Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Врата за гараж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Врата за гараж

    Здравейте,
    Бихте ли ме посъветвали какво решение да взема при избора на врата за гараж. Колебая се между ролетна щора и тези които са на секции. За ролетната, задължително с термо панели. Видях, че разликата в цената е "голямшка" и не знам какво толкова е по скъпа секционната врата.
    Иска ми се да е с такъв цвят ***МОДЕРИРАНО*** Click image for larger version

Name:	ролетна-врата-за-гараж-с-термо-ламел.jpg
Views:	1
Size:	153,6 KB
ID:	2170274

    Това е имитация на дърво!
    Също така, ако предимствата на секционните врати са доста повече и се спра на тях, дали имат разнообразие от цветове?

    Проверих и различните възможности на монтаж според отвора/помещението!


    Хубавото при мен е, че има възможност за монтаж и на двата вида врати.

    ---
    Модераторски екип на www.fiatforum.bg

    #2
    Линковете в мнението ти са безполезни, затова ги махнах, да не объркат някого.

    Иначе - ако наистина се интересуваш от вратите, а не искаш просто да пускаш препратки към определен търговец, отиди на място и виж как е изградена едната врата и как - другата, след което ще ти стане ясно защо секционната е по-скъпа и защо е за предпочитане.

    Коментар


      #3
      Много зависи какво точно търсиш. Само ако погледнеш на "сервизчетата" вратите - всичкото е ролетка (евтинко). Виж големите сервизи - всичкото врата секционно.
      Монтирали сме с баща ми секционна врата (без да имаме предишен опит), че дори й сложихме и мотор - елементарни познания трябва да имаш и що годе да си си преценил нещата. За 4 години - само спрей за смазка на релсите, по които вървят силиконовите колела. Мерил съм максималната сила на отваряне на вратата - около 5-6 кг.
      Евентуални проблеми, които може да имаш при тези врати - пружини (едва ли), скъсано жило и мотор. За ползване на гараж при 2-4 отваряния на ден - съмнявам се да имаш някакви проблеми с тази система за десетки години напред (ако се навият пружините както си трябва). Комшията до нас сложи ролетките - за 1 година, 3 пъти идваха от фирмата да правят нещо. След 2-рата година нещата станаха по-зле - скърца яко, мотора се тормози, абе не бих си сложил нещо такова. Като цена ако си го правиш сам (трябва ти помощник) с мотора е под 1500 лв за 2500 х 2500.
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        #4
        Има и още един вариант за гаражна врата, който тук в темата го няма, а именно гаражна врата тип "летящо крило". Могат да се поръчат в различни размери, шарки и цветове.
        Ползвам такава врата от 2011 г., единственото което и е необходимо, като поддръжка са леки фини настройки за да се отваря/затваря без усилие, както и смазване на механизмите.

        Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
        Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
        Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
        Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

        Търси се..

        Коментар


          #5
          Летящото крило е много по-стабилна от ролетка и секционна.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            Летящото крило е много по-стабилна от ролетка и секционна.
            И как го прецени това?
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #7
              На ролетката не можеш да сложиш пешеходна врата. На секционата се слага, но цената на пешеходната врата е колкото на сеционата или всичко става х2 ако искаш и пешеходна, летящото крило също става и с пешеходна.
              Като цяло разлика има, при ролетката нямаш пешеходна врата, но пък се навива над вратата и не е необходимо да имаш място където да се събере вратата при отваряне. Затова пък е бавна, шумна, вятъра може да я извади ако не е устойчива на вятър.... При евентулен проблем с нея може да се наложи да се свали цялата за да се ремонтира и оставаш без врата. Другите две имат опция за пешеходна врата, движат се бързо и тихо, ремонтите стават бързо и на парче. При тях изискването е да има къде да се прибере вратата при отваряне и може да свият много светлия отвор на вратата, но това зависи от самото място на монтаж и самата врата.
              Затова преценяваш колко пари можеш да дадеш и отиваш да питаш. Защото аз бях решил, че ролетка не ми върши работа и трябваше да е друга, но секционата за 15см нямаше къде да се прибере в гаража а летящото крило се продаваше на готови размери и нямаше моя. Затова си направих сам хоум мейд.

              Коментар


                #8
                tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                И как го прецени това?
                Аз съм с такава врата. Марката е Хьорман. За четири години никакъв проблем. Входната на гаражите пак е такава. Тя обаче се отваря поне по 40-50 пъти на ден.
                04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                Коментар

                Working...
                X