Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гасне докато загрее

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гасне докато загрее

    Здравейте! Колата започна да гасне докато загрее двигателят. Отделно притриса и прекъсва при ускорение. Като загрее се оправя. Диагностиката показа проблем с ламбда сондата. Колко е сигурно, че ако я сменя ще се оправи или проблемът е другаде? Може ли да ми препоръчате марка? Благодаря!
    Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
    Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

    #2
    Почти сигурно е че от ламбда не може да гасне. Виж си МПХ,дросел.... почисти ги. Сигурно и сондата не ти е в топ формащом има грешка, но и да я смениш едва ли ще се оправи. Каква е колата, от подписа или друга? Като загрее изчезват всички проблеми или само не гасне?

    Коментар


      #3
      Колата е от подписа. Тази сутрин нямаше проблеми на студено, но като загря се случи друго. Както карах на скорост и чукнах леко спирачката и двигателят изгасна за секунда и запали сам, защото бях на скорост, светна имобилайзерът + ECU-то. Грешките бяха ламбда сонда и имобилайзер. При натискане на спирачката преди ми присветваше еърбега, сега само таблото. Някъде може би се губи маса. По принцип тези проблеми съм забелязвал, че са се случвали и преди, но само като е топло навън. Зимата не.
      Последна редакция от stockbroker; 14.06.2019, 08:51.
      Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
      Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

      Коментар

      Working...
      X