Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на оригиналното радио на Фиат Крома 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на оригиналното радио на Фиат Крома 2

    Здравейте, от близо месец съм горд собственик на Фиат Крома M-Jet 1.9 8V , 2006 година. Като цяло , съм ужасно доволен и много се радвам че се спрях на точно този модел. По принцип от 9 години карам италианки и съм им голям фен. Като си помисля. че за тези пари за които си купих Фиат-а , можех да взема някой умрял Голф 99 година!!!...Та към въпроса - колата е оборудвана с обикновено CD Blaupunkt , не чете mp3. Звукът му е отличен и тунера е доста силен - там където преди не хващах радио сега имам. Но много ми липсват благинките на радиото на старата ми Алфа Ромео 146, марка Sony с Bluetooth, USB и т.н. , общо взето със всички екстри. Ако реша да го сложа на Кромата, трябва да си купя адапторна рамка и за да имам управление от волана, трябва да се купи някакъв допълнителен модул, който май струва доста пари. Другия вариант е да си взема допълнителен модул към оригиналното радио от типа Microlink или Wefa, ама са си доста парички и не знам дали работят добре. Някой сменял ли е оригиналното радио с 1 DIN-ово и дали седи грозно. На мен много ми харесва как седи оригиналния Блаупункт, пасва идеално на целия дизайн. Има и трети вариант - смяна с 2 DIN-ово, но аз държа ако ще го сменям Блаупунктчето, новото радио да мога да го управлявам от волана. Дайте съвети и идеи! Благодаря предварително.
    Последна редакция от vi4444o; 11.06.2019, 14:00.
    Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
    Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

    #2
    Аз лично бих ползвал трансмитер и по точно ROIDMI включва всичко за което говориш.А иначе кромата няма ли BLU&ME ?

    Коментар


      #3
      Ами няма Blue&Me, Кромата е 2006 година с обикновено CD без mp3. Иначе взех точно такъв трансмитер ROIDMI S3, като за трансмитер качеството бива. И има два порта за зареждане, но не може да се използва за провеждане на телефонни разговори, на предния модел S2 е можело. Не може да се прослушва музика от флашка. За момента ми върши работа , основно да си ползвам навигацията на телефона и да слушам музика от него.
      Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
      Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
      Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

      Коментар


        #4
        Няма ли навигация втора употреба
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Click image for larger version

Name:	IMG_20190713_101645.jpg
Views:	1
Size:	191,4 KB
ID:	2098520
          Днес махнах оригиналното радио, и в него има вкарани 3 цветни букси, някой знае ли за какво са? Да нямам CD changer някъде или имам подготовка за това?
          Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
          Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
          Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

          Коментар


            #6
            Синята букса от снимката ти е за чейнджър ,в момента нямаш.

            Коментар


              #7
              Click image for larger version

Name:	_20190714_145302.jpg
Views:	1
Size:	154,0 KB
ID:	2098521
              Това е общо за всички автомобили, при някои марки може да има разлика.Click image for larger version

Name:	_20190714_145241.jpg
Views:	1
Size:	23,0 KB
ID:	2098522
              Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

              Коментар


                #8
                Благодаря колеги!
                Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
                Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
                Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

                Коментар

                Working...
                X