Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

До колко рискови шофъори сме

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    До колко рискови шофъори сме

    В Алфа форума се тестват, а защо не и ние?
    https://www.sdindex.bg/

    Аз изкарах 88.7%.
    Последна редакция от NikMar; 22.05.2019, 11:15.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    60% при средно 78% за страната. Хората много лъжат :D
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Оцениха ме на 91,81... още малко и ще стана 100% шофьор.

      Коментар


        #4
        84,13% съм аз. Мишо ти си бил голям гадняр на пътя. хахахах
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #5
          81.19% - стана ми една идея по-леко, мислех, че ще изкарам над 85%.

          Коментар


            #6
            85.59, пенсионерска ми работа

            Коментар


              #7
              Според мен ниския ми процент идва от това, че отговорих с "много често" на въпроса за изреварване на бавна кола на забранен участък.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                76,93%
                Вярно другите много лъжат !
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #9
                  Моят индекс е: 85.37


                  "Да откриете, че неволно карате по-бързо от разрешената скорост?" - Не се гордея с това, но то е ясно, че всеки път щом се кача в колата се случва особено в град София и отвратителните задръсвания и шоферите излезли на разходка. То по-скоро тук идва момента, да караш където трябва с превишена скорост без да пречиш на другите и да не създаваш опасности, поне аз се опитвам да правя така, въпреки че знам, че не е правилно.

                  Може и да съм послъгал някъде неволно и все пак мисля че съм отговорил поне 95% искрено на всички отговори.
                  Последна редакция от yeksuh; 22.05.2019, 14:23.

                  Коментар


                    #10
                    86,42, ама не разбрах какво е "бавно движещ в лявата лента шофьор", та отбелязах никога.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      Моят индекс е: 85.37


                      "Да откриете, че неволно карате по-бързо от разрешената скорост?" - Не се гордея с това, но то е ясно, че всеки път щом се кача в колата се случва особено в град София и отвратителните задръсвания и шоферите излезли на разходка. То по-скоро тук идва момента, да караш където трябва с превишена скорост без да пречиш на другите и да не създаваш опасности, поне аз се опитвам да правя така, въпреки че знам, че не е правилно.

                      Може и да съм послъгал някъде неволно и все пак мисля че съм отговорил поне 95% искрено на всички отговори.
                      Неволно означава без да го желаеш. Да искаш да караш с 50 и изведнъж да погледнеш, че си със 70, примерно.

                      Аз съм на 89.92
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Много сте лъгали бре! Отговарях честно и... 70,11, като се има предвид, че не съм допускал ПТП-та, имам само акт за превишена скорост, чат-пат ми се е случвало да се изнервям и да опитвам да изпреваря изнервящо бавен автомобил пред мен. Повечето ми отговори бяха "никога" или втората опция "много рядко", а имам само три или четири отговора "понякога". Като ви гледам резултатите - направо сте се олели от лъгане! Както вероятно и повечето участници в анкетата. Като се съпоставя с другите участници в движението, на база моите наблюдения, аз съм от примерните - никога не изпреварвам на забранен участък, не превишавам скорост в населени места, не удрям коли по паркингите и пр. и пр., а се оказвам под средното ниво, т.е. по-скоро вървя към рисков шофьор, но допускам, че това е всъщност коефицент за честен шофьор, откровенно попълнил анкетата.
                        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                        Коментар


                          #13
                          Аз не съм лъгал. А и не виждам причина да лъжеш в нещо, от което няма да получиш нищо.
                          Отговорих на пълната анкета.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            Сега, от къде съдя за отговорите в анкетата - тези въпроси, които предполагат отговор "никога", поне половината от тях могат да се приемат за контролни въпроси, т.е. такива за "лъжа". Няма водач, на когото да не му се е случвало да не успее (или да не се усети) да се престрои навреме, или да не забележи нещо, или да се е отнесъл и да пропусне отбивка. На мен например, ми се е случвало на опела, при натискане на бутончето на круиза, да се включи мигача (макар в анкетата да пишеше за чистачки и мигач, но то е същото). Същото е и да удриш нещо на задна, което ти е под зоната на видимост или в тъмното да го видиш (последно одрах бронята в един висок праг на задна в тъмното). Ей такива работи. Карам между 35-40 хиляди годишно и мога да кажа, че такива дреболии се случват доста често, особено в не напълно познат град. Извода ми е, че или не карате много, или лъжете. А мотива за лъгане е именно този - резултата. Всеки тайничко се надява да е над средното ниво... особено пък предвид това, че ще може да се похвали тук във форума.
                            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                            Коментар


                              #15
                              Не е вярно. Аз отговарях на повечето с "много рядко", на 3-4 "понякога и на 2 "почти винаги" и получих висок резултат, но нямам никакви актове и глоби. За чистачките на мен не ми се е случвало, защото съм нямал кола с темпомат, което си е екстра и рядко се случва в България някой да я има, а да объркаш 2-те листчета от различни страни ми се е случвало като се качих да карам за първи път, но е недопустимо за човек с 5 и повече години стаж, че аз не мисля като карам, то ми е навик. Също така престрояването в последен момент ми се е случвало много рядко и то го правя, когато няма много движение за да не смущавам другите шофьори и да не преча, в противен случай завивам, правя обратен някъде надолу и се връщам за да не преча, а не както повечето "шофери" да се бутам. Понякога това че на теб ти се е случвало, зависи много колко и къде караш, бързаш ли постоянно, нервен човек ли си и още много лични човешки характеристики. Никога не бих си позволил да изпреварвам рисковано, било то движещ се с 10км. Това е в пъти по-опасно от превишаването на скорост. Да връщам на задна и да подпра леко колче или кашпа ми се е случвало 1-2 пъти и то отдавна, а анкетата е за последните 12 месеца.
                              Последна редакция от yeksuh; 22.05.2019, 23:01.

                              Коментар

                              Working...
                              X