Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто мк1 държи по-висока температура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто мк1 държи по-висока температура

    Колеги, имам следният проблем с 1.2 60 кс двигател.
    Колата държи по-висока температура извънградско и поведението на стрелката за температурата е много странно.
    Така.... колата си загрява нормално, но ми държи една идея по-високо от нормалното (досега), та понякога дори стрелката е пред включване на перката на радиатора и това не винаги го прави. Като пусна парното на 2-ра степен промяна няма в температурата или, ако има е незабележима ( парното си духа топло). Най- интересното е, че започна да спускам по надолнище стрелката след 50-60 секунди се връща на нормалната позиция даже на моменти и под нормалното пада, това без значение дали в надолнището карам с 120км/ч или с 40 км/ч, общо взето е това ситуацията. Обезвъздушил съм и антифриз си има в системата. Може ли да е от термостата, защото пък зимата държеше ниска температура или да търся проблема в датчик, радиатор, водна помпа?
    П. П в баир също вдига температурата и стрелката е пред включване на перката.
    Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

    #2
    https://dox.abv.bg/download?id=73070b4ac4
    С червената стрелка е нормалната температура, със синята е ненормалната.. в случаят е между двете.
    Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

    Коментар


      #3
      Маркучите при загрял двигател пипал ли си? Според мен проблема е термостат, датчик на температурата на
      двигателя или водна помпа.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #4
        Мда, пипал съм ги... горният топъл, долният студен, ако това питаш!?
        Моята логика за помпата е, че ако е тя, следва при висока скорост=висока температура (помпата е за смяна заради минати км)
        Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

        Коментар

        Working...
        X