Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За налягането в гумите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колко % е азотът в атмосферния въздух? И от де сте сигурни, че ви помпят с азот?
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #17
      Колко % е азотът в атмосферния въздух? И от де сте сигурни, че ви помпят с азот?
      хахах много ми хареса коментара - абе май около 78% е (уж така съм учил в училище)
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        #18
        Предни 185/60/14 задни 165/70/14, някой ще каже, че не е добре с различни размери, но такива имал такива сложил.
        При този размер,помпаи предните на 1.9,задните на 1.7,щади си окачването.И си купи хубав манометър,тиа по бензиностанциите лъжат.
        Последна редакция от ivopifeca; 14.06.2019, 19:53.

        Коментар


          #19
          Имам 2, единия е на помпата, а другия е руски от време оно и е верен, разликата между двата е 0.1, сравнявал съм ги с нов в сервиз. А защо толкова малко да е налягането, в ръководството на снимката е 2,2?
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #20
            Нагласяш ги по указанията в ръководството +- 0.1. Останалото са частни случаи. Например карал съм Pilot Sport 3 на кола, дето трудно ги загряваше и трябваше да ги карам - 0.2, за да имам по-добро сцепление, иначе се хлъзгаха. Ама на обикновени гуми стандартен размер си ги карай по таблицата, която имаш. Сега пък имам чистак нови гуми и леко ги карам напомпани нагоре + 0.2, защото се случва да возя още 2-ма в колата по-често.
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #21
              ivopifeca написа: Преглед на мнението
              При този размер,помпаи предните на 1.9,задните на 1.7,щади си окачването.И си купи хубав манометър,тиа по бензиностанциите лъжат.
              Да и като влезе в завой бързо (не че тази кола предполага това, ама може да се случи) и да му се отлепи гумата от борда - много мъдър съвет. Така са карали москвичите и ладите зимата. Тука говорим за автомобили, били то и Фиат.
              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

              Коментар


                #22
                Налягането в гумата се определя от натоварването и ширината на протектора.
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #23
                  Ще погледна утре какво пише на гумите
                  П.П.
                  Ето какво пише на гумите:
                  преднаClick image for larger version

Name:	IMG_20190617_160315.jpg
Views:	1
Size:	119,9 KB
ID:	2098483 заднаClick image for larger version

Name:	IMG_20190617_165407.jpg
Views:	1
Size:	97,9 KB
ID:	2098484
                  Последна редакция от NikMar; 17.06.2019, 17:21.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #24
                    tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                    Да и като влезе в завой бързо (не че тази кола предполага това, ама може да се случи) и да му се отлепи гумата от борда - много мъдър съвет. Така са карали москвичите и ладите зимата. Тука говорим за автомобили, били то и Фиат.
                    Ще се отлепи казваш....От над 20 години карам 13,14,15 цола предни на1.9...навремето завоите ги взимах на лунапарк,как па досега не ми се е отлепила гума?Тия таблици са за пътищата в Европа,не за текезесарските отсечки,вБг...После окачването било слабо.Другото,което май на много не е ясно,отстрани на гумата пише максималното налягане за модела,а не че трябва да се помпа на толко...максималното на което издържа модела гума.

                    Коментар


                      #25
                      На вратат пише колко трябва да са ри различно натоварване
                      няма какво да се коментира толкова много
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #26
                        На моите няма нищо, покажи къде според теб е този надпис.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #27
                          Я да видим тук какво пише:

                          https://caralyze.bg/articles/preimus...istina-ili-mit

                          Коментар


                            #28
                            kluchar написа: Преглед на мнението
                            На вратат пише колко трябва да са ри различно натоварване
                            няма какво да се коментира толкова много
                            Пише,ма за Италия и Германия,за путища без дупки,ти си ги помпай и на 5 атмосфери,и си прави окачването секи месец.

                            Коментар

                            Working...
                            X