Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с включване на скорости Фиат Стило 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с включване на скорости Фиат Стило 1.9 JTD

    Здравейте колеги, имам следния проблем - педала на съединителя работи в много долно положение - като казвам много долно, то трябва да го натисна до дупка и вече при минимален ход 1 см примерно съединителя зацепва. Това го има от 50 000 км, а сигурно и преди това, но имам чувството, че при дълъг път с чести смени на предавките, нещата още повече загрубяват - или просто ми се уморява крака и не мога да натискам толкова до долу, може и да си въобразявам. А от там и скоростите включват трудно.
    Няма проблем с изключването от скорост.
    Спирачната течност е бистра и няма течове - стои си на макс.
    Съединителя е ок - няма приплъзване при пълна газ на висока предавка. Спокойно мога да загася мотора на тротоар без да приплъзне, а и ми се случва при малко по-рязко пускане на с-теля също да я угася.
    Ориенирам се към горна помпа на с-теля? Някой имал ли е този проблем и как го е решил?
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

    #2
    А ск. кутия масло има ли?
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      Намери къде ти е реглажа на съединителя.В никакъв случай не е на Г. помпа.
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #4
        dobrujanetza написа: Преглед на мнението
        А ск. кутия масло има ли?
        Не е от скоростите - влизат си добре ама при натиснат до дупка съединител. Няма течове, ако нямаше масло да са се заварили за тия 50 000 км. Някъде по хидравликата му е проблема според мен.
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          #5
          lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
          Намери къде ти е реглажа на съединителя.В никакъв случай не е на Г. помпа.
          Няма как да се регулира... Някоя от помпите е, по-клоня към горната....
          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

          Коментар

          Working...
          X