установихме, че единият кабел отива в таблото и управлява лампата. Тъй като е откачен, лампата си свети постоянно. Другият кабел изглежда, че е главното 12V захранване на централата. Още остават въпросите от предишния пост. Какво е нужно за обслужване на Airbag системата и какви са последствията, ако това не е извършено? Има ли риск да глъмне някоя възглавница ако централата се закачи заедно с двата извадени кабела?

Фиат фанатик Аватарът на Константинов
    Регистр. на
    06.02.2014
    Естествено че има риск , иначе кой би му се занимавало да я откача ей така за кеф ...
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Тема: Диагностика на Airbag (Мареа)

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •