Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Albea 1.6 16v тресе и глъхне при студен старт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Albea 1.6 16v тресе и глъхне при студен старт

    Здравейте драги съфорумници ,
    Нов съм във форума и доста четох, но не намерих решение за моя проблем. Колата е с мотора 182b6000 (пластмасовия колектор) има метанова уредба( обикновена) проблема се състои в това че сутрин като я паля за пръв път през деня пали веднага и почва де се тресе каточели не работят всички цилиндри, при опит за подаване на газ глъхне опитва се да гасне и детонира. Ако много плавно подавам газ се изфорсира , това продължава около минута после всичко се оправя и няма проблем. Когато я паля принудително на газ няма никакви проблеми равномерни обороти и т.н. Това ме мъчи от доста време и доколкото разбрах от предишния собственик " Тя тъй си прай" сменял съм свещи, кабели, бобина, горивен филтър, чистени са дюзите и последната интервенция беше почистване на резервоара от събралата се гняс ( което водеще до никакво вървене на бензин) но сега си върви а проблема остава. Четох из форума за някой с алфа 156 който е сменял мембрана на клапан за картерна вентилация , но не съм сигурен че моята има защото виждам само 1 маркуч от гърловината за наливане на масло който влиза преди дросела тоест клапан не виждам. Ще съм благодарен ако дадете някакъв съвет кое да погледна

    #2
    Спри газта от бутилката и виж как ще запали сутринта.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      Облекчи се положението така, явно ще навястявам газаджията.Пак работи доста грубо, но поне не се гърми и не гасне. Искочи и нещо друго, проверих за грешки и се оказа че клапана за въздуха в резервоара (бензиновите изпарения) не работи, след като го свалих и замери и тествах се оказа че е постоянно затворен. Някой да сподели мнение до колко ще се отрази това на вървенето на колата и има ли смисъл въобще да инвестирам едно 100-150лв за нов?

      Коментар

      Working...
      X