Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел.инсталация браво 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел.инсталация браво 2

    Колеги искам да ви попитам някой разполага ли със схема на предпазителите и релетата за фиат браво 2 1.4 90к. 2009г.Намерих мануал но там има само предпазителите ,а мен ме интересува главно дали има реле за дългите и късите. Искам да монтирам ДРЛ модулче. Благодаря предварително.
    Браво 1.4 16 90к.2009г. LPG

    #2
    Разбира се. Отвори кутията, превключи няколко пъти на дълги и виж кое реле цъка, или вади релетата едно по едно, окъси им контактите на веригата и ще видиш къде ще светнат дългите.

    https://www.autogenius.info/fiat-bra...e-box-diagram/

    Също така - дългите са на общо реле, т.е. ако имаш достъп до единия фар - може директно от там да захраниш и двата.

    Коментар


      #3
      Намерих релето за дългите в кутията при мотора е ,а релето за късите е вътре в купето при другите предпазители. На другата кола нямам релета и действах направо на предпазителите но тук не е така. Чакам модула и ще пусна дългите на 30 % благодаря за отговора.
      Браво 1.4 16 90к.2009г. LPG

      Коментар


        #4
        Тук също може да действаш направо на предпазителите. Това дали има реле преди тях или не - няма значение. Повечето хора, които си монтират сами, избират този метод - направо на предпазителите, като някои направо забождат кабелите в предпазителя и са спокойни.

        Коментар


          #5
          Принципно лично аз си запоявам кабелите или ползвам разклонители за предпазителите. На упътването на модула изрично пише ,че трябва да се връзва след релета ако има такива. Но аз не съм толкова навътре в нещата но се интересувам как трябва да се изпълнят правилно нещата,за да нямам проблеми в бъдеще от моята намеса.
          Прикачени файлове
          Последна редакция от Манчев; 18.06.2019, 20:38.
          Браво 1.4 16 90к.2009г. LPG

          Коментар


            #6
            Манчев написа: Преглед на мнението
            Принципно лично аз си запоявам кабелите или ползвам разклонители за предпазителите. На упътването на модула изрично пише ,че трябва да се връзва след релета ако има такива. Но аз не съм толкова навътре в нещата но се интересувам как трябва да се изпълнят правилно нещата,за да нямам проблеми в бъдеще от моята намеса.

            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар


              #7
              След като приключиш с монтажа, може да добавиш някоя снимка и описание, за да е полезно на други след теб.

              Коментар

              Working...
              X