Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте перфоратор и къртач

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръчайте перфоратор и къртач

    Здравейте колеги,
    предстои ми лек ремонт вкъщи и ми трябва
    перфоратор и къртач, 2 в 1. Трябва да сваля плочките
    от банята, леко къртене в кухнята (няма да има бетон) и прокопаване на канал с каналокопач (или както се казва) за нова ел. инсталация (всичко това е в мазилка). Гледам ги по сайтовете, почват от 100лв. Бих дал макс около 150лв. Та ако може да препоръчате нещо.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    #2
    От 5 години имам един Einhell от Практикер, който по спомен взех за 90 лева.
    Бих казал, че доста съм го ползвал за домашни задачи и си работи прекрасно, като имаше и 2 години гаранция.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      От повече от 5 години също ползвам същата марка. Една баня съм направил и бачка още, колко не се знае ама за парите си е идеален...

      Коментар


        #4
        Аз ползвам български Raider, 5+ години. Направихме реставрация на 2 етажа къща с него и то с бая кърнете, дупчене за дюбели, шпилки, кофражи и т.н. За сега няма ниакви проблеми, единствено го бутнах и падна от 80 сантиметра на цимент и малко се пукна дръжката в долния ъгъл.

        Коментар


          #5
          Аз миналата година правих основен ремонт и ползвах един Einhell, който си бях купил преди няколко години. 1500 W е и колко работа свърши не е истина - замазки, плочки, преградни тухлени стени - всичко с него изкъртих. После и за пробиване в бетон го ползвах доста - все още си работи машинката . Купих го на някаква промоция за 99лв.
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6
            Поръчах един Raider RD-HD38 за 110лв. Все за тая лека работа ще има сили.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              В Лидл имаше тези дни. Никак не са им лоши инстументите.
              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

              Коментар


                #8
                Трябваше да търсиш около 1400-1600W, тези 800W са слабички.

                Коментар


                  #9
                  В Лидл имаше тези дни. Никак не са им лоши инстументите.
                  Вече е поръчал колегата, но подкрепям това мнение - лидълските истории за домашни неща са чудесен избор. Аз си взех от акумулаторната бормашина с 20-волтова батерия и механичен редуктор. Не съм я сцепил от ползване, но пък когато съм я вадил от куфара - веднага е на линия. С литиева батерия е, която изобщо не я зареждам за поддръжка, даже за последно преди поне 1.5 години е зареждана, но няма случай да е отказала или да е паднала от стоене.

                  Специално за перфоратор - за домашна работа става почти всеки, стига да има две години гаранция. Вече за професионална - пластмасовите е добре да се сложат в графата "ненадеждни", защото бързо и лесно прегряват, особено при работа по тавани.

                  Коментар


                    #10
                    Трябваше да търсиш около 1400-1600W, тези 800W са слабички.
                    Да, ама са по-тежки и ти омаляват ръцете...

                    п.п. няма пълно щастие...
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      Брата правеше апартамент от нулата и взехме някакъв от емаг за 80лв на прИмоция стайнхаус ли кво беше, китаец отвсякъде, 2.5J
                      Две бани направи, врата местихме, 10м канали за климатик изкопа.. и още бачка. Докато се копаха каналите за климите викнахме един авер с Бош от сините 2.7J към 400лв, ами Боша загря не се трае, тоя китаеца леко топъл. И райдерите ги гледахме в магазина, на половината копчетата им бяха изпочупени още на мострите.
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        Поръчах един Raider RD-HD38 за 110лв. Все за тая лека работа ще има сили.
                        Дай отзиви после.
                        00' Bravo 105 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Ok, след няколко дни почвам и ще пиша. Иначе не исках да е много тежък, затова избрах този.
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            #14
                            Днес го пробвах, екстра е за работата за която ми трябва. Смъкнах половината плочки от банята
                            за 15-20 мин.Click image for larger version

Name:	IMG_20190606_170532_1.jpg
Views:	1
Size:	202,8 KB
ID:	2098474
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар


                              #15
                              В Лидл-а са пуснали акумулаторен перфоратор. Ако някой търси подобно нещо за 100 лв - сега е моментът.

                              Коментар

                              Working...
                              X