Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

демонтаж на бензинова помпа фиат брава бензин-газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    демонтаж на бензинова помпа фиат брава бензин-газ

    Здравейте колеги карам на газ но нещо отказа помпата. .От много време на бензин придърпва падат обороти гасне. Но сега като работи на газ и натисна бутона за бензин гасне от раз.Въпроса ми е лесно ли се сваля и сменя с нова има ли особености?

    #2
    h_mihalev написа: Преглед на мнението
    Здравейте колеги карам на газ но нещо отказа помпата. .От много време на бензин придърпва падат обороти гасне. Но сега като работи на газ и натисна бутона за бензин гасне от раз.Въпроса ми е лесно ли се сваля и сменя с нова има ли особености?
    Може ли да е от бушон за бензиновата помпа и къде се намира?

    Коментар


      #3
      Колега , няма нищо сложно единствено може да се наложи бутилката за газта да я преместиш и единствената уловка след това са тръбичките който влизат в щуцерите ако са заводските ще трябва малко побългаряване ....
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        може и от краш бутона под шофьорската седалка и от реле също може
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Първо виж дали идват 12 волта до помпата когато дадеш на контакт. Ако има вадиш кошницата и сменяш помпата
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            12волта има в първите секунди после гасне.
            Помпата е под задната седалка.
            Извади буксата и виж идва ли ток .
            Да не си е карал без бензин макар че си на газ.
            Последна редакция от kluchar; 14.06.2019, 08:48.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              kluchar написа: Преглед на мнението
              12волта има в първите секунди после гасне.
              Помпата е под задната седалка.
              Извади буксата и виж идва ли ток .
              Да не си е карал без бензин макар че си на газ.

              има две букси със щипки-кабели и три маркуча карам на газ но имам 7-8 литра бензин -дали не е малко? да питам през този отвор излиза ли помпата нагоре?
              Последна редакция от h_mihalev; 14.06.2019, 13:21.

              Коментар


                #8
                определено е малко това количество - помпата трябва да е покрита с бензин за да не прегрява . оптимално е около 15 литра постоянно да има в резервоара
                koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                Коментар


                  #9
                  Константинов написа: Преглед на мнението
                  определено е малко това количество - помпата трябва да е покрита с бензин за да не прегрява . оптимално е около 15 литра постоянно да има в резервоара
                  Значи е капитулирала. благодаря колега смяна с друга и доливане на бензин .

                  Коментар


                    #10
                    И за да бъдем ептен стриктни трябва на всеки 100 км. на газ да караме задължително 10 на бензин щото не знам кво си и аз затова 10-та година карам с изключена помпа /на газ/.
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #11
                      lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                      И за да бъдем ептен стриктни трябва на всеки 100 км. на газ да караме задължително 10 на бензин щото не знам кво си и аз затова 10-та година карам с изключена помпа /на газ/.
                      Годишен преглед на газ минаваш ли?

                      Коментар


                        #12
                        От 1990 година всички коли са ми били на газ и да минавал съм ГТП даже няколко години съм ходил по 2 пъти щото бях такси
                        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                        Коментар


                          #13
                          lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                          И за да бъдем ептен стриктни трябва на всеки 100 км. на газ да караме задължително 10 на бензин щото не знам кво си и аз затова 10-та година карам с изключена помпа /на газ/.
                          Е добре да отивам на прегледа и с повредена помпа.
                          Последна редакция от h_mihalev; 17.06.2019, 18:26.

                          Коментар

                          Working...
                          X