Колеги моля за мнения, да знам какво да очаквам в сервиза...

Пали нормално, но се чува изпищяване от ремък.
След като запали започва да се чува един постоянен неприятен шум като от "комбайна".. Този шум го нямах преди смяната на ремъци/ролки.
Като давам газ (на място или в движение) се усилва шума. От появата му мотора няма мощност, на светофарите с форсажи потеглям, из баир нагоре е много зле...

Иначе като потегля върви, сменя скорости нормално, но при подаване на газ липсва мощност. Пример: движа се с 50 на 3та, наближавам светофар 5 секунди зелено, давам газ да го хвана, вдига рязко обороти но едвааам се наема и тресе предницата. Извънградско същата история, не смея да изпреварвам.

Без да съм специалист, на мен ми се струва че ангренажния ренък верояно е превъртял? Като оттам идва и този неприятен шум, буксува и тресе..
Или е от съединителя? Не разбирам, затова питам...

За капак отскоро светна и лампата на инжекцията и работи на три цилиндъра.. Слагах два пъти добавка за прочистване на системата, но ефекта беше за една седмица, после лампата светна отново и не изгасна след повторното наливане на добавка.
Преди две години имах същия проблем с лампата на инжекцията и се оказа бобина за смяна + една от дюзите. Но проблеми с мощноста нямаше тогава, просто работеше на три цилиндъра. Прочистиха всички дюзи на ултразвук, както и цедките на бензиновата помпа (нямаше мътилка). После колата вървеше като нова..... докато не се появи текущия проблем.

Отидох на Елкон и обясних проблема с мощноста и тресенето - човека каза че това му прилича на съединител и се разбрахме да реша механичните проблеми преди да пристъпим към проблема с електрониката.

Съединителя е сменян преди около 35-40К, и действително нещо не го направиха както трябва - много е твърд и отделя много горе. След като ми го смениха се чуваше едно пристъргване всеки път като натисна педала, но пък никога не е имало проблеми с мощноста.
Но вероятно ще се наложи да го сменям скоро така или иначе..
Скоростите се сменят без никакви проблеми, без пристъргване. (миналото лято подмених и маслото на скоростната кутия че имаше теч от маншона).

Свещите ги смвнях преди 2 години, кабелите бяха наред, бобината също преди 2 години но с употребявана.. Ангренажния и пистовия ремък са сменени преди 15-20К.
Общо взето това е всичко.

Откъде да я мятам - бобина-ангренаж-съединител, или в обратен ред?

Или пък нещо друго прави тези мизерии...?