Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло за скоростна кутия на браво 2 1.9 120

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло за скоростна кутия на браво 2 1.9 120

    Здравейте колеги, ако може някой да ме насочи рвшил съм да сменям маслото на кутията. Напоследък в по влажно време или при продължително шофиране лоста на скоростите по линия на свободната няма местене, иначе скоростите влизат без проблем, стига да ги оцелиш де... Накъдето го дръпна там остава лоста. :D

    Преместена.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Проблема ти е в жилата от лоста до кутията и в механизма на самия лост.Махни маншона на скоростния лост и провери дали има смазка,ако ли не напръскай с течна грес или вд40.Маслото ти е последна грижа ако нямаш теч от кутията но след като си решил да го смениш е + за кутията.Аз залагам на жилата че вече са се поизтрили и нямат мазане.
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      Това ще го свърша, а пък за маслото съм си наумил отдавна. Не вярвам да е сменяно някога, а е уж на 185000 вече, дали само тя си знае. Ябълката която е на самия лост наистина е доста суха, и смазката каквато и да е била е на клей, така че това ще го свърша да видим.

      Коментар


        #4
        Преди 15-20 хил. км. смених маслото на скоростната кутия на браво-2, 1.9 MJet 16v 150 - Tutela 75W85 API GL-4 Plus. Имаше тема и дискусия във Форума. Цена в момента около 20 лв.
        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

        Коментар


          #5
          Ще потърся темата, благодаря все пак за отговора, ще го имам в предвид.

          Коментар

          Working...
          X